FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Standardowe szyby
  • W obecnym katalogu Rapida pisze, że każda wersja posiada przyciemniane szyby w standardzie. Taka sama informacja byla w katalogu w roku 2016, nie wiem czy roczniki pozostałe też tak miały. Taka opcja standardowa jest też obecnie w Fabii, Octavii itd. Nie chodzi tutaj o opcje SUNSET, która kosztuje chyba 700pln, ale o jakiś rodzaj  mniejszego przyciemnienia. Podczas zakupu nie zwracałem na to uwagi i jak patrzę na szybę boczną kierowcy i boczną pasażera to nie widze żadnej różnicy. Pytanie czy w standardzie przyciemnianie dotyczy wszystkich szyb bocznych (przodnie i tylne) i tylnej czy wyłącznie szyby tylnej i bocznych tylnych? Czy któryś z kodów na szybie mówi o stopniu przyciemniania? Z tego co się orientuję symbol DOT to nr producenta, AS2 to norma szyby hartowanej, 43R-xxxx to kod homologacji, E20 to tez zwiazane z homologacją.
  • Wszystkie szyby są lekko przyciemnione, od lat jest to w standardzie grupy vag.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • I zdaje sie że przyciemnienie jest do maksymalnych norm przepuszczalności światła, także wszystko ponad to już podstawa do zatrzymania dowodu, oczywiście w przypadku przednich szyb.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Skoda montuje kilka rodzajów szyb, o zróżnicowanym stopniu zaciemnienia. Inne są na Indie, inne do Rosji, jeszcze inne na Ukrainę. W Europie na przednią oraz dwie przednie boczne są bezbarwne jak i lekko przyciemnione. Na tylne boczne jak i tylną jest kilka stopni przyciemnienia. Są bezbarwne, lekko przyciemnione, są przyciemniane SUNSET.
    To jest w aktualnej produkcji Skody.
    Każdy może na własną odpowiedzialność założyć folię czy inny sposób przyciemnienia szyby. Natomiast należy przemyśleć przyciemnianie przedniej i przednich bocznych, by nie przekroczyć dopuszczalnych norm.
    Szyby lekko przyciemniane można najprościej zaobserwować na lekko opuszczonych bocznych szybach - porównując ilość światła nad szybą (bez przeszkody) i przez szybę.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dziękuje za wypowiedzi. 
    Jercen czy wg Ciebie Skoda na rynek Polski w standardzie wypuszcza 2 rodzaje przednich bocznych szyb: bezbarwne lub przyciemnione? Jest to sprzeczne z wypowiedzią PinkFloyd. Tak jak pisałem w cenniku pisze, że każda wersja Rapida zawiera przyciemnione szyby w standardzie, natomiast w bliżniaczym modelu Seat Toledo za przyciemniane szyby trzeba zapłacić 601 PLN. Chyba, że SEAT pod pojęciem przyciemnianych szyb rozumie SUNSET, które w Skodzie kosztuje 700PLN, a już o standardowym przyciemnieniu nie piszą w cenniku.
  • Może nie tyle sprzeczne, co mam info ze Skody. Natomiast czy "czyste" szyby są montowane do pojazdów eksportowanych do PL - to już dealer lub importer ma lepszy obraz.
    Pomimo, że Toledo jest montowane na tej samej linii co R, to w procesie składania poszczególnych elementów wyposażenia na linii produkcyjnej, jest możliwość praktycznie wszystkich zestawień wg komputerowej listy zamówienia na dany egzemplarz. Stąd pomimo tej samej linii - wychodzą (nieraz zaraz jeden za drugim) pojazdy o bardzo zróżnicowanym wyposażeniu. Już nie te czasy, że przez pół dniówki szły tylko czerwone sedany na benzynie.
    Natomiast wracam jeszcze do tematu czystych/przyciemnianych szyb. Nie mamy możliwości praktycznego zmierzenia ani porównania stopnia nagrzewania wnętrza pojazdu z wybranym typem szyb. Pozostaje bardziej wierzyć w laboratoryjne wyniki pomiarów i zdecydować się przy zamawianiu na odpowiedni rodzaj szyb. 
    Sam mam przednie boczne lekko przyciemniane a reszta z tyłu to SUNSET. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • A ja powiem tak. Nie wiem jak jest w Seacie ale domyślam się, że jest podobnie jak w Skodzie. 
    Na polski rynek Skoda wypuszcza auta z dwoma rodzajami szyb. Standardowe lekko przyciemnione w odcieniu takim zielonkawym i jak to @jercen wspomniał można to sprawdzić lekko opuszczając np. szybę kierowcy a drugi rodzaj szyby to potocznie nazywany w cenniku SUNSET, które są już wyraźnie ciemniejsze. 

    Co do szyb bezbarwnych to w polskim cenniku czy konfiguratorze już od dawna ich nie widziałem. Za to w czeskim cenniku czy konfiguratorze można było jeszcze w zeszłym roku bez problemu zamówić/skonfigurować auto potocznie mówiąc w gołej wersji gdzie auto nie miało klimatyzacji i szyby właśnie były bezbarwne (nie miały tego zielonkawego odcieniu). Teraz jak patrzę w ich konfigurator to w O3 Active ma już klimatyzację i zielone szyby a u Rapida można jeszcze zamówić bez klimatyzacji w Active ale szyby też ma już zielone. Pół roku temu były jeszcze szyby białe w tych dwóch autach.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?