FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Tuning 1.2 tsi

  • Zwiększał ktoś już moc tego silniczka? Są firmy co oferują ok 130KM i ok215NM.
    Ktoś się wypowie?
  • Hej! Z tuningiem 1.2 TSI to jeszcze chyba świeży temat, ale na pewno warto się temu przyglądnąć.. silnik sam w sobie jest w miarę dynamiczny, ale przy zwiększeniu mocy może być lepiej, pytanie jak trwałość?
  • Z trwałością to sądzę , że będzie : jak dbasz tak masz. Chciałem zrobić to teraz ale poczekam jednak na koniec gwarancji, bo może zdarzyć się jakaś akcja serwisowa odnośnie oprogramowania i mogą to wykryć.A , że mój Rapid ma dopiero 3 miesiące to trochę to potrwa, ale myślę , że warto :-). Miałem przyjemność przejażdżki Octavią III 1.4 tsi 140km i 250 NM i byłem mile zaskoczony , Rapid jest lżejszy to przyjemność wciskania pedału gazu będzie równie przyjemna ;-)
  • Więc jeżeli o mnie chodzi to modyfikacjami pochwalę się dopiero : Wrzesień 2015
  • Też myślę o chipie po zakończeniu gwarancji ale to za niecałe 4 lata, wiec czasu sporo na przemyślenia.  Liczę na ok. 125-130 kucyków i 200-210Nm. W poprzednim aucie (leon 1.9tdi 110KM  235Nm @ 135KM 290Nm) robiłem tez chipa i się nie zawiodłem. 

    Co do tej OIII 1.4tsi co nail77 pisze to obawiam się że szybko będzie wymagała remontu, bo przy 250Nm potrzebny jest już dwumas,  zwykłe tłumiki drgań przy takim momencie obrotowym  pracują  na granicy wytrzymałości.

    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?