FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Tylna kanapa - demontaż
  • Podczas chęci założenia pokrowców na siedzenia pojawił się problem... Jak zdemontować tylną kanapę? O ile górna część jest składana i nie ma problemu o tyle z dolną częścią już jest. Od "przedniej" strony siedzi ona na zasadzie "zatrzasków" - pociągasz do góry i z nich wyskakuje ale co dalej? Szczerze bałem się pociągnąć na siłę żeby nic nie urwać. 
    Ktoś może już wyciągał tylną kanapę i pomoże? 
    Rapid LB | 1.0 110KM CHCZ | MY18 | Ambition Max | 163200km | Sosnowiec
  • Też jakiś czas temu zakładałem pokrowce. Kanapa przytwierdzona jest w czterech miejscach - dwa z nich już znasz :) Tylna część siedziska jest zakotwiczona po obu stronach na wysokości łączeń plastikowych maskownic. Po włożeniu ręki wyczujesz metalowy uchwyt w kształcie litery T, który wchodzi w siedzisko. Będziesz musiał poruszać kanapą, aby zeszła z uchwytu - w głównej mierze obejmuje go materiał, więc lepiej nie szarpać.
    Nie wiem, jakie pokrowce będziesz zakładał. Z moimi był taki problem, że po ich naciągnięciu zasłaniały otwory tylnych mocowań i musiałem trochę się gimnastykować po omacku :)
    mocowanie_kanapy.jpg
    900 x 600 - 214K
    Rapid Spaceback | 1.2 CBZH 105KM | MY15 | Ambition MAX | Błękit Race | 86000km | Wrocław
  • Witam,
    podpinam się pod temat tylnej kanapy.
    Śpieszyło mi się by rozłożyć tylna kanapę (myślałem że jest tam jak w mojej starej fabi) i szarpnąłem na siłę. Uszkodziłem plastik który trzyma tą kanapę, widać go na zdjęciu powyżej (pierwsze czerwone kółko). Czy zna ktoś numer katalogowy lub ma link gdzie można to kupić? (auta nie mam w tym momencie więc sam nie mogę sprawdzić)
    Poradziłem sobie.
    SB/1.2 85/2014/Ambition Max/Beż Cappuccino/14000km/Włocławek

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?