FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Radio Swing na Bolero
  • Da radę zamienić? :)
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY17 | Ambition | Biel Candy | 1700 km | Gdynia
  • Trzeba było od razu brać z bolero, z tego co wiem, to ono ma tylko 1 czy 2 cale większy ekran od swinga, a jeśli chodzi Ci o zainstalowanie Smartlinka to lepiej poczekać, bo facet ze skody powiedział, że na razie jest w wersji beta i działa w tej chwili tylko na postoju i muszą nad nim jeszcze popracować, nie mówiąc już o tym, że pewnie tylko wybrane telefony z górnej półki go obsłużą. Poza smartlinkiem to ma chyba wszystkie inne opcje bolera, typu dotykowy ekran i bluetooth oraz usb, auxy itd.
    Brak Skody
  • Bolero też ładniej się prezentuje vs Swing, choć to są już kwestie gustu :)
  • O SmartLinku jest wątek. Zachęcam do poczytania bo tam mnóstwo informacji już jest.
    Co do faceta ze Skody, który twierdzi, że to wersja beta testowa to pierdzieli głupoty bo
    1. gdyby to była dopiero wersja testowa to nie było by jej w cenniku za opłatą
    2. SL działa podczas jazdy.
    @medskaj Da radę zamienić. Ale SL trzeba doinstalować osobno za dopłatą.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • @van_daal Tylko nie wiem czemu miałby kłamać, że nie działa, skoro to oni na tym pieniądze zarabiają, a nie ja, jak go zamówię :) Dokładnie to mówił: "...wcześniej działało podczas jazdy, ale na daną chwilę działa tylko na postoju. To jest nowość i jeszcze nie dopracowana ale z czasem będzie lepsze i tańsze i wtedy lepiej założyć bo teraz jest po 650 zł..."
    Brak Skody
  • Nadal twierdzę, że pierdzieli. To co gada kupy się nie trzyma. Miałem
    już chyba 3 aktualizacje oprogramowania w Bolero i SL działa tak samo.
    Powtarzam - czegoś niedziałającego producent świadomie nie może sprzedawać.
    Jeszcze w kwestii "niedziałania podczas jazdy".
    Tak naprawdę dotyczy to TYLKO MirrorLinka a nie SmartLinka (SmartLink to funkcjonalność, dzięki której można używać dowolnego z trzech dostępnych typów połączeń: MirrorLink i AndroidAuto dla Androidów oraz CarPlay dla iPhon'ów).
    Za pomocą ML można korzystać z każdej aplikacji Androida. Jednak tylko nieliczne, posiadające atest czy coś w tym rodzaju, widoczne są na ekranie radia w czasie jazdy.
    AndroidAuto - wszystkie dostępne aplikacje działają w czasie jazdy.
    Trzecia opcja - CarPlay - nie wiem bo nie mam i nie testowałem (wymaga spec. kabelka). Może być podobnie do MirrorLinka.

    EDIT: Dzięki modowi za orto. :)
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • @van_daal poczytałem wasz temat o SL i kilka innych artykułów na necie i wnioskuje, że temu kolesiowi ze skody chodziło o zwykłe darmowe nawigacje i aplikacje  androidowe. Nawet jeśli android auto działa i jest za darmo navi w nim, to i tak w przypadku wielu telefonów na rynku (bo nie każdy pewnie ma galaxy S6 lub xperie Z3) jest to raczej ruletka czy będzie działać czy nie. Więc lepiej sobie telefon do szybki przykleić i wyjdzie taniej :)
    Ale prawda jest taka, że pewnie teraz bym musiał dać więcej niż 650 zł za założenie SL w swoim radiu i dlatego mi to odradził, żebym zabulił więcej później. Zakładać i tak na razie nie będę bo wydaje mi się to zbędnym gadżetem o wątpliwym działaniu ale to tylko moje zdanie i inni mogą się z nim nie zgodzić :)
    Brak Skody
  • Według mojej wiedzy, można SmartLink uruchomić za mniej niż 650zł choć cena serwisowa oficjalnie to 1000zł. Co do pracy z Iphone'ami (CarPlay) wszystko powinno śmigać jak należy (nawigacja), przetestuję temat za jakieś 2 tygodnie jak będę w PL.
