FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
  • Forumowicze,
    chciałem zapytać czy ktoś wnikał od czego zależy, że na jednych wyświetlaczach wskaźnik poziomu paliwa jest pod prędkościomierzem analogowo, a na innych na Maxi-Docie cyfrowo?
    Kiedyś wyczytałem (ale nie pamiętam gdzie i teraz nie mogę odnaleźć, że wskażnik poziomu paliwa w Maxi-Docie został wprowadzony w rok modelowy 2014 i generalnie Maxi-Dot lekko się wtedy zminił.
    Dzisiaj przy odbiorze Rapida (prod. 2014r., a wskaźnik pod prędkościomierzem analogowo) Pani stwierdziała, że tylko w wersji Elegance jest wskaźnik na Maxi-Docie cyfrowo, a w niższych wersjach analogowo pod prędkościomirzem. A najlepsze jest to, że jak poszliśmy to skonultować z jej kolegą obok to przyznał mi rację, ale ona nadal twierdziła, że jej wersja jest prawidława.
    Czy ktoś ma wiedzę na ten temat?
    Z góry dzięki za pomoc
  • Nie wiem jak jest w Elegancie ale u mnie (Ambition) jest wskaźnik paliwa analogowy, nie ma go w Maxi-Dot rocznik 2014 
  • W mojej wersji Ambition jest cyfrowy
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • Witam, mam Ambition z czerwca 2013 i jest cyfrowy, ale z tego co wiem to podobnie jest ze wskaźnikiem temp. U mnie jest tylko kontrolka świecąca na niebiesko gry silnik jest zimny, a widziałem już tradycyjną wskazówkę w jakiejś rapidce (przynajmniej tak mi się wydaje)
    Rapid LB/ 1.2 85 KM / MY 13 / Ambiente/ srebrny / 199 600km/ Śląsk - okolice Gliwic
  • cyfrowy wskaźnik poziomu paliwa ma wyświetlacz segmentowy, mam RAPIDKE Ambition MY 2014 z MAXI-DOT jako dodatkowa opcja od września 2013 i mam analogowe wskaźniki paliwa i temperatury
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • Jak jest Maxi-Dot to wskaźnik paliwa jest analogowy. Jeżeli Maxi-Dot'a brak wskaźnik paliwa jest cyfrowy.
    Wersja i rok produkcji nie ma znaczenia, ważne jest ww.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @alberto0055 wszystko jest w instrukcji ;)

    http://ws.skoda-auto.com/OwnersManualService/Data/pl/Rapid_NH/11-2013/Manual/Rapid/A05_Rapid_OwnersManual.pdf

    strona 12:
    "W pojazdach wyposażonych w wyświetlacz segmentowy temperatura płynu chłodzącego wskazywana jest tylko poprzez zapalenie się lub zgaśnięcie lampki kontrolnej." 

    oraz

    Wskaźnik ilości paliwa
    "Zestaw wskaźników może być wyposażony w jeden z następujących typów wskaźników ilości paliwa
    A   Dotyczy zestawu wskaźników z wyświetlaczem MAXI DOT.
    B   Zestaw wskaźników z wyświetlaczem segmentowym

    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Czytałem gdzieś, już nie pamiętam gdzie, że dokładność wskazań poziomu paliwa na wyświetlaczu segmentowym pozostawia wiele do życzenia.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Mam pytanie co oznacza ta "1" i "2" na wyświetlaczu Maxi-dot?
    dot.jpg
    525 x 463 - 39K
    Rapid LB | 1.2 105KM Chip 130KM/221Nm | MY14 | Elegance Komfort | Biel Candy | 61000km | Wałbrzych
  • Wyświetlacz wielofunkcyjny jest wyposażony w dwa różne, automatyczne rodzaje
    pamięci 1 i 2. Wybrana pamięć jest wyświetlana na wyświetlaczu.

