FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
  • deryl przeczytałem instrukcję i nie ma tam tak owej informacji że jest wyświetlane wskazania z klimy na maxidocie. Są one tylko wyświetlane na climatroniku. Możesz zrobić foto gdzie to było napisane ? 
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Zdjęcie z broszury reklamowej Skody Rapid
    zdjęcie.JPG
    3264 x 2448 - 3M
    Rapid LB | 1.2 105KM Chip 130KM/221Nm | MY14 | Elegance Komfort | Biel Candy | 61000km | Wałbrzych
  • No to Škoda ma niezłe materiały reklamowe :-)
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Skoro wprowadzają ludzi w błąd (raczej celowy - bo przecież ktoś musi weryfikować co jest napisane w tych broszurach) to chyba można próbować coś wywalczyć od Skody w ramach rekompesnsaty za coś co niby ma być w samochodzie a tego nie ma, mimo że sie za to zapłaciło.
    Rapid LB | 1.2 105KM Chip 130KM/221Nm | MY14 | Elegance Komfort | Biel Candy | 61000km | Wałbrzych
  • @deryl4
    Czy działa u ciebie informacja o niskim poziomie płynu do spryskiwaczy oraz czy jest blokada uruchomienia samochodu gdy nie masz wciśniętego sprzęgła?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • A niby dlaczego trzeba wcisnąć sprzęgło jest to jakieś zabezpieczenie czy wymaga to może auto z jakimś "dodatkiem"
    deryl to faktycznie dziwne trzeba by to wyjaśnić w salonie. Najpierw coś obiecują a potem spadaj albo sorry błąd w druku.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • deryl wracając do tematu broszurki przeczytałem jeszcze kilka razy. Informacje są wyświetlane jak działa nawigacja na dole w małym pasku dotyczy to zmiany stacji radiowej czy utworu na karcie SD co do info z climatronika to nie mam możliwości tego sprawdzić.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • @cezar
    ponieważ zgodnie z instrukcją jest takie zabezpieczenie, nie można uruchomić samochodu bez wciśniętego sprzęgła, na MaxiDocie powinien pojawić się stosowny komunikat. na pewno działa to na przykład w Octavi. W salonie powiedzieli, że nie wiedzą, w której wersji Rapida to działa. ja jak dotąd nie słyszałem aby u kogoś to działało, w instrukcji jest
    sprzęgło.jpg
    542 x 121 - 40K
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • No to nieźle. Mogę tylko stwierdzić że im bardziej się wczytuję w instrukcję tym bardziej jest ona pogmatwana i ma braki albo samochód albo kogoś poniosła fantazja przy pisaniu.
    Zależne pewnie jest to od alarmu jaki jest zainstalowany często salony instalują "swoje" by było taniej.
    U mnie to nie działa a mam w miarę nowy samochód z instalacją fabryczną.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Znalazłem informacje w instrukcji od nawigacji Amundsen +, że powinna ona wyświetlać informacje przekazywane przez klimatyzacje climatronic!
    Informacje włącza się w ustawieniach (setup) -> system -> i tam powinno być coś takiego wkaz. klimatyz. (powinien być między ustawieniami klawiatury a ekranu).
    W tych ustawieniach mamy do wyboru jak długo chcemy, żeby wyświetlał się komunikat z klimatyzacji 3s,5s,10s lub wyłączenie.
    Ja niestety u mnie nie mam tej funkcji :/ w tygodniu podjadę do serwisu i dowiem się dlaczego. Telefonicznie rozmawiałem z serwisantem i powiedział, że w mojej wersji wyposażenia tj. Elegance powinno to być.
    Rapid LB | 1.2 105KM Chip 130KM/221Nm | MY14 | Elegance Komfort | Biel Candy | 61000km | Wałbrzych
  • @deryl4 ja tez ssprawdzałem w moim tez nie ma. Wersja elegance my14
    Rapid Spaceback | 1.2 TSI 105km | 2014 | Elegance | Błękitny Race | 33000 | Sosnowiec
  • @konwel @cezar ja ma tak że na wyświetlaczu pokazuje się komunikat 
     aby uruchomić silnik wciśnij sprzęgło.
     MY16
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • mam ten sam komunikat w radiu swing
  • Ale ten komunikat wyświetla na maxi docie u mnie. Widać że te komunikaty są od MY 2015
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Też tak mam, bez wciśnięcia sprzęgła nie uruchomię silnika.
    Skoda Rapid Spaceback Style / 1.0 TSI, 110KM / MY18 / 2017 / Pakiet Komfort /Pakiet Emotion / Refelktory B-Xenon / felgi Evora 16" / SmartLink / Blue Race Metalic/40000km / Zielona Góra
  • W moim MY15 nie ma takiego komunikatu
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • gross81 może dla tego że masz pierwsza połowę roku 2015 a ja końcówke.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • W moim też nie ma takiego komunikatu.
    gluszke20 Ty masz wersje MY 16 więc to inna para kaloszy :) 

    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • W MY17 jest taki komunikat.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • ten komunikat pojawia się w tych samochodach, gdzie jest system start stop.

    natomiast po przeczytaniu tego wątku zaczynam się zastanawiać jaka jest w ogóle różnica między maxi dotem a zwykłym wyświetlaczem? Bo zgłupiałem. Wydawało mi się, że mam maxi dota lecz teraz już nie jestem pewien. Za nic takiego jak maxi dot nie płaciłem ale dane z nawigacji mi się na nim pojawiają.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?