FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Proszę o opinię
  • Witam wszystkich klubowiczów. Przymierzam się do zakupu pod koniec roku Rapidki z silnikiem 1.2 110km. Chciałbym zamówić wersję z fabrycznym gazem. Czy ktoś z Was ma może takie zagazowane autko? Ciekawi mnie jak się ten silnik zachowuje z gazem, jakie wychodi spalanie, jak z dolewaniem oleju i dodatków oraz czy występują ogólnie jakieś problemy. Z góry dziękuje za wszystkie podpowiedzi i sugestie.
  • Moim skromnym zdaniem,, zkładanie zwykłej sekwencji do TSI średnio ma sens. Kolejną sprawą jest to, że serwisy ogólnie średnio ogarniają temat instalacji LPG, ktróre sami montują. Sensownym rozwiązaniem jest instalacja http://www.prinsautogaz.pl/oferta/direct-liquimax-2-0/ ale ma dwie "wady", 1 cena, 2 BRAK dostępności do nowego silnika 1,2 TSI 110KM.
    Osobiście dwa razy lub więcej bym się zastanowił nad sekwencją do TSi lub kupił nowy samochód z normalnym silnikiem pod zwykłą sekwencję.

    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @Sasoo - taka mała informacja - Skoda nie wypuszcza z fabryki Rapidy z LPG. Wszystkie instalacje gazu montowane są w PL, u dealerów. Natomiast pozostaje faktycznie do rozważenia sens montowania instalacji LPG. Przy poprawnym montażu i ustawieniu, będziesz zadowolony, przy wystąpieniu problemów - trzeba liczyć się ze stratą czasu i nerwów, nie wspomnę o braku przyjemności eksploatacji takiego samochodu.
    Pierwsze 8-zaworowe Rapidy miały spalanie benzyny na pewnym poziomie, teraz w silnikach 16-zaworowych jest jeszcze lepiej.
    Przy LPG obowiązkowe są przeglądy roczne, przy benzynie masz przegląd do 2 lat.
    Tych małych różnic jest trochę, stąd przed zamówieniem samochodu należy dobrze zastanowić się nad wyborem wersji.  
    Spore znaczenie ma to, jaki przewidujesz przebieg roczny. Wiadomo, im większy - tym instalacja i eksploatacja LPG szybciej się zamortyzuje.
    Decyzję jednak podejmiesz sam.   
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Mi montowalo LPG ASO ganinex w Katowicach. Mam już przejechane 10 tys km. Nie widzę różnicy w pracy silnika za to duża różnice w portfelu :)
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • Właśnie. Możesz podać jakie masz spalanie? jakie zużycie oleju, jak autko pobiera benzynkę i czy wogóle miałeś jakiekolwiek problemy z autem?
  • Spalanie ok 6L na 100km do tego trzeba liczyć ok 1l benzyny...zero problemów z autem. Zużycia oleju nie zaobserwowałem...
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?