FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Demontaż osłony słupka A
  • Bez śrubokręta, na 3 zatrzaski.
    slupek A.jpg
    513 x 615 - 160K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dziś układałem kabel do wideorejestratora. Jeśli chodzi o słupek to faktycznie są tam zatrzaski. Tyle tylko, że odczepiłem dwa z nich. Do trzeciego najniższego nie dotarłem. Miałem wrażenie że trzeci zatrzask jest bardzo nisko tak, że blokuje go deska rozdzielcza. 
    Nie chciałem robić nic na siłę, żeby nie uszkodzić niczego. Kabel w ostateczności sprytnym sposobem udało mi się umieścić pod słupkiem.
    Pytanie czy ktoś już odpinał cały słupek i jeśli tak to czy jak odpina się trzeci zatrzask i jak go wyciąga?
    Rapid SB | 1.2 TSI CBZB 105KM | MY15 | Elegance Max | Blue Race | 42000 |Gdańsk
  • Ja odpinałem, zgadza sie ze trzeci zatrzask jest nisko ale nie blokuje go deska rozdzielcza choc fakt ze sam plastik słupka wchodzi w ta szczeline. Po odpieciu górnych zwyczajnie trzeba energicznie szarpnąć do siebie i lekko do góry, mi poszlo dosc sprawnie choc mocno sie stresowałem gdy sie do tego zabierałem. Ponowne zakladanie nalezy zaczac od wlozenia plastiku w ta szczeline i zapinanie od dołu, najlepiej tez energicznie z umiarem dobijajac pięscią.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @gross81 faktycznie jak piszesz, po odpięciu dwóch pierwszych zatrzasków, plastik słupka dał się trochę wyciągnąć do góry. Dalej był opór i za duży stres :-)
    Rapid SB | 1.2 TSI CBZB 105KM | MY15 | Elegance Max | Blue Race | 42000 |Gdańsk
  • Może głupie pytanie ale wolę zapytać niż coś urwać. Chcąc odpiąć te zaczepy ciągnięcie od strony uszczelki czy w jakiś magiczny sposób od strony przedniej szyby?
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY17 | Style | Szary Quarz Metalizowany | 60300km | ŁDZ
  • Nie jestem pewny ale chyba od góry, za środek. Najpierw pierwszy zatrzask od góry a potem kolejny...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Osłonę zdjąłem i u mnie jest montowana na 2 zaczepy które dość łatwo odchodzą. Na dole osłona jest wsunięta tylko za deskę rozdzielczą.
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY17 | Style | Szary Quarz Metalizowany | 60300km | ŁDZ

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?