FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Alufelgi 15 czy 16
  • Witam
    Na wstępie chciałbym napisać, że przeglądałem zbliżony wątek jednak nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie :)
    Chciałbym Waszej porady, a mianowicie obecnie mam opony fabryczne na stalówkach 15, a chciałbym zakupić alufelgi najlepiej czarne (Rapid jest biały SB). 
    Na 15-ach fajnie się jeździ jeśli chodzi o nierówności i nie wiem jak będzie na 16 z niskim profilem. W poprzednich autach miałem 17 o profilu 45 no i auto fajnie się prezentuje ale komfort wiadomo już jest inny. 
    Zastanawiam się czy 15 będą fajnie w miarę się komponować z R bo z reguły zdjęcia są z 16-ami i nie mam porównania. 
    Pozdrawiam
    Damian 
    Rapid SB I 1.2 132KM chip I MY15 I Ambition MAX I Pearl White I 21000km I Warszawa I
  • Najlepszy kompromis jest na 16
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Dziękuję ale fajnie jakby ktoś miał zdjęcie R na alufelgach 15?
    Rapid SB I 1.2 132KM chip I MY15 I Ambition MAX I Pearl White I 21000km I Warszawa I
  • W dziale nasze auta masz kilka zdjęć Rapidów na 15 calowych felgach aluminiowych. M.in. mój egzemplarz. Niestety dla Ciebie są one srebrne.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Ok dzięki wielkie :)
    Rapid SB I 1.2 132KM chip I MY15 I Ambition MAX I Pearl White I 21000km I Warszawa I
  • Rapid SB | 1.2 TSI 90KM | 2015 | Active | Biały | 25000km | Poznań
  • Nie no muszę przyznać, że całkiem fajnie się prezentuje Twój Rapid, nie wiem może też sie zastanowię nad srebrnymi alu bo czarne mogą zlewać się z oponą...
    Rapid SB I 1.2 132KM chip I MY15 I Ambition MAX I Pearl White I 21000km I Warszawa I
  • Kolor rzecz gustu dlatego ja nie rozumiem jak można zakładać całe czarne felgii. Dla mnie właśnie się zlewają z oponą i masz jedna wielką czarna powierzchnie. Kojarzy mi się to z wieloma autami, jeżdżącymi najczęściej zimą na czarnych stalówkach bez kołpaków. Mam wrażenie brudnego auta, gdyż auto stoi/jedzie na takich smotruchach. 
    Czarna ok, mógłbym mieć jeśli by miała jakieś akcenty w innym kolorze, np. krawedzie srebrne.
    Ale to rzecz gustu i widzę chyba taka moda jest na smotruchy/czarne felgi bo coraz częściej widzę je na autach.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Rapid na czarnych ori felgach 16 lub 17 fajnie wygląda i występuje jako opcja jak kupujesz nowy, dla mnie wygląda rasowo, nic sie nie zlewa i sam z premedytacją taki zamówiłem.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Ta wygląda na czarnych 16 - polecam.
    Na zimę planuję 195/55 R15...
    DSC_1089.JPG
    3840 x 2160 - 3M
    Rapid SB | 1.4 TSI 125KM DSG | MY16 | StyleMAXX | Race Blue | 21 000km | Poznań
  • Rapid najlepiej się prezentuje i komfortowo jeździ jak zrobisz taki kompromis jak ja:) felgi 16 a rozmiar opon 215/50 wtedy masz wszystko w jednym:)
    ostanio 131.jpg
    2560 x 1536 - 1M
    ostanio 133.jpg
    2560 x 1536 - 1M
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan I to wygląda teraz jak samochód :)
  • A ja jeżdżę na 15-stkach alu i stalówki i nie wygląda to jak "nie samochód" :)
    IMG_1230.JPG
    1000 x 750 - 272K
    IMG_2592.JPG
    1000 x 750 - 194K
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY17 | Ambition | Biel Candy | 1700 km | Gdynia
  • O widzę, że kolega medskaj ma nowego Rapida już z kierunkowskazami w lusterku.
    Te alufelgi 16" to jaką nazwę w katalogu mają? Bo to chyba nie są te wliczone w cenę

    Biały liftback na filmach i zdjęciach bardzo mi się podoba i wygląda na większy, ale wybrałem srebrny - równie elegancki i mniej kurzu na dachu widać :)

    Rapid LB, 1.4 TSI DSG, MY 2017, Style+Beż, Denim Blue, 44.000 km, Sosnowiec
  • @medskaj Z tych ujęć to za dużo nie widać.
  • Witam,
    Czy możecie mi napisać,jak dbać o felgi??Czy wystarczy tylko mycie? Mam 16 w czarnej wersji.
    dzięki
  • Ja swoje myłem wyłącznie na bezdotykowej przy okazji mycia całego auta.
    Po sezonie, po zmianie na koła zimowe, umyłem porządnie - najpierw szczotką, potem gąbką i wyglądają jak nowe.
    Do mycia felg użyłem środka do mycia silników a na koniec wypucowałem szamponem z woskiem.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Po umyciu warto nawoskować felgę twardy woskiem wtedy mycie to pestka
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Witam.Mam pytanie...może ktoś wie ile kosztuje wymiana kół letnich na zimówki(stalowych) w ASO ? Dodam,że posiadam Rapidka od kwietnia i pierwszy raz będę zmieniać i zastanawiam się czy nie udać się do prywatnego serwisu?
    Rapid LB/1.2 TSI CJZD 110 KM/MY 16 /Ambition/Czarny Magic Perłowy/20 000 km/Poznań
  • Dzięki @lukasz13, sporo znajomych mi to powiedziało, że rapid nabrał wyglądu samochodu:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?