FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Zatrzask przy turbinie
  • Pomimo "sprawdzonego" silnika TSI - niektóre silniki sprawiają nam wciąż niespodzianki. Jedną z nich jest (poluzowana czy odkształcona) blaszka.
    Tu kilka wpisów dot. dźwięcznej blaszki przy silnikach TSI przy turbinie.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Terkotanie przy odpalaniu odpuściłem bo TTTM, ale jestem na dobrej drodze do usunięcia innej przypadłości-metalicznego brzęczenia przy odpuszczaniu gazu.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Maciek_1991 czy chodzi ci o blaszkę na cięgnie od turbiny? :-)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Tak
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Temat znany na forum Seata
    Tam było na to TPI, o kórym już wcześniej pisałem.
    Oczywiście Skoda ma wszytsko w .... i nie widzi problemu (blaszka to koszt coś koło 50 zł)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Ja dzisiaj zamówiłem w ASO-22 zł.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Możecie pokazać jak ta blaszka wygląda albo jakiś jej numer?
    RAPID LB | 1.2 CBZB 105KM | MY12 | Ambition | Niebieski Jeans Blue | 87000 km | Wrocław
  • Dokładnie to ta blaszka
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Założyłem u siebie tą blaszkę i faktycznie, brzęczenie jakby ustało :D. Jeszcze poobserwuję czy to nie chwilowa poprawa. Musiałem się namordować z osłoną termiczną turbiny, nie dość że niektóre śruby są trudno dostępne, to sama osłona nie chciała zejść, musiałem ją maksymalnie odchylić ile się dało, a wcale dużo się nie dało i gimnastykować się z założeniem blaszki. Dobrze że mam wprawne palce :D
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Maciek_1991
    Mógłbyś podać nr tej blaszki, chciałbym ją zamówić, pozdrawiam.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • @marinesku2
    04E 145 220
    Kilka postów wyżej masz link do Google grafiki, gdzie są skany z TPI pokazujące jak ją trzeba zamontować.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • ok, myślę też o jej montażu pomimo bardzo żartkiego zaterkotania, szkoda że foti nie zrobiłeś po jej zamontowaniu.
    (04E145220 zatrzask sprężysty) tak ją nazywają na forach.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • Nie zrobiłem, bo trochę mi się z tym zeszło (zabawa z osłoną) i dostęp był taki, że ledwo mogłem przyświecić latarką. Poza tym było zimno i marzyłem żeby jak najszybciej to poskładać i się ogrzać w domu :P
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Po ostatniej wizycie w ASO te dzwonienie ustało częściowo czyli jak opisujecie 4-5 sek "ten typ tak ma" W sersie wymienili mi filtr oleju z powodu wady uszczelki i na tym się zakończyła wizyta.
    Rapid SB/1.2 CBZB 105 KM/MY 15/Elegant/Czarny Magic/28000/Leszno
  • Maciek_1991 Pochwal się czy pozbyłeś się brzęczenia przy odpalaniu.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • Ta blaszka nie eliminuje terkotania przy odpalaniu, ale metaliczny rezonans przy schodzeniu z obrotów, szczególnie słyszalny przy przegazówce. Terkotanie to zjawisko z gatunku TTTM, nawet na zagranicznych forach nikt sobie z tym nie poradził.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Nieprawda, u mnie "wykłócona" wymiana rozrządu zmniejszyła ten objaw o ok.80-90%. Czasem się jeszcze pojawia ale nieporównywalnie rzadziej z okresem przed wymiana.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @gross81, a dlaczego terkocze też w TSI na pasku?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Tego nie wiem, pisze tylko po swoich doświadczeniach, byc moze jakis element rozrządu odpowiada za to, ten który jest w obu modelach. Jak juz wczesniej pisałem, liczni "spece" z aso którzy wielokrotnie diagnozowali to u mnie stwierdzili ze to nie problem łańcucha, ten nie był w ogole wyciągnięty gdy go mierzyli wiec to nawet logiczne ze na pasku też terkocze.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Mi na pasku nic nie terkocze, może stać i tydzień na mrozie, od odpalenia od razu jest Cisza. Na terkotanie po odpaleniu w tsi na pasku była akcja wymiany wariatora faz rozrządu. Moj juz z fabryki mial poprawiona cześć.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?