FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Świąt Wielkanocnych, zdrowych i pogodnych
Wszystkim miłośnikom i właścicielom :)

Skody Rapid życzy

RapidKlub.pl

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Nowy Rapid, prośba
  • Witam,
    Za parę dni odbieram nowe auto. Mam do Was parę pytań
    1. Opony letnie 215/45/16 jak dla mnie mają niski profil. Czy ktoś zmieniał 16" ale o wyższym profilu ??
    2. Warto kupić stalowe zimówki 15" czy drugi kpl. zimowych na oryginalnych 16' ?
    3. Znacie cenę listwy chromowanej pod zderzak przedni i tylna klapę ?
    4. Czy nowy lakier wymaga specjalnego traktowania ? kwestia wosku itp ?
    5. Auto z połowy roku 16. Czy ma pełną osłonę silnika ?
    dziękuje.
    Wesołych Świąt
  • 1. 215/45/16 to jeszcze nie taki niski profil, 45 jest to stosunek szerokości do wysokości np ta sama wysokość ma opona 195/55/16 lub 195/60/15. Są tacy co zakładają o 05 wyższy profil, ale może być problem przy kolozji i wypadku jak ubezpieczyciel będzie szukał żeby nie wtpalcic z AC, ze opony nie zgodne z homologacją.
    2. Ja kupiłem 16 na takich samych oponach co letnie tylko zimowe, z roku 2015 z rapida, na dzień założyłem 15 dla mnie przy szybkiej jeździe nieporozumienie, ale kto jak woli.
    3. Jest wiele sklepów na pewno znajdziesz
    4. Ja po kupnie od razu zabezpieczyłem Collinite 915.
    5. Wersje TSI na MY17 mają już pełna oslone, wersje produkcji od 06.2016.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Podepnę się pod temat, czy do MY15 da się założyć pełną osłonę, czy w podwoziu są otwory na śruby? Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Będę w tym tygodniu to się dowiem w serwisie. Idę powalczyć o gadżety do nowego auta bo narazie tylko uchwyt multimedialny :(
  • Da rade założyć z wersji tsi MY17
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Zna ktoś nr katalogowy pełnej osłony i cenę?
    Czy potrzebne są dodatkowe śruby ? 
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • Próbowałem znaleźć numer, ale w etce jest ich chyba z 7 i nie wiem która będzie pasować. Dobrze by było gdyby właściciel R z pełną osłoną podesłał VIN, to sprawdziłbym w Partslinku.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • @konry, a tak z ciekawości zapytam, po co ci ta pełna osłona w benzyniaku ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • yunior81  Dla mnie kwestia estetyki ( bardziej czysty ) silnik i ochrony elementów silnika ( taką mam przynajmniej nadzieje )
                              
  • yunior81 tak jak właśnie napisał KubaRapid i może mniejsze prawdopodobieństwo, że będą wchodzić gryżonie pod maskę.
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • No właśnie, teraz jak jest zimno, u mnie włażą koty, jak parkuję u narzeczonej pod blokiem. Bardzo często są ślady łap na osłonie przewodów zapłonowych i sierść na wygłuszeniu maski. Może jakbym założył całą osłonę, już by nie właziły.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Sama pełna dolna osłona silnika nie zapewnia ochronę przed gośćmi pod maską. Jest jeszcze sporo "miejsca" do przejścia wokół osi kół oraz za silnikiem, w okolicach rury wydechowej.
    Dla zabezpieczenia przed niechcianymi stworzeniami należy szukać innego rozwiązania. Ale to nie w tym wątku. Można kontynuować np. w dziale Silniki, Zagrożenie dla silnika - gryzonie
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?