FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Części stosowane w Rapidzie
  • Trzeba bylo kupić audi..
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Pierwszym testerem nowego silnika 1.0 tsi było Audi A1 a filtry są tej samej marki co w Skodzie Octavii III FL wiec nie widzę reguły. Reguła w sprawie Skody była wtedy gdy w magazynie zalegało jak wiadomo kilkadziesiąt tyś silnikow tsi na łańcuchu, w VW wycofano w 2012 a zapas walono jeszcze do 2015r w Skodzie. Mniejsza strata była wymieniać na gwarancji łańcuchu niż wywalić tyle silników na złom- w Skodzie na takie rzeczy z uwagi na renomę mogli sobie pozwolić. Tak samo w czasie 1.9 tdi, w VW skoczymy się w 2008r. w Skodzie szły do 2011 ale w tym przypadku było to na korzyść Skody. Teraz silniki 1.2 tsi w VW wycofuja zapasy maja iść jako podstawowe silniki w Skodzie- ale tu tez wg mnie na korzyść.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Współpracuję i produkuję elementy dla kilku fabryk produkujących części samochodowe. Byłem w kilku "projektowniach" biurach projektowych tych części. Nie spotkałem się nigdy z czymś takim jak testowanie części w budżetowych samochodach. Inżynierowie często podbierają sprawdzone projekty z wcześniejszego modelu do nowego, ale to raczej na korzyść dla nowego modelu.
    Wiadomo przecież, że to co dobre np w Rapidzie, nie koniecznie sprawdzi sie w Audi A4. Co innego jakby te samochody były bliźniacze. Ale tu są rożne silniki, zawieszenie, płyta podłogowa, więc co można testować?
    Projektanci wykorzystują tańsze projekty do nowych modeli, bo ekonomia ich do tego zmusza. Mają zmieścić się w budżecie projektowym i zrobią wszystko by tak było.
    Taką strategie ma przede wszystkim Fiat. Maja zaprojektować najtańszy na rynku samochód w swojej klasie. A to że jest "golas" bez elektryccznyhc szyb, centralnego zamka, alarmu, setki czujników itp to nikogo nie obchodzi. I dlatego cena zaczyna sie od 35 tys, a to co chcesz faktycznie mieć daje cenę 55 tys. Ale masz wybór
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • witam mam problem podczas wymiany filtra powietrza w.1.6 tdi zgubilem dwie sruby dosc jak sie okazalo nie standardowe i w dodatku ciezko je dostac wiecie moze jakie wymiary maja lub oznaczenie, co sklep mororyzacyjny to rozkladaja rece, pozdrawiam i licze na pomoc.
  • Utrudniasz sobie życie i to bardzo, idź do ASO i za kilka złotych je dostaniesz z dnia na dzień.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Mam ciekawostkę dla osób twierdzących, że grupa VW wkłada lepsze części do VW, a gorsze do Skody:
    Kilka dni temu jechałem za "lorą" wiozącą nowe VW Caddy. Mogłem sobie zza kierownicy obejrzeć podwozie jednego z nich i co ukazało się moim oczom? Skorodowany tłumik końcowy (!!!). Także narzekajcie dalej na Skodę, a upatrujcie wzór jakości w VW ;) Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Rdzawy nalot na tłumiku nie jest żadnym wyznacznikiem jakości, podobnie jak to, że w stojącym dwa dni na dworze Rapidzie jak i Audi A8 zardzewieją tarcze :)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @yunior81 jakoś w Superbie I który miał 12 lat nie było rdzy na tłumiku końcowym, a więc można, a tutaj po 9 miesiącach od wyprodukowania w moim przypadku cały w rdzy i ASO na to że nie podlega to gwarancji
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • Niestety to to tylko Skoda a i tak jest lepiej niz w japonczyku. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?