FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Poduszka - która?
  • Panowie, która poduszka nawaliła u was? Nr 22 (pod podwoziem) na schemacie czy nr 9 (pod maską)? Byłem u diagnosty i nie stwierdził uszkodzonej poduszki, choć mówi ze ta nr 22 jest lekko miękka ale taka powinna być. Całe zwieszenie też ok. W serwisie Skody z kolei powiedzieli mi, że poduszka nie musi wyglądać na uszkodzoną ale sama jej wymiana może stuki wyeliminować. Stwierdzili też, że może to być łącznik stabilizatora? Więc którą poduszkę wy wymienialiście? Nie chcę ich wymieniać "w ciemno". Ta nr 22 to koszt ok. 120zł a ta nr 9 to ok. 200zł (zamiennik oczywiście)...p.s. za samo sprawdzenie auta (diagnostyka) Skoda chce 150zł:)
    poduszka1.jpg
    156 x 97 - 3K
    poduszka2.jpg
    126 x 109 - 4K
    Rapid SB | 1,2 TSI 105KM CBZB | MY14, XI 2013| Active| czarny magic perłowy | 15000km|
  • Ja mam rok produkcji 2012. Poducha nr 9 u mnie nie była uszkodzona ale wykonana była ze słabej gumy, która trzeszczała co przekładało się na te dziwne dźwięki. Teraz mam wstawioną z fabii 1.9 tdi. Wszystko robione na gwarancji. Czas wymiany około 2 godzin.
    Łapę też demontowali (nr 22) ale ona była ok.
    RAPID LB | 1.2 CBZB 105KM | MY12 | Ambition | Niebieski Jeans Blue | 87000 km | Wrocław
  • @lukaszleg Ja miałem wymienianą nr 9 (MY2013). Nie było widocznych uszkodzeń, a mimo to były stuki, tak jakby była za miękka guma. Po wymianie cisza i spokój.
  • Panowie, ponawiam prośbę do tych, którzy mieli wymienianą poduszkę skrzyni, aby wskazali którą - tą pod akumulatorem (nr 9) czy łapę (nr 22)? Byłem w warsztacie dwa razy, zawieszenie miałem sprawdzane za każdym razem i dalej stuka z lewego przodu. Muszę w ciemno kupić i wymienić poduszkę stąd prośba.
    Rapid SB | 1,2 TSI 105KM CBZB | MY14, XI 2013| Active| czarny magic perłowy | 15000km|
  • U mnie tez stukało z lewej strony. Teraz rozkręcili McPhersony, wyczyścili, nasmarowali i drugi tydzień cisza.  Sami nie wiedzą co było powodem, albo nie chcą powiedzieć.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Z problemów zawieszenia silnika w R tu na forum najczęściej była mowa o poduszce pod akumulatorem. Na rysunku masz przedstawioną ją pod nr 9.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Panowie, na początku dziękuję tym, którzy mi pomogli w tym wątku. Powodów stukania szukałem od października - byłem na stacji diagnostycznej, dwa razy u mechanika - i wszyscy mówili to samo: zawieszenie jest w porządku...no ale coś stuka. Podpowiedzieliście mi poduszkę skrzyni, w końcu kupiłem i kazałem mechanikowi zmienić, mimo, że mówił, że obecna poduszka jest ok. I co? W aucie po wymianie cisza:) Mechanik złośliwie po wymianie dalej stał przy swoim i mówi: tu nie ma co szukać problemów, a poza tym ta kupiona przez pana poduszka jest słabej jakości (a kupiłem SWAG). Jeszcze raz dzięki, jeździ się błogo. Aha...jak facet, który 20 lat jest mechanikiem wiedział mniej niż moja wiedza z tego forum...nie mogę wyjść z podziwu. Mechanik jeszcze nie wie, że nie miał racji, ale odpuszczę to już sobie. P.S. Nowa poduszka rzeczywiście jest konstrukcyjnie inna niż fabryczna (guma jest o wiele twardsza i nie ma tego elementu plastikowego w środku, a to ponoć on tak stuka jak dowodzą ruscy na swoich forach).
    Rapid SB | 1,2 TSI 105KM CBZB | MY14, XI 2013| Active| czarny magic perłowy | 15000km|
  • mi zima zawsze cos trzeszczało na np lezacych policjantach. Ostatnio juz nie trzeszczało ale przy puszczaniu gazu leciutko szarpie.

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?