    Pamięć pojedynczej jazdy (pamięć 1)
    Pamięć pojedynczej jazdy zbiera informacje o jeździe trwającej od włączenia do
    wyłączenia zapłonu. Jeśli jazda będzie kontynuowana w ciągu 2 godzin od wyłączenia
    zapłonu, nowo nadchodzące informacje zaktualizują dane dotychczasowej
    jazdy. Gdy przerwa w jeździe jest dłuższa niż 2 godziny, pamięć jest automatycznie
    zerowana.

    Pamięć wszystkich jazd (pamięć 2)
    Pamięć wszystkich jazd zbiera informacje o dowolnej liczbie pojedynczych jazd o
    łącznym czasie trwania do 19 godzin i 59 minut lub przebiegu do 1 999 km, albo w
    samochodach wyposażonych w wyświetlacz MAXI DOT99 godzin i 59 minut lub
    przebiegu 9 999 km. Gdy następuje przekroczenie jednej z podanych wartości, pamięć
    jest zerowana i obliczenia zaczynają się od nowa.

    Pamięć wszystkich jazd, inaczej niż pamięć pojedynczej jazdy, nie jest automatycznie
    kasowana po przerwie dłuższej niż 2 godziny.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • I wszystko jasne :) dziękuje
    Rapid LB | 1.2 105KM Chip 130KM/221Nm | MY14 | Elegance Komfort | Biel Candy | 61000km | Wałbrzych
  • Dwójeczka dobra jest do kontrolowania zużycia paliwa...
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • Dobra jest do kontrolowania zużycia paliwa, pod warunkiem zerowania po każdym tankowaniu. Wylicza średnie spalanie ze wszystkich jazd i im więcej przejechanych kilometrów tym mniejsza dokładność.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • Ja się nie patrzę na średnie spalanie, tylko porównuję ile km udało się przejechać na kolejnym pełnym baku.
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • W folderze reklamowym Skody Rapid napisane jest:

    cyt:
    "... wyświetlacz maxi DOT nie tylko wyświetla dane z komputera pokładowego ... ale również informacje przekazywane przez klimatyzacje czy system nawigacji"

    oraz:

    "System nawigacji Amundsen + sterowany za pomocą 5" ekranu dotykowego nie pozwoli ci się zgubić. Oprócz wielu innym funkcji system może wyświetlać informacje przekazywane przez klimatyzację Climatronic..."

    Jakoś mój wyświetlacz Maxi DOT i nawigacja Amundsen + takich informacji nie wyświetla.  Może gdzieś się włącza tę opcję?
    Chciałem zaznaczyć, że mam wersje Elegance, więc kwestia że mam "biedną" wersje wyposażenia raczej odpada.

    Rapid LB | 1.2 105KM Chip 130KM/221Nm | MY14 | Elegance Komfort | Biel Candy | 61000km | Wałbrzych
  • #deryl4 - dobry wątek - sam jestem ciekaw... 
    Rapid Spaceback | 1.2 TSI 105km | 2014 | Elegance | Błękitny Race | 33000 | Sosnowiec
  • deryl4 posiadam omawianą nawigację i u mnie informacje są wyświetlane kierunek jazdy oraz ile jeszcze zostało do manewru. Informacje na maxidot wyświetlają się automatycznie.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • no mam to samo ale nie ma żadnych info z klimy. Tylko termometr.
    Rapid Spaceback | 1.2 TSI 105km | 2014 | Elegance | Błękitny Race | 33000 | Sosnowiec
  • Przy zwykłej klimie nic nie ma nawet termometru  mam tylko info ile jest na zewnątrz.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • chodzi mi o wyświetlanie informacji z klimy na Maxi DOT i na wyświetlaczu navi. Mam klime automatyczną.
    Rapid LB | 1.2 105KM Chip 130KM/221Nm | MY14 | Elegance Komfort | Biel Candy | 61000km | Wałbrzych
  • Nigdzie w instrukcji nie ma info o danych z klimy na MD. A folder reklamowy, no cóż... reklama dźwignią handlu ;)
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?