FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Akcja serwisowa 23R6
  • Właśnie dostałem pismo od Skody z Poznania, że rusza akcja o powyższym numerze i dotyczy wadliwego oprogramowania sterownika, które zaniżało emisje tlenku azotu:) czyli afera spalinowa. Akcja będzie przebiegać w różnych okresach tego roku i najlepiej będzie skontaktować się ze swoim ASO celem ustalenia terminu aktualizacji oprogramowania. Pytanie tylko czy ja chcę to robić:) Czy są już jakieś informacje, czy aktualizacja sterownika nie spowoduje zaniżenia osiągów i wzrost zużycia spalania? Co mi zrobią jeśli nie pojadę?:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  •  A jakiego silnika się to dotyczy? 
  • ): wystarczy poczytać stopkę . . .
    A jak nie - to można przypomnieć sobie akcję z silnikami VW w USA z jesieni ub. r.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Byłem miesiąc temu w serwisie gość mi powiedział żebym nie aktualizował oprogramowania bo w VW po aktualizacji samochody tracą moc. Poza tym z tego co wiem w silnikach 1,6tdi czyli takich co akurat posiadamy trzeba oprócz aktualizacji zrobić jakąś przeróbkę mechaniczna.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYA/Chip 136KM / MY2015 / Elegance Max / Srebrny / 112K / BIelsko-Biała
  • @jercen W moim telefonie stopka się nie wyświetla,nie wiem czy tylko w moim? 
  • @Remus, ta modyfikacja mechaniczna to dołożenie za filtrem powietrza rury która wygląda jak przepływomierz i powoduje jakieś zawirowanie powietrza czy coś takiego.
    Dokładnie widać to tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=THcYenasWCE
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Swego czasu na forum poruszana była kwestia wyświetlania/nie wyświetlania stopki na telefonach. Jest faktem, że stopki nie widać na telefonach.
    Stąd prośba: z takim pytaniem warto chwilę poczekać, odpowiedź "sama" nasunie się w trakcie podawania kolejnych wpisów.  
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen Będę pamiętał.
  • Panowie ale trzymajmy się tematu
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Dzięki Panowie @Remus i @Maciektsi za merytoryczny wkład. To w takim razie zlewam ich modyfikacje. Tylko pytanie jest takie, czy oni mogą mi to zrobić bez mojej zgody jeśli będą np. na przeglądzie? Bo jeśli tak to trzeba ASO omijać jak ognia, dobrze że już mam po gwarancji i nie musze w sumie do nich jeździć, ale czasem może coś wypaść i trzeba będzie, stad pytanie czy mogą to zrobić będąc w ASO z inną sprawą i poinformują mnie o tym dopiero po fakcie?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Gdzieś mi sie obiło o uszy, ze jak nie zrobisz akcji serwisowej ASO w jakims okreslonym czasie to na SKP nie podbiją przeglądu............... Ale ile w tym prawdy to nie wiem.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • lookashECL
    Wątpie, aby panowie ze SKP mieli możliwość sprawdzenia parametrów silnika. Analiza zmętnienia spalin w dieslach albo nie jest wykonywana, ale wykonywana na wolnych obrotach czyli błędnie.A do danych z ASO nie mają dostępu.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Panowie byłem dziś w salonie na przeglądzie olejowym i trochę podpytałem odnośnie wiadomej akcji serwisowej. I jest tak, ze powinnismy niebawem dostać zaproszenie do salonu. Serwis nic nie może zrobić bez twojej zgody, są dwa wyjścia rezygnujesz z akcji lub sie na nią zgadzasz. W obu przypadkach musisz sie stawić w salonie celem odnotowania w systemie naszej decyzji. Nie ma żadnego obowiązku aktualizacji oprogramowania. Ponadto VW jeszcze nie wie w przypadku silnika 1,6 TDI czy sama aktualizacja czy połączona z obrazem zmodyfikowanego dyfuzora powietrza dolotowego. Co do podbijania przeglądu to wydaje sie ze żadna stacja SKP nie posiada sprzętu do analizy składu spalin wiec nie powinno być problemu z podbiciem przeglądu.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYA/Chip 136KM / MY2015 / Elegance Max / Srebrny / 112K / BIelsko-Biała
  • Jezeli tak bedzie to nie ma co sie martwic.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Dokładnie, dzięki Panowie za dobre wieści. Ale chyba mogę ich poinformować telefonicznie o rezygnacji z aktualizacji? Mam nadzieje, że nie muszę się stawiać osobiście w ASO?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Raczej osobiście z zaproszeniem. 5 min i po sprawie...
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYA/Chip 136KM / MY2015 / Elegance Max / Srebrny / 112K / BIelsko-Biała
  • ok spoko, dzięki
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Ten List wysłany przez Skodę to ściema. Byłem w salinie w innej sprawie i z ciekawości zapytałem się o ewentualne naprawy. Panowie z serwisu się tylko uśmiechneli i powiedzieli że słyszeli o czymś takim tylko od klientów. Więc o czym rozmawiamy. Może ludzie zapomną, albo to oleją. W stanach jest obowiązek odkupu aut, więc i w europie powinna być taka możliwość lub wielki upust.
  • Ta to list jaki mam od Skoda Polska i leżący na moim biurku to fata morgana? Coś mi sie wydaje że ci panowie z serwisu niedoinformowani.....
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYA/Chip 136KM / MY2015 / Elegance Max / Srebrny / 112K / BIelsko-Biała
  • Też mi się tak wydaje, że są niedoinformowani. Kupel ma VW cc 2.0 i dostał już telefon od Vaga, żeby przyjeżdżał na aktualizację. Całe przeprogramowania ma trwać godzinę i na tą godzinę proponują auto zastępcze:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?