FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Świąt Wielkanocnych, zdrowych i pogodnych
Wszystkim miłośnikom i właścicielom :)

Skody Rapid życzy

RapidKlub.pl

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Zatrzask przy turbinie
  • Czy ta blaszka jest taka sama w CBZA 85 KM ? 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86KM |MY2013|Ambition MAX|Candy white|145000|Lublin
  • Tak, ogólnie silniki CBZA/B są identyczne, różnią się tylko programem
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • super, jutro zamawiam :)
    brzęczenie nasiliło się tuż przed wymianą kabli WN, nieautoryzowany serwis w którym obsługuję auto stwierdził ze nie da się z tym nic zrobić - dogadałem sie że przywiozę im tą podkładkę i mi za free zamontują w zamian za know how na przyszłość
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86KM |MY2013|Ambition MAX|Candy white|145000|Lublin
  • @Maciek_1991, jak montowałeś podkładkę to zdejmowałeś calą obudowę termiczną czy wystarczy odkręcić tylko torxy z gory i osłona się leko odegnie ? Śruby od strony chłodnicy są dość nisko i słaby do nich dostęp...
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86KM |MY2013|Ambition MAX|Candy white|145000|Lublin
  • Zamontowałem, ale mam mieszane uczucia - czy ten element pod który jest monyowana ta podkladka nie jest ruchomy, i podkladka nie utrudni działania tego zaworu? Wieczorem wrzucę zdjęcia jak to wygląda
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86KM |MY2013|Ambition MAX|Candy white|145000|Lublin
  • To zrób test działania.zaworu vcdsem otwórz maske i co 20.sekund będziesz widział jego otwieranie i zamykanie i zaobserwuj czy chodzi płynnie
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Podpowiesz ścieżkę w vcds?
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86KM |MY2013|Ambition MAX|Candy white|145000|Lublin
  • @mrpawel, trzeba odkręcić całą, niestety i tak ona nie wyjdzie więc trzeba maksymalnie ją odgiąć i celować praktycznie na czuja, bo jakikolwiek widok zasłania dłoń z blaszką :) U mnie pracuje wszystko bez zmian.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • zrobiłem z blaszka ok 200km i żadnych negatywnych objawów tez nie zauważyłem. Silnik jakby mniej brzęczał, zwłaszcza po dobrym rozgrzaniu - albo działa efekt placebo - dołożyłem cos wiec maja byc efekty;) pogrzebie w vcds żeby zrobc test o którym pisze kolega @PinkFloyd, i wtedy ja zostawię.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86KM |MY2013|Ambition MAX|Candy white|145000|Lublin
  • Dzięki jercen za wyodrębnienie tematu. @Maciek_1991 - szacun za zamontowanie tego na mrozie ... ;)

    U mnie wszystko działa :) Dołaczam opis ze zdjęciami dla zainteresowanych. Dodam tylko, ze wg katalogu w ASO skody do mojego CBZA ta podkładka "nie występuje", ale po zamontowaniu dziala i mam nadzieję ze ma się dobrze.

    CBZA/B jaki jest, każdy widzi:
    c
    odkrecamy łącznie 6 śrub typu torx na obudowie. Wystarczy klucz z najprostrzego zestawu, przy jednej śrubie trzeba sobie będzie tylko pomóc fabrycznym śrubokretem z z z zestawu w bagazniku (w zasadzie tylko jego plastikową rączką)
    Śruby 1&2:

     3&4(dość głeboko w komorze, od str chłodnicy



    5: (widoczna w głębi, po prawej str  osłony)

    i ostatnia, wg mnie najgorsza w okolicach podstawy filtra oleju


    Tu potrzebny będzie element srubokręta z zestawu, jeśli nei macie torxa na przedlużce z grzechotką 


    Po odkreceniu tych śrub, deikatnie mówiąc szału nie ma ;)




    ale jeśli ogarniacie wymianę żarówki w samochodzie w stylu Clio III albo innym modusie to dacie radę, coś tam widać - tu juz zatrzask na miejscu:


    Jakbym wiedział że da się zrobić test zakresu ruchu cięgna przed montażem blaszki, to przeprowadziłbym go z odkręconą obudową, zeby zobaczyć ulożenie podkładki po kilku ruchach, ścieżka w VCDS:

    09 Engine -> basic settings 04 ->



    + film co się dzieje pod maską, wg mnie jest OK, zadne niepokojące dźwięki nie dobiegały, więc blaszka zostaje
    https://youtu.be/2I-7g2kt5uY
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86KM |MY2013|Ambition MAX|Candy white|145000|Lublin
  • Witam. Zakupilem zatrzask w ASO i zamontowalem. I jak brzeczalo tak brzeczy dalej kompletnie nic to nie dalo. Dodam ze 10 razy sprawdzalem czy jest zamontowany tak jak u innych uzytkownikow. Natomiast po otwarciu maski stwierdzilem ze brzeczenie nie slychac od strony zatrzasku tylko od tego silownika czy tez zaworu do ktorego wchodzi trzpien jak sadze sterujacy turbo. Jest tez wyczuwalny luz na tym trzpieniu. I teraz pytanie czy u was tez ma luz? Czy ktos spotkal sie z takim przypadkiem ze ten zatrzask nic nie pomogl?
    Rapid SB | 1.2 TSI 132km | MY2014 | Ambition max + panorama | Corrida red | 70000 | Szczecin
  • @kubica - byc moze masz na myśli inne brzęczenie - stale, regularne, ten typ tak poprostu ma, ze brzmi jak grzechotnik :) blaszka eliminuje brzęczenie które pojawialo sie przy schodzeniu z wysokich obrotów hamujac silnikiem, bądź przy stałych obrotach w przedziale 2,5-3tys obr.

    na samym ciegle jest wyczuwalny delikatny luz, wystepuje zestaw naprawczy w katalogu części za kilka stów, gdzies spotkałem sie z opinia ze na jakis czas pomaga posmarowanie miejsca luzu pasta miedziana taka jak uzywana jest w układach hamulcowych
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86KM |MY2013|Ambition MAX|Candy white|145000|Lublin
  • Moze rzeczywiscie TTTM. Jesli to ma kosztowac kilka stowek to niech sobie brzęczy :). Jak bede mial chwile to kupie klucz i to rozkrece. Mi chodzi o brzeczenie przy przygazowce. Jak sie wcisnie gaz do 4tys i pusci to przy schodzeniu z obrotow brzeczy
    Rapid SB | 1.2 TSI 132km | MY2014 | Ambition max + panorama | Corrida red | 70000 | Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?