FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Obsługa głosowa
  • Dzień dobry,
    Proszę o odpowiedź osoby mające/korzystające z obsługi głosowej w Rapidzie.
    Czy sprawdza się to w praktyce?
    Czy obsługuje już język polski (na forum znalazłem wpisy z 2014 o obsłudze głosowej tylko w języku angielskim)?
    Pozdrawiam,
    Przemek
  • Witam,obsługa głosowa w Rapidzie z maja 2015 roku - nadal w języku angielskim.
    Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • MY2016 - OG po polsku.
    Mam bo nic mnie nie kosztowało.
    W zasadzie nie używam. Wygodniej mi Bolero palcem dziobać.
    :)
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Ciekawe czy da sie wlaczyc?  Ale pewnie dziala tylko z Bolero a ja niestety mam swinga;/
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Nie potrzeba wykupionej obsługi głosowej do obsługi komend głosowych w Android Auto, wystarczy dłużej przytrzymać przycisk na kierownicy. Przydatne jedynie do podawania adresu na ten moment.
    Rapid SB | 1.4 TSI 125KM DSG | MY16 | StyleMAXX | Race Blue | 21 000km | Poznań
  • Obsługa głosowa nie działa z bolero . Tylko z amundsenem .
    RAPID SB| 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX + Bolero + SmartLink| Beż cappuccino | 2300000 km | Sosnowiec
  • @kisiek: Co masz na myśli pisząc "obsługa głosowa nie działa z bolero"?

    @PrivateMajster: "...wystarczy dłużej przytrzymać przycisk na kierownicy" - który przycisk?
    OG w Bolero.JPG
    659 x 201 - 37K
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Grześ: szanse włączenia VCDS'em tej usługi nawet w Bolero czy w Amundsenie jest RACZEJ zerowe bo, jeśli wierzyć pracownikowi ASO, procedura "uaktywnienia" polega na procesie porównywalnym z instalacją aplikacji w kompie. Instalka przychodzi z fabryki na zamówienie. Przypuszczam też, że aktywacja odbywa się on-line.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Oczywiście że obsługa działa z bolero, trzeba tylko dokupić podczas składania zamówienia za oszałamiające 100zł czego nie zrobiłem bo ta obsługa jest, przynajmniej dla mnie, bez sensu. Ilość komend dla bolero jest śmiesznie mała i lepiej wykonać to ręcznie... 
    Co innego jeśli chodzi o Android Auto gdzie podawanie adresów głosowo jest znacznie wygodniejsze niżeli klepanie po ekranie. 
    @van_daal - chyba każdy ma przycisk do obsługi głosowej na kierownicy "multimedialnej" w MY16 to skrajny lewy z sugestywną infografiką ;)
    Rapid SB | 1.4 TSI 125KM DSG | MY16 | StyleMAXX | Race Blue | 21 000km | Poznań
  • Aaaa widzisz... Nie wiedziałem, że przycisk OG jest obecny na kierownicy nawet, gdy tej funkcjonalności nie ma.

    A co do "... ta obsługa jest (...) bez sensu. Ilość komend dla bolero jest śmiesznie mała i lepiej wykonać to ręcznie" to w zasadzie zgadzam się z tobą z jednym wyjątkiem:
    sensowne jest używanie OG do wybierania kontaktu z telefonu, bo wyszukiwanie go z listy ekranowej w czasie jazdy jest mało wygodne i dość niebezpieczne. Jednak trzeba spełnić warunki by to faktycznie było wygodniejsze:
    1. kontakty muszą mieć dość proste opisy/nazwy (OG nie zawsze sobie radzi z zawiłymi nazwami)
    2. trzeba pamiętać opis/nazwę kontaktu, do którego akurat chcemy zadzwonić ;)

    Bo te najczęściej używane mają swoje "skróty" na ekranie. A wszystkich innych jakoś nie mogę spamiętać
    :D
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Ja jak zamawiałem z obsługą itp itd to tydzien przed odbiorem zadzwonił dealer że na stronie skody podczas zamawiania pojawił się błąd ( że obsługuje  a tak nie jest ) To mi obniżyli cene auta . Nawet się ciesze bo pewnie bym z tego nie korzystał 
    RAPID SB| 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX + Bolero + SmartLink| Beż cappuccino | 2300000 km | Sosnowiec

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?