FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Awaria pompy cieczy chłodzącej
  • Freshfrogh  Freshfrogh lipiec 2016

    Właśnie dowiedziałem się, że będę miał do wymiany pompę cieczy chłodzącej :( Jak temat się rozwinie to opiszę go dokładniej. 

    Robert



    Rapida SB | 1.2 TSI 105KM | MY14 | Ambition | Srebrny | 65Kkm | Polska
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @Freshfrogh napisz tylko jakie miałeś objawy
    Rapid LB | 1.2 105KM | MY15 | Elegance max | Szary metal| 18000 km | Toruń
  • Freshfrogh
    czyżby sławetne popiskiwanie na biegu jałowym?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Mi właśnie coś od czasu do czasu delikatnie popiskuje i zastanawiam się czy już poważna sprawa czy poczekać jak będzie piszczało głośno i wyraźnie i cały czas.
    Rapid LB | 1.2 105KM | MY15 | Elegance max | Szary metal| 18000 km | Toruń
  • Mi też piszczy ale tylko jak jest chłodno i mokro.
    Na zaprzyjaznionym forum jest napisane, że jednemu pomogła wymiana paska klinowego na nowy a u innego własnie przeciekała pompa wody.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • te piski na biegu jałowy to uszczelka pompy wody. jestem juz po jednej naprawie, czyli wymianie pompy bo wedlug aso nie da sie tylko uszczelki. po kilku miesiacach piski znowu sie pojawiły, jutro druga wymiana pompy wody. 
  • Mi na biegu jałowym zaraz po zapaleniu, czasami, nie zawsze.
    Dokładnie dwa razy mi sie zdarzyło, nie zauważyłem zależności w jakich warunkach.
    Słychać taki delikatny szum, jakby dźwięk świerszcza. Trzeba sie dobrze przysłuchać.
    To moga byc objawy tego paska/pompy chłodzenia?
    Trzeba to na biegu robic jak coś czy póki co mozna nieco zaczekać?
    Proszę o podpowiedź
    Pozdrawiam
    Rasz
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • W moim rapidzie owe piszczenie, skonczyło sie już dwukrotną wymianą pompy wody. Obecnie auto ma 47 tys przebiegu i problem pojawil sie poraz 3. Aso twierdzi ze znowu wymiana pompy. Pewnie pomoze na kilka kilkanascie tys przebiegu. Pytanie czy cos innego nie uszkadza tej uszczelki, skoro byla juz dwa razy wymieniana cala pompa o problem sie powtarza????

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?