FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Ambition Plus czy Style?
  • Witam,

    Na dniach/tygodniach kupuje Rapida i mam dylemat wersji wyposazenia.
    Ambition Plus po doposazeniu w pare pierdolek kosztuje prawie tyle co Style.
    Niestety nie moge znalezc wersji Style w okolicznych salonach wiec pytanie do posiadaczy, ktorzy pomacali obie wersje.
    Widac i czuc lepsza jakosc materialow w Style?
    Alufelg nie potrzebuje, ale tylny podlokietnik dobry jak dziecko podrosnie, bo na razie i tak fotelik. No i dziura do bagaznika.

    Kolejne czy warto doplacac do Bolero czy zostac przy Swingu?


    Ogolnie jak Ambition z pakietem Plus nie odstaje od Style do chetnie przeznacze zaoszczedzona kase na cos fajnego do domu :)
    Alufelgi moze kupie z zimowkami pozniej.

    Pozdrawiam,
    Miki
  • Ja właśnie zrobiłem jak piszesz. Kupiłem Ambition plus dodatki (najdroższe hak holowniczy) a różnicę przeznaczyłem na paliwo, wyjazd wakacyjny i inne rzeczy. 
    Kwestia czy potrzebujesz tych dodatkowych rzeczy co są w Style. Ja wszystkiego nie potrzebowałem, felg 16 nie chciałem a to co dołożyłem i tak cenę Style by mi podniosło. Różnicy w jakości nie widać, jest taka sama. 
    Co do radia to oba mają podobne funkcje z tym, że dla bolero możesz domówić dodatkowe funkcje z telefonu. Ja bym brał bolero ze względu na wyświetlacz i wygląd. Kanapę z podlokietnikiem bym teraz zamówił i da się to zrobić do ambition. Tu akurat nie problem bo kiedyś sam dołożę/ zmienię oparcie.

    Pozdrawiam
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie

  • grzesk
    nie tak do końca nie ma różnic bo często jakość tapicerki na fotelach jest inna i wyżej wersji zrobiona jest lepszego materiału a przez to bardziej wytrzymalsza na przetarcia.
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Dzieki Grzesk i Rick.
    Wlasnie dlatego pytam. Czesto sa roznice, kwestia czy jest taka roznica konkretnie w Rapidzie. Jak ta sama jakosx materialu to sklaniam sie bardziej do Ambition.
  • @Rick Teoretycznie zgadza się. Nie wiem jak jest obecnie ale wtedy jak brałem auto miedzy Ambition a ówczesnym Elegance pod względem jakości materiałów czy wykonania nie było różnicy. Jedynie co to w ramach Elegance teraz Style było wiecej wyposarzenia lub wersji kolorystycznych wnętrza. Miałem taki sam dylemat jak @Miki bo cześć dodatków zblizyła cenę do Elegance (pakiet funkcjonalny do bagażnika, tempomat, Climatronic, Swing były wtedy w Elegance) ale po dołożeniu reszty rzeczy, których wtedy też nie bylo w Elegance (USB [teraz jest w standardzie], hak holowiczy i parę drobnostek) cena ostateczna auta i tak była niższa niż w Elegance.
    Zaoszczedzone pieniądze poszły na inne rzeczy, na które i tak by były wydane ale nie musiałem ich osobno zdobywać.

    @Miki najpierw zastanów się czy Ambition plus jakiś dodatek Ci wystarczą czy zależy Ci na wyposażeniu ze Style. Trzeba sobie odpowiedzieć co warto mieć a co można mieć. Później jak będziesz w salonie jak nie w jednym to w kilku sprawdź naocznie czy jest różnica.

    Ja teraz jakbym zamawiał Rapida zrobilbym tak samo i wybrałbym Ambition dokładając Bolero, Climatronic i ewentualnie coś jeszcze co bym potrzebował.
    Jeśli ceny obu konfiguracji pod siebie by się zrównały lub różnica spadłaby poniżej 1000 zł to bym pewnie wziął Style.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @Miki po pierwsze weź wersję, która będzie Cię najbardziej interesowała bez względu czy to będzie doposażony Ambition czy Style. Nie daj sobie wmówić, że różnica między tymi wersjami jest tak mała, że lepiej wziąć Style'a bo jak doposażymy wersje Ambition to i tak wyjdzie Style - gówno prawda, jest to stara śpiewka handlarza w ASO. Zawsze można tak doposażyć auto, że wyjdzie więcej niż standard w najbogatszej wersji. A jeśli doposażymy jeszcze Style'a to co? Mamy kupić Octavie bo już cena doposażonego Rapida weszła w wersję Elegance Octavii...... bez sensu.
    Zastanów się milion razy czego potrzebujesz, niestety do Rapida wielu rzeczy nie dołożysz jak np. w Octavii albo może sie okazać, że po dołożeniu czegoś tam, brakuje np. dodatkowych fabrycznych kabli z wyższej wersji.
    Jeśli już będziesz wiedział czego chcesz w 100%, podzwoń po różnych salonach i popytaj o wycenę samochodu w takiej konfiguracji jaka Ciebie interesuje. Nie pytaj o dwie wersje wyposażenia u tego samego sprzedawcy od razu, o druga zapytaj najlepiej na drugi dzień. Maja takie "możliwości" wyliczania danego samochodu w danej wersji, że celowo policzą tak, że kupno Ambition'a będzie "nieopłacalne" w stosunku do Style, bo różnica to tylko 2 tysiące złotych.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Korzystając z konfiguratora 3D na stronie Skody Style wychodzi taniej do tego najbogatsza opcja ma tańsze opcje promocyjne jak pakiet  Comfort a  wersji Ambition trzeba wykupić Audio i Comfort żeby mieć to co w Style climatronic i Swing. Przy Style kupno Comfortu to już sie ma radio Bolero... można tak dalej ale i tak co diler i salon a konfigurator to różnice mogą być zaskakujące 
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia po co jest konfigurator w Skodzie, skoro ostateczna cena z salonu w żaden sposób nie przypomina tej z konfiguratora.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Na szczęście ta ostateczna cena jest dużo niższa, więc jest dobrze :) 
    Rapid SB |1.2 TSI 105KM| MY14 | Active Max | White Candy
  • Dzięki za pomoc. Wybrałem Opla Astre Kombi.
    Doszedłem do wniosku, że potrzebuje budę kombi a na osłodę wyższej ceny mam w standardzie parę gadżetów za które bym napewno nie dopłacił w Rapidzie.
  • @Miki to pochwal się co kupiłeś (wyposażenie, silnik, kolor) i podaj jaką cenę wynegocjowałeś jeśli to nie tajemnica :)

    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Jak ja przymierzałem się do zakupu Rapida, po sprawdzeniu obu wersji tzn Style max kontra Ambition z doposażeniem cena wyszła wyższa niż gotowego Style-a a i tak brakowało kilku dodatków, więc decyzja padła na Style max i nie żałuję tego wyboru.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • @grzesk Opel Astra K Sports Tourer 1.4 125km Enjoy
    Cena nie specjalnie pomoże bo rynek duński, także inne wyposażenie (np. Enjoy ma w standardzie Opel Eye i sensory przód+tył), i podatek rejestracyjny w zakresie 105%-150% ;(
    Dla samochodów klasy Astra/Rapid Style podatek wychodzi ok. 110%-120%.

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?