FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wysoki poziom oleju oraz zapach benzyny
  • Witam.
    Mam pytanko do użytkowników R z silnikiem TSI. W dyskusjach na forum pojawia się temat konieczności dolewania oleju. Ja natomiast mam problem odwrotny (samochód kupiony w marcu 2015 r. przebieg 37 tys, pierwsza wymiana oleju przy 23 tyś). U mnie poziom oleju stale utrzymuje się na najwyższym poziomie (poziom "zagięcia" na mierniku). Ponadto olej wyraźnie pachnie benzyną. Samochód użytkuje w mieście na codziennych odcinkach ok 20-30 km przejeżdżanych w korkach (średnia prędkość 20-25 km/h). W internecie spotkałem się z opiniami ze jest to w miarę "normalny" objaw intensywnego użytkownika samochodu na krótkich miejskich odcinkach. w związku z tym mam pytanie, czy inni koledzy spotkali się z podobnym problemem z silnikiem TSI. Pozdrawiam i dziękuję za opinie.

    <mod> Zamiast w tekście wpisywać dane silnika, uzupełnij swoją stopkę.
  • Nie bardzo rozumiem na czym polega 'problem'? Martwisz się, że Twój silnik nie bierze oleju? Mam dokładnie to samo u siebie. Po tym jak naczytałem się na forach, to zaraz po odebraniu auta z salonu kupiłem litr oleju. Do dziś go mam w bagażniku i jeszcze nie otwarty. Ja codziennie robię około 60km (głównie po autostradzie), więc styl jazdy niekoniecznie ma na to wpływ.
    Rapid SB | 1.2 TSI 105KM | MY14 | Elegance + Style II| Biały Candy | 82000km | Wrocław
  • U mnie zrobione 5000km, po 3000km często na autostradzie ponad 200km/h (Niemcy) stan oleju max - tyle samo co po wyjeździe z salonu.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • A jaki poziom oleju macie u siebie?
    Trzymać na max czy raczej niżej?
    Patrzył ktoś jaki poziom oleju mial zaraz po kupnie auta lub wymianie oleju w ASO? 
    Ja po wymianie oleju w ASO przy 16000km i niby po wlaniu 4 litrów miałem około połowy miarki na bagnecie i dolewalem około 0.2L wtedy miałem stan na max.
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Ja zawsze leję max, nie tylko do R.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Zawsze max.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Problem "przybywania" oleju w silnikach TSI nie jest nowy. Nie oznacza to, że we wszystkich silnikach oraz że to jest normalne.
    Sam zapach paliwa przy nie zmieniającym się poziomie oleju jest "granicznym" stanem, przy którym do oleju dostaje się paliwo, ale część wyparuje, nie zwiększając objętości oleju.  
    Źródłem takiego stanu jest konstrukcja silnika z wtryskiem, z podawaniem paliwa pod dużym ciśnieniem. Przy zimnym silniku, dochodzi do "przepychania" śladowych ilości paliwa pod tłok, do oleju. Przy właściwych temperaturach roboczych silnika (przy sprawnym silniku), takie zjawisko nie występuje.
    Zachodzi ono przy niższych temperaturach otoczenia oraz jest zależne od trybu pracy silnika. Częste krótkie trasy powodują większy "dopływ" paliwa do oleju. Taki przyrost może być nawet rzędu 0,4 - 0,6 l na 1000 km.
    Należy więc dobrze sprawdzać poziom oleju, przy takim podejrzeniu - nawet co 500 km. Warto prowadzić prostą dokumentację (dla siebie). Serwisy sprawdzają przybywanie oleju poprzez plombowanie silnika na czas przejazdu 1000 - 2000 km.
    Przy max. poziomie oleju można spotkać się z tym, że przy przebyciu większego odcinka (rzędu 1000 km i więcej) poziom oleju zauważalnie opadnie. Związki paliwa wyparują z oleju pod wpływem długiej jazdy.    
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?