FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Delikatna pomyłka w realizacji zamówienia :)
  • Mały update:
    przy kolejnej wizycie w ASO podczas rozmów, zaczęli coś przebąkiwać, że poliftingowy może być droższy i może będę musiał dopłacić. Głównie się boję o opcję na której mocno mi zależy czyli ksenony. W poifcie mają być biksenony, podejrzewam minimum 2x droższe.
    Dzisiaj odebrałem auto zastępcze: Rapid 1,4 tsi DSG liftback, w kolorze Racing Blue i kilka opcji biedniejszy niż zamawiałem, ale też na wypasie :)
    Co do reszty sprawy dowiem się jak będą oficjalne cenniki Rapida!
    Rapid LB | 1.4 TSI 125 KM DSG | MY 17 | Style | Racing Blue | 16 000 km | Gdańsk
  • @oles - no chyba to jakaś kpina. Zamówiłeś auto, zgodziłeś się zapłacić cenę którą Ci podają a oni jeszcze straszą, że przy odbiorze może być inna cena ? To niech nie sprzedają poliftingowego skoro nie mają aktualnego cennika - a tak to niech spadają na drzewo. Masz wybrane wyposażenie, wszystko, podana cena i do widzenia.
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • Cennik już jest, niestety dużo dla mnie na minus. Dealer zaproponował 3500 zł rabatu i od tej kwoty 6,7%.  W praktyce wychodzi ok. 2000 zł więcej, nie chce też dać zimowych opon. Więc ok. 3000 zł w plecy. 
    Jako, że auto ma kilka fajnych nowych dodatków, wychodzi, że muszę dopłacić 5k. Mocno się teraz głowię co zrobić...
    Rapid LB | 1.4 TSI 125 KM DSG | MY 17 | Style | Racing Blue | 16 000 km | Gdańsk
  • Zażądaj zwrotu zaliczki. Zobaczysz, że szybko zmienią zdanie. Ja wolałbym dołożyć i kupić inny samochód lub w innym salonie, ale żeby dziadom nie dać zarobić.
    Dobry sprzedawca sprzedałby samochód bez zysku, żeby tylko usatysfakcjonować klienta.
    Ale nie skoda.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Dokładnie jak mówi amiskiew. Umowa to umowa. Mi sprzedawca powiedział, że jest coś takiego jak "gwarancja ceny" i to ich problem że producent zmienił coś w samochodzie po złożeniu zamówienia. Dostanę auto po FL zamówione przed FL po starej cenie.
    Rapid LB/ 1.4 TSI z DSG/ 125KM/2017/ MY18/ Ambition + kilka dodatków/Błękit Pacific/15000+/ Lubuskie
  • Nie na jednym dealerze świat się kończy:)Jak nie ten to skontaktuj się z innym i podbije on spokojnie tą ofertę,takie zagranie potrafi czynić cuda.Znam to z własnej autopsji:)
  • Z jednej strony macie Panowie racje, ale z drugiej strony, do momentu odbioru użytkuje ich auto za darmo. Dostałem praktycznie nowego R do wykorzystania na czas dostawy nowego auta. Będę próbował jeszcze negocjować. A i zaliczki nie wpłacałem, więc nie mam jak zagrozić :)
    Rapid LB | 1.4 TSI 125 KM DSG | MY 17 | Style | Racing Blue | 16 000 km | Gdańsk
  • Nie wpłacałeś zaliczki? Pierwszy salon jaki znam który nie bierze zaliczki. To jakie mają gwarancje, że odbierzesz samochód? 
    A z drugiej strony to jesteś na wygranej sytuacji, więc oddaj zastępczaka i negocjuje w innym ASO.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Heh petarda z tym brakiem zaliczki, co to za as przyjal takie zamowienie bez kasy...
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • po co ma oddawać teraz, niech zrezygnuje z zamówienia tydzień przed odbiorem i długo pośmiga zastepczym :D
  • Haha!
    Zjechał do salonu Rapid dla mnie!
    No i nie uwierzycie, znowu schrzanili zamówienie. Tym razem brakuje foteli dynamic, oświetlenia wnętrza LED, gniazd USB z tyłu. Co ciekawe, halogeny powinny być ledowe, a są zwykłe halogeny, a jest to element pakietu Comfort. Pozostałe elementy tego pakietu są.
    Oświetlenie i halogeny powinni ogarnąć, a za fotele i usb mam dostać koła zimowe na alufelgach i podłokietnik do mojej Skody Citigo.
    Zobaczymy jak to wyjdzie ostatecznie, bo z poprzednich ustaleń początkowych też się wycofali. Ale jest troszkę śmiesznie, a troszkę niewiarygodnie :)
    Rapid LB | 1.4 TSI 125 KM DSG | MY 17 | Style | Racing Blue | 16 000 km | Gdańsk
  • Szkoda tych foteli Dynamic, bo są naprawdę dobre. 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Ja bym takiego auta nie wziął mimo upustów. Zamawiam i płace to wymagam aby było zgodne
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYA/Chip 136KM / MY2015 / Elegance Max / Srebrny / 112K / BIelsko-Biała
  • Również nie odebralbym takiego samochodu to co zamówiłes to powinieneś dostać i koniec 
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • W życiu bym go już nie odebrał ........ żenujące podejście do klienta.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Dlatego dobrze, że wybrałem salon w Starogardzie tam to jest odpowiednie podejscie do klienta ;)
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • Auto odebrane. Ostateczne ustalenia: Cena obniżona o rzeczy których nie dostałem, oprócz tego za darmo dostałem - wykonanie oświetlenia wnętrza LED, opony zimowe na alufelgach, podłokietnik do Citigo.
    Z auta jestem bardzo zadowolony, LED do jazdy dziennej wygląda niesamowicie!
    Ciekawostka - auto po lifcie, ma światła przeciwmgielne jako zwykłe halogeny, mimo że pakiet Comfort opisuje je jako LED. Trochę lipa, ale wystarczy wymienić żarówki.

    Mimo wszystkich trudności z wykonaniem zamówienia, uważam że dealer się zachował wobec mnie w porządku i nie mogę narzekać!
    Rapid LB | 1.4 TSI 125 KM DSG | MY 17 | Style | Racing Blue | 16 000 km | Gdańsk
  • Grunt, że jesteś zadowolony ;) Trzeba może jakiś spot zrobić? ;)
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • @oles wykonanie oświetlenia wnętrza LED?TZN?Co dokładnie zrobili?Dali podświetlenie na nogi?
  • Na razie mam wymienione żarówki wnętrza na LED. Jak będą mieli części to zrobią mi oświetlenie nóg, kieszeni w drzwiach i schowka pod radiem. A jak się to nie wydarzy do zimy, to robię to we własnym zakresie, dealer za to płaci i daje mi notatkę, że ingerencja w elektrykę nie wpływa na stratę gwarancji.

    motomaniak1989 - pewnie że można się ustawić :)
    Rapid LB | 1.4 TSI 125 KM DSG | MY 17 | Style | Racing Blue | 16 000 km | Gdańsk

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?