FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Moduł komfortu, trzeba kodować po wymianie?
  • Koledzy, mam problem z nieszczęsnym  modułem komfortu (pisałem o tym w innych postach). Otóż jest uszkodzony: nie daje napięcia na lampkę podsufitki podczas otwartych drzwi i powoduje że nie działa regulacja reflektorów. Powiedzcie jak to jest ? Czy jak kupię sprawny moduł z demontażu to będę musiał go zakodować za pośrednictwem serwisu ? Dodam że serwis już mnie naciągnął na 200 zł za rzekome kodowanie. A może wystarczy zwykła podmianka bez zabawy z kodowaniem ? , Boję się tego ruszać, żebym nie miał choinki na desce rozdzielczej. Pomóżcie proszę, bo sfiksuje ... bujam się z tym i już trochę kasy włożyłem bez efektu...
    Rapid LB|1.2TSI 86KM|MY14|ACTIVE-MAX|Biały|24 000|Płońsk
  • "Czy jak kupię sprawny moduł z demontażu to będę musiał go zakodować za pośrednictwem serwisu?" - na 99,9% tak. To znaczy on powinien działać i bez tego ale będzie error generował, że jest nie od tego samochodu... Ten error to nawet może normalnie nie być widoczny a tylko przez program diagnostyczny. Ale gdzieś tam będzie i jeśli moduł - nie daj Bóg - okaże się z kradzieży to mogą być grube nieprzyjemności. Jeśli zaś pochodzenie będzie udokumentowane i legalne to ASO może go przekodować na twój VIN - oczywiście za "niewielką" opłatą. Z nowym modułem takiego problemu nie ma.
    "A może wystarczy zwykła podmianka bez zabawy z kodowaniem?" - pomijając powyższe, to marne szanse. No chyba, że moduł z DOKŁADNIE TAKIEGO SAMEGO auta będzie pochodził (silnik, wyposażenie itp.). Choć i tu może być konieczna zabawa w kodowanie bo pewne ustawienia wymagają "dostrojenia" do poszczególnych elementów wyposażenia (czegoś w rodzaju kalibracji).
    Przypominam, że nie ma w rapidach osobnego modułu komfortu tylko moduł centralnej elektryki sterujący prawie wszystkim.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Rozumiem, a czy wyspecjalizowany elektronik ma możliwość zoptymalizowana modułu bez udziału ASO ? Chodzi mi o zczytanie kodowania z poprzedniego modułu.
    Rapid LB|1.2TSI 86KM|MY14|ACTIVE-MAX|Biały|24 000|Płońsk
  • "wyspecjalizowany elektronik"? :D
    Konfigurację twojego obecnego (uszkodzonego) modułu może sczytać "wyspecjalizowany" KTOKOLWIEK - czyli ktoś posiadający np. VCDS ;) i to bez wątpienia dobry pomysł, by ułatwić konfigurację nowego modułu. I ta sama osoba może podjąć próbę zakodowania tegoż. Właściwie - jak kupisz sobie kabelek - sam mógłbyś podjąć taką próbę.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Napisałem 'wyspecjalizowany' zeby dodac mu rangi. Sam nie zabieram się za to bo nie chcę karnawału na desce rozdzielczej ;-) Uspokoiłeś mnie trochę bo bałem że kolejne dwie stówki w łeb, tym bardziej że nie mam pewności czy "nowy" moduł nie będzie gorszy od mojego. Raz już miałem taką sytuację za co w serwisie zapłaciłem. I tak potraktowali mnie ulgowo, bo tylko jedno kodowanie policzyli, a kodowali dwa razy: najpierw "nowy" który był zupełnie niesprawny, a później znów stary. Dzięki za pomoc.
    Rapid LB|1.2TSI 86KM|MY14|ACTIVE-MAX|Biały|24 000|Płońsk
  • Jeszcze jedno.
    O ile oświetleniem wewnętrznym faktycznie steruje moduł BCM to regulacja zasięgu reflektorów odbywa właściwie bez udziału BCM (tak jest w MY16 i jakoś nie wierzę, by w MY14 było inaczej).
    Coś ci kiepsko diagnozują...
    EDIT
    Jeszcze drugie.
    BCM ma kilka niewykorzystanych wyjść do sterowania światłami. Może dało by radę przełożyć pin i zakodować inne wyjcie na sterowanie ośw. wewnętrznym?
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Zamierzam udać się do elektryka który w temacie sterowników jest oblatany, może coś poradzi... Może wiesz, co w takim razie odpowiada za sterowanie wysokości świecenia reflektorów? W serwisie uczepili się tego modułu i powiedzieli cytuję "prawdopodobnie on powoduje te usterki" które zgłaszam.
    Rapid LB|1.2TSI 86KM|MY14|ACTIVE-MAX|Biały|24 000|Płońsk
  • Za ustawienie reflektorów odpowiada tylko potencjometr. Napięcie z niego doprowadzone jest bezpośrednio do dwóch siłowników w reflektorach. I tyle.
    Ma to wspólny bezpiecznik (w MY16 a w MY14 - nie wiem) z przełącznikiem zmiany świateł mijania-drogowych.
    Przyzwoity elektryk powinien mieć/zdobyć odpowiedni schemat el. Wtedy zdiagnozowanie nie powinno sprawiać problemów.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Wielkie dzięki.
    Rapid LB|1.2TSI 86KM|MY14|ACTIVE-MAX|Biały|24 000|Płońsk

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?