FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wyciek oleju rozrzad?
  • Witam, dzis doelwalem plynu do spryskiwaczy patrze a tu olej cos sie poci tylko co to rozrzad? rano jak odpalam czasem glosniej chodzi ale skad olej? co myslicie?
    20170206_171521.jpg
    4128 x 2322 - 1M
    20170206_171526.jpg
    4128 x 2322 - 1M
    20170206_171539.jpg
    2322 x 4128 - 1M
  • Pokrywa rozrządu. Dlaczego dolewałeś olej ? Wyciek aż tak obfity ?
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • plynu dolewalem do spryskiwaczy, nie grzebałem nic przy oleju w garażu sucho tylko takie spocone dziś zauważylem czy to groźne? przecież rozdząd nie pływa w oleju to skąd tam olej coś w środku cieknie?
  • aaa sorki źle doczytałem... no akurat tam jest rozrząd zdaje się łańcuchowy i on jest smarowany olejem więc olej tam jest.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • czyli to kwestia uszczelki jakiejś nic takiego strasznego?
  • Raczej tak.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • @demo87,  Ze zdjęć wynika, że "cieknie" spod pokrywy rozrządu.
    Na jakim oleju jeździsz ?
    Jaki masz przebieg ?
    Czy auto jest jeszcze na gwarancji ?
    Co ile kilometrów wymieniasz olej ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • W 1.2 MPI jest łańcuch. Jego obudowa jest przykręcana. Po całym obwodzie połączenie korpusu z obudową łańcucha powinno być szczelne. Na załączonych zdjęciach tak to widać. Natomiast zastanawiam się, bo to nie wygląda na "świeży" wyciek - kiedy była i jak była zrobiona wymiana filtra oleju i czy to nie jest sprawka oleju z pod filtra?
    Jeżeli nie ma wycieków pod samochodem, oleju na miarce nie ubywa, to spoko.
    Teraz pozostaje wymyć to miejsce (ile się da) i obserwować regularnie, jakie będą dalsze objawy.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Między pokrywą zaworów a kolektorem, to ciemne miejsce to tez olej czy brud ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • olej był wymieniany 5 tyś temu. Maski od tamtej pory nie otwierałem tylko dziś zajrzałem dolać płynu bo zima daje w kość i zabrakło. Olej wymieniam co 15 tys przebieg wczoraj stukneło 80tyś olej od nowości shell helix. Oleju nic nie ubyło włąsnie sprawdzałęm wycieków nie ma tylko to coś upocone
    2013 rocznik nie ma gwarancji juz dawno ;)
    Junior to raczej brud
  • Kto i jak robił wymianę oleju? Jeżeli przez dłuższy czas nie zaglądałeś pod maskę - to prawdopodobnie masz już lekko przypalony olej. Nie ma dalej "rozchodzącej" się plamy - więc odnoszę wrażenie (na podstawie zdjęć), że to było jednorazowe polanie bloku silnika olejem.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • mechanik wymieniał nieautoryzowany serwis skody. Czyli wyczyścic i tyle?
     to znaczy że polał jak wlewał i nic nie cieknie?
     bo uszczelka wydaje się być mokra
  • Sprawdź (przed dotyk) czy miejsce jest zanieczyszczone cieknącym olejem, czy to jest przypalony, w miarę suchy olej, wyczyść i obserwuj miejsce wycieku.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • tak zrobie dzięki :) troche mnie uspokoiliście czy może to też być z filtra i pluło?
    a jak rano odpala i jest chwile głośniejszy to ok też tak macie czy trzeba myśleć o wymianie łańcucha?
  • Kup sobie najtańszy zmywacz do hamulcow i umyj dokładnie "wyciek" a następnie obserwuj. Jeżeli pojawi się troche oleju, to będzie trzeba niestety na nowo uszczelnić połączenie pokrywy z silnikiem.
    A co do rozrządu, to nie wiem ile planujesz jeździć samochodem ale jak dłużej to będziesz ( moim skromnym zdaniem ) musiał wymienić profilaktycznie rozrząd. Przy jakim przebiegu, ciężko stwierdzić. Ostatnie dobre rozrządy łańcuchowe były w Fabii I a teraz to loteria. Znajomemu z pracy, w 5 letniej Fabii II 1,2 rozrząd poleciał przy 55 tysiącach kilometrów a silnik nie jest bezkolizyjny.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Wyczyściłem póki co sucha szmatka i był to taki nagar wszystko się udało zczyścić. 
    W internecie przeglądając ogłoszenia znalazłem podobny egzemplarz i na zdjeciu z komory silnika widać taki sam brud, co prawda przebieg o 50tyś wiekszy ale ma to samo. Może to z fitlra a może taki urok tego modelu?
    Link poniżej
    https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-rapid-1-2mpi-nie-tsi-lpg-salon-pl-serwis-aso-fv23-1-wl-2014r-pry...
  • Ten typ tak ma.
    U mnie przy przebiegu 72 tys jest podobnie.
    Przejrzałem kilkadziesiąt zdjęć w necie tej jednostki i wiekszosc ma dokladnie to samo w
    tym miejscu.
    Wada fabryczna uszczelnienia.
    Ja to usunalem poprzez dokladne wymycie i odtluszczenie tego miejsca wycieku, i naniesienie na krawędź laczenia korpusu rozrzadu i kadlubu silnika cienkiej warstwy silikonu DIRKO.
    Od 2000 km jest tam sucho.

    RAPID SB / 1,2 MPI 55kW CGPC / MY13 / AMBITION / SREBRNY / 104 000km / Kielce /Spalanie - Motostat.pl

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?