FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Świąt Wielkanocnych, zdrowych i pogodnych
Wszystkim miłośnikom i właścicielom :)

Skody Rapid życzy

RapidKlub.pl

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Niebieski SB 1.2 110 TSI Style Max
  • Po niecałych 2 miesiącach od zamówienia mam w końcu i swojego rapida. Zamawiałem jeszcze w modelu za 2016 a okazało się, że wyprodukowali już modelowo na 2017 :) Poniżej specyfikacja i parę zdjęć Rapid SB wersji Style Max, rok modelowy 2017,
    silnik: 1.2 TSI 110 KM kolor Błękitny Race Metalizowany, wnętrze dynamic, alufelgi DIONE,
    dodatki:
    • pakiet dynamic,
    • przednie reflektory przeciwmgłowe z funkcją CORNER i z LED
    • radio bolero + 2 głośniki z tyłu,
    • light assistant
    • hill hold control
    • mata dwustronna na podłogę bagażnika,
    • trójramienna sportowa kierownica,
    Z pierdółek o których nie wiedziałem, że będą w aucie to:
    - parasol ze skody :),
    - podświetlanie schowków w drzwiach,
    - podświetlanie pedałów oraz miejsca na nogi pasażera
    Zamówiony Początek maja, odebrany 17 czerwca 2016
    Obecny przebieg 82 km i docieramy samochodzik.
    PS, W tle widać starą Felę :)
    WP_20160618_09_36_06_Pro.jpg
    1632 x 918 - 515K
    WP_20160618_09_36_31_Pro.jpg
    1632 x 918 - 508K
    WP_20160618_09_37_31_Pro.jpg
    1632 x 918 - 587K
    WP_20160618_09_38_04_Pro.jpg
    918 x 1632 - 388K
    WP_20160618_09_38_26_Pro.jpg
    1632 x 918 - 358K
    Rapid SB | 1,2 TSI 110 KM | MY17 | Style Max + Dynamic | Błękit Race | 13k km | Śląsk
  • Gratuluję nowych 4 kółek!
    Szerokiej drogi i wiele spokojnych kilometrów!
    Na fotkach chyba masz chromowane listwy ozdobne na drzwiach? We wcześniejszych rocznikach tego nie ma.
    Piszesz o "nowinkach" w oświetleniu. Kiedy masz oświetlone schowki w drzwiach i oświetlone nogi? - po uruchomieniu silnika czy po załączeniu świateł? Ile masz takich punktów - w każdych drzwiach i dla każdego pasażera?
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • W mojej wersji Rapida nie mam chromowanych listew na drzwiach, zdjęcie nie jest super jakości.
    Schowki w drzwiach oraz oświetlenie nóg włącza się automatycznie przed uruchomieniem silnika.  Podświetlania są w drzwiach kierowcy, pasażera z przodu oraz oświetlenia nóg kierowca i pasażer. Z tyłu brak podświetleń.
    Rapid SB | 1,2 TSI 110 KM | MY17 | Style Max + Dynamic | Błękit Race | 13k km | Śląsk
  • Gratulacje autka.
    Ja poproszę foto miejsca gdzie znajduje się parasolka ;)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Gratuluje auta :-)
    @Tml małe sprostowanie. Ty masz wersję Spaceback a napisałeś, że masz Liftback :-)
    @yunior81 parasolka jest pod siedzieniem pasażera w miejscu gdzie kierowca ma miejsce na kamizelki. Jest w tym samym miejscu co w O3. 
    Zresztą widać to na zdjeciach promocyjnych w jednym i drugim aucie.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Yunior 81 - poniżej zdjęcie parasolki. Rapid prawie jak Superb, który miał parasolkę w drzwiach :)
    grzesk - dzięki poprawione na SB. W rapidzie powinna być kamizelka czy to jest dodatkowa opcja teraz?
    Zauważyłem jeszcze 2 różnice pomiędzy MY16 a MY17:
    1. Jeden element gałki skrzynki biegów nie jest chromowany,
    2. Są dodane obszycia białą nicią podłokietnika środkowego oraz w drzwiach.
    Wg. mnie zmiana na plus.
    100_1317.JPG
    600 x 800 - 190K
    Rapid SB | 1,2 TSI 110 KM | MY17 | Style Max + Dynamic | Błękit Race | 13k km | Śląsk
  • Dosłownie jak SuperB. Dla dodatkowej poprawy humoru muszę Ci powiedzieć, że użytkownicy Rapida zostali wyróżnieni, gdyż parasolka od wersji Ambition jest standardowym wyposażeniem :-).
    W Octavii III, która pozycjonowana jest wyżej za uchwyt z parasolką trzeba dodatkowo zapłacić 150 zł, nawet w Style.

    Kamizelki chyba nigdy nie dawali, ja w każdym razie nie miałem i pod siedzenie wsadziłem swoje. Chyba, że ktoś w gratisie jako prezent dostał.

    A z tym elementem między gałką a mieszkiem to ciekawe. U mnie w MY15 jest tam chrom. Aż tak szukają oszczędności?

    A te przeszycia to nie są czasem wtedy jak masz pakiet dynamic? 
    Jeśli są bez dynamica to fajnie to wygląda.

