FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Dolna osłona silnika
  • Jak wam to pomoże to i tutaj to wkleję, sa 2 nagrania kiepskiej jakości :
    1 plik video :https://www.sendspace.com/file/yp40ym
    2 plik video :https://www.sendspace.com/file/7325hf

    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Słuchajcie, czy to jest pełna dolna osłona silnika? http://allegro.pl/skoda-rapid-oslona-pod-silnik-ekologia-tdi-orygina-i5089121419.html
    Chciałbym takie coś zamontować w swoim mpi przed odbiorem. Zakładam, że od nowości będę miał jakąś krótką osłonę, a wolałbym normalną.

  • Ja w mpi ambition.max mam całą oslone
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • @maroslaw
    Pełna osłona silnika jest w pakiecie na bezdroża. Normalnie jest montowana częściowa osłona.

    @Vesper
    zgodnie z opisem aukcji, ta osłona jest od tdi. Poszukaj od tsi bo mogą się od siebie róźnić.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Ale do TSI w ASO nie zainstalują pełnej osłony, bo jak już pisałem, w TSI wycofano pełne osłony ze względu na nagrzewanie się silnika, przynajmniej taka jest wersja Skody. Chociaż to nie ma sensu, bo w pakiecie na bezdroża jest pełna osłona.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Jak sam mówisz, coś tu nie gra :). Mam 1.2 TSI, pakiet na bezdroża i pełną osłonę pod silnikiem.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Ja nie mam niestety pakietu na bezdroża i mam krótką osłonę. Chciałem dokupić w ASO pełną osłonę to okazało się, że nie można, oficjalnie dla silników TSI zostały wycofane, taka była wersja w ASO.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Hmm ale ja mam MPI to coś zmienia?
  • Może dla MPI jest oficjalnie dopuszczona pełna osłona;) ale osłonami do MPI się nie interesowałem, więc się nie wypowiadam.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • A ja mam Tsi bez pakietu na bezdroża i mam pełną osłonę :)
  • @lukasz13 - wrzuć zdjęcie. Pełną osłonę ładnie widac z góry.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  •  Już kiedyś wrzucałem, nawet od dołu. Nie wiem w jakim to było wątku, ale sprawdzę.

  • W tym. Ale na twoim zdjęciu nie widać czy to pełna osłona czy nie. Bo tak samo wygląda i częściowa pod tym kątem. Także jak możesz gdzieś przy okazji zrobić zdjęcie, ale od góry silnika. W TSI jest dużo miejsca między grodzią a silnikiem i bardzo ładnie widać osłonę.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  •  Na pewno jest to pełna osłona bo widziałem jak ściągali mi ją  w serwisie. Jak będę miał chwilę wolnego zrobię lepsze fotki.
  • faktycznie pod tym kątem trudno stwierdzić czy jest pełna czy nie. @lukasz13 z którego roku masz R?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Ja nie mam pakietu na bezdroża a osłona w całości zakrywa spod pod silnikiem... Pewnie to mieli na półce:-) 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Chyba tak;) ja mam osłonę tylko do połowy i nawet nie można dokupić oficjalnie dłuższej.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Z tego wynika, że jak zawsze inni mieli więcej szczęścia niż drudzy.:) W mojej TDI osłonę widać od góry i wygląda tak jakby była pełna i cała, w każdym bądź razie zasłana cały spód, a nie mam pakietu na bezdroża:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Krótka jest mniej więcej do osi kół, natomiast długa jest za koła, ścianę grodziową. Skutecznie zabezpiecza przed gryzoniami
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Czyli patrzenie z góry nic nie daje, bo każdy widzi osłonę? czyli trzeba zejść do parteru i sprawdzić czy sięga dalej za oś, tak?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?