FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Porównanie silników 1.2 TSI Skody i Toyoty
  • W salonach Toyoty oferują nowy model C-HR. Wśród wielu innych nowych modeli nic takiego specjalnego, chociaż jest jedno małe ale. Silnik. Jest wersja benzynowa 1.2 Turbo (116 KM), 4 cylindry, turbina, 16 zaworów.
    Warto trochę porównać z aktualnym silnikiem R 1.2 TSI.
    Co się okazuje:
    pojemność skokowa - taka sama, średnica i skok tłoka - niemal identyczne, identyczny stopień sprężania. Moc - porównywalna, moment obrotowy - porównywalny przy  porównywalnych obrotach. Niektóre parametry eksploatacyjne przemawiają na korzyść Skody.
    Jednak są to dane katalogowe. Każdy ma "swoje" dane, stosownie do trasy, stylu jazdy.  
    Natomiast jest tu niejako potwierdzenie, że silniki TSI nie są wyżyłowane. Jak u japońskiej Toyoty, tak u Skody. Przy dzisiejszych technologiach seryjna moc osiągana z 1 l pojemności kształtuje się w granicach 92 - 96 KM / 67 - 70 kW. Małym plusem dla Skody jest to, że ten silnik jest już od wielu lat na liniach montażowych.
    Poniżej porównanie kilku podstawowych danych:
    tabela porównanie parametrów.jpg
    800 x 400 - 183K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Jak wyglada sprawa z rozrządem ? Standardowo łańcuch czy pasek ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Na dzień dzisiejszy Toyota w tym modelu silnika ma łańcuch.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • We wszystkich małych autach nawet japońskich z uwagi na małe ogniwa łancuch się nie sprawdzał, nawet stara Micra 1.0 miała już po 80 tyś km z nim problem, Corsa 1.0, i 1.2 przez VW i itp. Ciekawe jak będzie z Toyotą.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Odpukać, na razie nie ma problemów z rozrządem w żadnym benzynowym silniku a z nagarem ( pomimo wtrysku pośredniego) już jest.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • czy ten silnik nie jest w toyocie auris 2 fl?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • W toyocie akurat łańcuszki dobrze robią . Moja żona ma yaris I z silnikiem 1.0 na łańcuszku i 160K km przejechane i żadnych problemów.  
    Rapid LB |1.2 110KM | MY17 | Ambition | Szary Quartz metalizowany | ok 2500 km | Katowice
  • Jedno co zwraca moją uwagę to bardziej realistyczne informacje o spalaniu w info od Toyoty niż od Skody :-) Przynajmniej patrząc na moje statystyki :D

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?