    Moje pytanie czy ktoś z forumowiczów ma zamontowaną jakąś stacje multimedialną dedykowaną dla grupy VW w miejsce Bolero, np. Kenwood DNX525DAB lub Blaupunkt Philadelphia 845? Mocno chodzi mi po głowie ten Kenwood.
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM chips 140KM | MY17| Style | Biel Candy | 22.000km | Gdansk
  • Poszukaj na forum, jest taki temat z dedykowanym sprzetem do R
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Korzystam ze SmartLinka praktycznie zawsze, muzyka, nawigacja, korki. Działa na 4 w mojej ocenie, problem mam tylko jeden ale bywa denerwujący - czasem muzyka przestaje grać po przełączeniu do następnego utworu w Spotify. Jeśli się to zdarzy to po kilku minutach radio się resetuje i wtedy działa poprawnie już cały czas. Nie mam zielonego pojęcia czym to uwarunkowane ale powiedzmy 1/4 wypraw ma taką przygodę. Telefon Xperia Z2, testowane też na Moto G - również bez problemu.
    UWAGA: Ważny jest KABEL którym podłączmy, u mnie wykrył telefon przy trzecim, gdzie wszystkie działały w komunikacji z serwerem. 
    Warto wydać każdą złotówkę - w mojej ocenie.
    Rapid SB | 1.4 TSI 125KM DSG | MY16 | StyleMAXX | Race Blue | 21 000km | Poznań
  • Witam,
    chciałbym sprostować to co napisałem miesiąc temu odnośnie SmartLink. Od pewnego czasu nie ma możliwości aktywowania przez serwis "po znajomości". Tylko oficjalna droga i cena w granicach 1000zł., więc jak ktoś konfiguruje Rapida to polecam dodać na etapie zamówienia. Co do stacji dedykowanej dla grupy VW, to rzeczywiście jest taki temat na forum ale nie dotyczy tych stacji, o które pytałem więc niewiele pomocny. W zasadzie w grę wchodzi wyłącznie Kenwood DNX525DAB i otrzymałem interesujące mnie informacje od Kenwood Polska.
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM chips 140KM | MY17| Style | Biel Candy | 22.000km | Gdansk
  • A nie lepiej po prostu zamontować radio dotykowe z androidem i podkleić antenę gps pod deskę? Będzie miało wifi, więc można spokojnie połączyć z internetem z routera mobilnego i jechać na mapach googla. Gdybym nie miał Bolera to pewnie takie bym już założył sobie.
    Brak Skody
  • @madstah  ogólnie chciałem Bolero ale sprzedawca mnie zamotał i chyba sam się zamotał i nie powiedział, że dopłacę tylko 200 zł.... ale za to, że nie powiedział dał gwarancje do 4 lat i 120 tys 
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY17 | Ambition | Biel Candy | 1700 km | Gdynia
  • Gdybym nie miał Bolero już dawno miałbym tego Kenwood'a :) Jedyny problem każdego dedykowanego radia w stosunku do oryginalnego Bolero to brak kilku opcji ustawień np. wycieraczki,ryglowanie, oświetlenie brak info o zużyciu paliwa i kilku jeszcze, nie pamiętam w tej chwili. 
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM chips 140KM | MY17| Style | Biel Candy | 22.000km | Gdansk
  • Moim zdaniem to w każdym tym radiu, oryginalnym i dedykowanym brakuje Androida, który by przynajmniej dla mnie ułatwił dużo bardziej życie w trasie, bo w mieście to nie potrzebny mi tak bardzo, chyba, żeby ewentualnie oglądać youtube jak czekam na żonę :P
    Brak Skody

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?