FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Czujnik deszczu, zmierzchu, wilgotności Rapid MY2016 - potrzebny nr
  • Witam,
    dobra wiadomość dla lubiących mody w swoich autach. Razem z kolegą van_daal zgłębiamy temat kodowania Rapid'ów MY2016 (bo takie posiadamy), w odpowiednim dziale są już gotowe schematy adaptacji różnych funkcji.
    Pojawił się pomysł "dołożenia" czujnika deszczu i zmierzchu. Pierwsze wnioski zostały już wyciągnięte a mianowicie w skodach MY2016 z klimatronikiem i lusterkiem fotochromatycznym za lusterkiem fabrycznie montowany jest czujnik wilgotności o nr 8U0.955.559 i doprowadzona jest wiązka 3przewodowa, (osobna wiązka jest do lusterka fotochrom).
    Z informacji które udało mi się odnaleźć, wydaje mi się, że są 3 odmiany czujnika:
    8U0.955.559     czujnik wilgotności
    8U0.955.559 B  czujnik deszcze, zmierzchu
    8U0.955.559 C  czujnik deszcze, zmierzchu i wilgotności
    dodatkowo w octawi III montowany jest czujnik o nr 5Q0 955 559 nie wiem natomiast czy jest to ten sam czujnik czy nie.

    Mam prośbę do osób które dysponują kabelkiem i mają Rapida lub Fabie MY2016 z czujnikiem deszczu i klimatronikiem o udostępnienie autoscanu. potrzebuję nr czujnika -  pojawi się na pewno w grupie 09-Cent.elekt.
    Prócz czujnika deszczu/zmierzchu/wilgotności do stanu fabrycznego potrzebny jest jeszcze włącznik świateł z opcją AUTO.
    Pozdrawiam
    Grzegorz
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Wg poniższego zestawienia B i C to to samo...
    Ale czy tak jest?

    Typy 8U0 955 559.JPG
    946 x 252 - 59K
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Właśnie kupiłem 8U0 955 559 B na Ali.
    Jak przyjdzie to będę testował.

    W kwestii różnicy między B i C, dla porównania (z innych forów):
    Skan#1
    Subsystem 2 - Part No SW: 8U0 955 559 B  HW: 8U0 955 559 B
    Component: G397_RLFS H06 0002
    Skan#2
    Subsystem 2 - Part No SW: 8U0 955 559 C  HW: 8U0 955 559 B
    Component: G397_RLFS H06 0004

    RLFS = Regen-Licht-FeuchteSensor (deszcz-światło-wilgotność)

    Dla porównania nasze:
    Subsystem 4 - Part No SW: 8U0 955 559     HW: 8U0 955 559
    Component: G355_FeuchteS  H07 0002

    FeuchteS - wilgotność.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Szkoda ze nie pisales... dolozylbym sie do wysylki
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • :)
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Przy okazji wczorajszej bytności w ASO udało mi się pstryknąć fotkę włącznika świateł z funkcją AUTO w Rapidzie. Jego nr to 5E0 941 431 N.

    image
    Włącznik świateł z AUTO.JPG
    1920 x 1080 - 834K
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • czy już ustaliliście który dokładnie model ma być do rapida? jaka jest orientacyjna cena za czujnik i wyłącznik?
    Rapid SB|1.2 CJZD 110KM|MY16|Fun|Beż Cappucciono|1800 km|Chorzów
  • W oryginale jest 8U0955559C ale jest pieruńsko drogi.

    Ja zamontowałem 8U0955559B i działa (raczej - jeszcze testuję).
    Jestem prawie pewny, że 5Q0955547A też by działał.
    Oba można kupić za ok. 120-150 zł.
    Włącznik kupiłem za ok. 80 zł. Czekam na dostawę.

    EDIT:
    Włącznik 5ED941431C ze względu na zielone podświetlenie.
    On z Octavii ale sądzę, że będzie pasował.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Mam MY 15 niestety bez czujnika zmierzchu. Czy idzie to przerobić. Teraz muszę ręcznie dzienne na mijania przełączy?
    Rapid SB/1.2 CBZB 105 KM/MY 15/Elegant/Czarny Magic/28000/Leszno
  • Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Cześć, mam Rapida z końca 2015 roku. Czy to możliwe, że jest w nim czujnik zmierzchu (przełącznik na AUTO jest), ale nie ma czujnika deszczu? Testowałem wycieraczki na wiele sposobów, ale wydaje mi się, że same podczas opadów się nie włączą. Pytam, bo w każdym miejscu widziałem, że jak już jest czujnik zmierzchu, to i opadów też.
  • Codriver nie do końca będziesz miał rację. uruchom silnik włącz na auto i szklanki polej wodę na szybę w miejscu lusterka. Wycieraczki powinny ruszyć a jeśli nie to na 99 % masz czujnik zmierzchu w desce rozdzielczej na podszybiu. Pisałem o tym na swoim profilu bądź nawet dołożenie easy light.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Zgadza się, mam czujnik zmierzchu w desce rozdzielczej, za lusterkiem nic nie ma. Jest opcja jakoś w miarę tanio i łatwo dołożyć sam czujnik deszczu? Szklanką polewałem i niestety wycieraczki nie ruszyły.
  • Trzeba kupić czujnik deszczu ok 200 zł nowy czujnik plus żel i montaż. Nie ma co kupować używanego czujnika. Sam myślałem nad czujnikiem deszczu ale otrzymamy dodatkowo wycieraczki auto, domknięcie szyby kierowcy w deszczu. Szkoda że nie 4 jak w o3. Więc zdecydowałem się na montaż czujnika zmierzchu w podszybiu i mam auto światła.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • IMO skórka nie warta wyprawki.
    Oprócz tego co napisał kolega wyżej dodam, że trzeba też wymienić szybę na taką, z możliwością montażu czujnika i lusterka samościemniającego (tylko takie lusterko ma w podstawie miejsce na czujnik deszczu) + oczywiście zmienić lusterko na samościemniające + dodać okablowanie do czujnika i nowego lusterka + być może zmienić BCM na obsługujące automatyczne wycieraczki (nie jestem pewny czy każdy BCM obsługujący światła AUTO ma też możliwość obsługi automatycznych wycieraczek)...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Hej odgrzewam
    Rapid końcówka 15 roku
    Mam lusterko fotochromatyczne, ale brak deszczu i zmierzchu, jest tylko chyba czujnik wilgotności. Rozebrałem lusterko i jest tam jakiś czujnik i 3 kabel od tego, plus kable do lusterka.
    Jaka jest szansa żeby dołożyć 2 brakujące wyposażenia ? Wymiana samego czujnika z tymi opcjami plus kodowanie? Czy jakiś większe babranie się z tym ?
    Ewentualnie jaki symbol czujnika.
    Pozdro i dzięki za kazda informację.

    Wrzucam fotki
    https://photos.app.goo.gl/V2tGRXEWgKj4xZ499
  • Polecam przejrzeć dział "Zrób to sam". Tam jest mnóstwo ciekawych tematów...
    :/

    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?