    Miałbym jeszcze do Ciebie pytanie i prośbę. Jako, że jesteś jedym z pierwszych lub nawet pierwszy, który się ujawnił z autem MY17, mógłbyś sprawdzić jak działa u Ciebie klakson lub zerknąć jakie masz "trąbki"? Chodzi mi o to czy trąbi jednotonowo czy dwutonowo.
    Pytam gdyż w cenniku zniknęła pozycja dotycząca klaksonu i ciekawi mnie jaki w takim razie teraz zakładają :-)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Grosik do grosika i jakieś oszczędności na pewno z tego będą mieli. Albo może uznali, że ten element będzie się wycierał po czasie i chrom zniknie, to go usunęli?
    Przeszyć myślałem, że nie będzie pomimo pakietu dynamic. Poniżej 3 zdjęcie ze znanego portalu ogłoszeniowego (rapid z 2016 z pakietem dynamic) na którym widać brak przeszyć . U mnie są z przodu jak i z tyłu, więc to pewnie nowość.
    Jak dla mnie klakson działa jednotonowo. "Pika" tak samo jak w moim poprzednim samochodzie seacie altei.
    100_1315.JPG
    600 x 800 - 425K
    100_1316.JPG
    800 x 600 - 391K
    dynamic bez przeszyć.jpg
    800 x 533 - 270K
    Rapid SB | 1,2 TSI 110 KM | MY17 | Style Max + Dynamic | Błękit Race | 13k km | Śląsk
  • Zamówiony Początek maja, odebrany 27 czerwca 2016
    - wow... mocno musiałeś dać na tym wstecznym bo dzisiaj dopiero 19 czerwca :P
    Domyślam się że mogło chodzić o 17, interesuje mnie data produkcji - z jakiego dnia?
    Rapid SB | 1.4 TSI 125KM DSG | MY16 | StyleMAXX | Race Blue | 21 000km | Poznań
  • Gratuluję zakupu!
    Niech Ci bezusterkowo służy.
    Spróbuj wrzucić jakieś fotki z tym dodatkowym oświetleniem bo ciekawi mnie jak to wygląda.
    Gdybyś kiedyś miał dostęp do kabelka VCDS to zrób skany kodowań i ustawień w adaptacjach i wrzuć na forum.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • PrivateMajster - produkcja z 7 czerwca. Do Centrali Skody (Poznania) przyjechał 12 czerwca. 17 (a nie 27 :) ) był w salonie do odbioru.
    van_daal - kabelka VCDS nie mam. Fotki w załączniku
    100_1323.JPG
    800 x 600 - 383K
    100_1324.JPG
    800 x 600 - 398K
    Rapid SB | 1,2 TSI 110 KM | MY17 | Style Max + Dynamic | Błękit Race | 13k km | Śląsk
  • Z nowości nakładki na progi
    100_1324.JPG
    800 x 600 - 369K
    Rapid SB | 1,2 TSI 110 KM | MY17 | Style Max + Dynamic | Błękit Race | 13k km | Śląsk
  • Bardzo ładne autko, a te dione to 16 czy 15'? Bo na zdjęciu to jakoś tak trudno stwierdzić:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • A sa w ogole Dione 15?
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Dione są tylko 16.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Felgi aluminiowe 16. Aktualnie szykuje się do zakupu felg stalowych + zimówki. Podobno co roku w Skodzie we wrześniu/październiku są jakieś promocje i rabaty na koła.
    Rapid SB | 1,2 TSI 110 KM | MY17 | Style Max + Dynamic | Błękit Race | 13k km | Śląsk
  • Witam widzę ze jesteś ze śląska. Ja jestem z Chorzowa i zamówiłem swojego rapida parę dni temu. Wybrałem wersje liftback style max z pakietem dynamic + sportowa kierownica i radio bolero. Jeśli możesz napisać czy jesteś z okolic Chorzowa Katowic na priv i czy można by było się z tobą umówić gdzieś żeby zobaczyć autko? Pytam bo w salonach ani w Katowicach ani na Rudzie nie maja wersji style tym bardziej z pakietem dynamic a fajnie by było zobaczyć co się kupuje. Jak możesz to napisz ile cie kosztowała ta przyjemność mnie udalo sie uzyskac ze standardowej ceny 71800 rabat do kwoty 61400. 

  • Witaj
    Mam pytanie o nakładki na progi, to są oryginalne skody czy jakieś inne ?
    Rapid LB/1,4 TS I/122 KM /Ambition Max DSG/Beż Cappuccino/Limanowa
  •  @intoxicnt info na priv
     @dipar tak to są oryginalne nakładki ze skody
    Rapid SB | 1,2 TSI 110 KM | MY17 | Style Max + Dynamic | Błękit Race | 13k km | Śląsk
  • @Tml nakładki na progi były naklejane według jakiegoś  szablonu? 
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • konry, niestety nie mam pojęcia robili to w salonie a ja siedziałem w poczekalni
    Rapid SB | 1,2 TSI 110 KM | MY17 | Style Max + Dynamic | Błękit Race | 13k km | Śląsk

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?