FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Płukanka silnika
  • Wszystkie oleje podgrzane pow. 100 st ciemnieją, te co mniej ciemnieją to dlatego ze ciemny osad nie zostaje w oleju tylko na ściankach- jedyne odstępstwo no Penrite, jak oni to robią nikt nie wie ale jest to najdroższy olej na rynku. Tu są testy wszystkich olei na rynku, odnośnie zostawiana nagarów na właściwościach smarnych kończąc. Pamiętajcie bazę olejowa produkuje tylko kilka firm na świecie, oleje różnych marek różnią sie tylko dodatkami i o te dodatki sie tu rozchodzi
    https://www.youtube.com/watch?v=owKQMgFf744
    Jak pisałem kiedyś najlepszy olej to nie Motul- dla mnie przereklamowany, nie Castrol, Mobil i itp. Tylko Australijski Penrite, sam produkuje bazę i dodatki- Motul nie produkuje bazy kupuje ja i dodaje tylko dodatki tak samo jak LM. Jak nie robisz bazy to nie wiesz co kupujesz. Bazę robi np Castrol, Mobil i Penrite na tym sie kończy. Penrite sami zobaczcie jedyny olej nie ciemnieje i ma b dobre właściwości smarne, stosują go firmy Tuningowe, ale jest drogi https://www.youtube.com/watch?v=Our5RIbmkuM

    a tu chwalony LM ( masakra )
    https://www.youtube.com/watch?v=yYMiKDR1j9Q

    jak widać da rade zrobi c dobry olej ale 5l będzie kosztować ponad 250zł, nie ma dobry a tani i nie wszystkie syntetyki są takie same.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @PinkFloyd, musowo zmień sklep w którym kupujesz oleje bo ceny które podajesz są zawyżone - delikatnie pisząć. Jeśli dobrze pamietam to u siebie w mieście masz polecanego sprzedawcę z octavii clubu.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Tak ale olej o takich jak ja chce parametrach to właśnie tam tyle kosztuje :) Oryginalnego Penrite 5l 5w30 normy 504.507 taniej niż 230zł nie kupisz.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Juz ustalam cenę u swojego sprzedawcy..... ;)

    Edit.: @PinkFloyd, dla forumowiczów .............. ( nazwy klubu nie podaje, zeby sie moderatorzy nie obrazili ) :)  -  190 zł. Moze byc czy za drogo ? :) 

    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Jeżeli za to https://drive.google.com/file/d/0B9DdvpfcZhZ5dkRtWjBfLWVVTjg/view
    ti bardzo dobra, ale czy w tej cenie to oryginał? Ponieważ lista dystrybutorów Penrite nie jest dluga i maja podobne ceny.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Oryginał. Biorę u niego oleje LM i filtry Mann'a od ładnych paru lat i zero problemów. Polecany jest na roznych forach oraz ( co dla mnie ważne ) ma stacjonarny sklep. Jak bedziesz zainteresowany sprzedawca to na PW napisze co i jak. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Pink,
    dla pewności:
    czy przywołany przez ciebie olej "Enviro Plus 5W-30" nadaje się do mojego silnika?
    Czy on jest LL?
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Van_dall , tak jest to olej aprobaty VW i jest LL. Na rynku lepszego 5w30 na razie nie ma. BMW Alpinie, BMW AMG, Porsche Gemballa po modyfikacju auta nowego od razu wymieniają olej na Penrite- o czymś to świadczy ( oczywiście tam jest inny olej ale tego producenta ).
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Wracając do tematu, zawsze leję płukankę od LM. Teraz przy wymianie wlewam olej Fuchsa, zobaczymy jak się sprawdzi. Z millersa jestem super zadowolony ale ciut za drogi :)
    Rapid SB | 1.2 TSI 105 | 2013 | Ambition Max | Biała | 33kkm i ciągle rośnie | Klimontów sandomierski

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?