FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Światła LED i mijania
  • Witam.
    Pytanie mam czy jest jakaś możliwość przeprogramowania komputera tak że w czasie jazdy na światłach mijania są zapalone również światła LED ? Bardzo mnie dziwi że skoda przy Rapidach tego nie zrobiła seryjnie i ciekawi czy jest taka możliwość :) 
  • Jest możliwe przy pomocy VCDS.
    Prawie każde światło można zaprogramować do dowolnej funkcji.
    Dzienne, obojętnie czy LED czy zwykłe, można "doprogramować" jako mijania.
    Pamiętaj jednak, że będzie to niezgodne z polskimi przepisami i może skutkować zatrzymaniem DR.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Tu się nie zgodzę często auta mają włączone światła LED wraz z mijania. Taki Passat daleko nie szukając.
    Rapid SB | 1.4 TSI 125KM DSG | MY16 | StyleMAXX | Race Blue | 21 000km | Poznań
  • Tu możesz się nie zgadzać. Na drodze publicznej, przed obliczem stróża prawa, też. Jednak w żaden sposób nie uchroni to ciebie przed tym o czym napisałem.
    Jak bowiem wynika z przepisów prawa w Polsce
    "W przypadku włączenia świateł mijania światła dzienne mają zostać samoczynnie wyłączone".
    Co zaś się tyczy przytoczonego przez ciebie przypadku "daleko nie szukając", cóż... ludzie wyczyniają samowolnie różne dziwne rzeczy.
    Oczywiście nie neguję faktu, że jeśli jakieś auto ma fabrycznie zrobione 2w1 czyli połączone DRL z pozycyjnymi i przeszło homologację to jest OK.
    Istotne tu jest jednak to, że Rapid tak nie ma.
    I tyle w temacie.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Z tego co sie orientuje, to w sytuacji palących się dziennych i mijania, te pierwsze przygasają.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • ...i stają się pozycyjnymi.
    Jeśli auto ma spełniać wymogi prawa i uzyskać homologację, to producent prawdopodobnie musi takie właśnie rozwiązanie zastosować.
    Jednak podkreślam: to nie dotyczy naszych aut.
    Może pewnego dnia taki lifting dotknie Rapida?
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?