FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wymiana żarówki w tylnym reflektorze
  • Zauważyłem, że w tylnym reflektorze mam przepaloną jedną z żarówek. Chciałem się za to zabrać, ale... w moim zestawie narzędziowym brakuje tego pałąka do ściągania kołpaków, który jest potrzebny do zdjęcia tylnych reflektorów... hmmm...

    Nie próbowałem grzebać tam niczym innym i wolałem zadać kolejne pytania na tym forum (pewnie kolejne głupie) - czy można zamiast tego pałąka użyć czegoś innego? 

    Przy okazji - jakieś konkretne żaróweczki polecacie, czy pierwszą z brzegu i będzie ok?
    Rapid LB | 1.2 63kW | MY13 | Ambition | Srebrny metalic | 126 tkm | Gdynia | Ø 6,4 l/100 km
  • Można użyć czegoś co pasuje i jest wystarczająco sztywne tak by się nie wygielo. 
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Może być niepotrzebna szprycha z koła rowerowego czy inny, twardy drut 1,5 - 2 mm. Wyprofiluj do postaci litery L, sam zaczep długości 1,5 - 2 cm. Końcówka - może podobnie jak oryginał - w kształcie pętli, nie zgubi się, nie zrani.
  • 1. Z tyłu nie ma reflektorów. To są tylko lampy.
    2. ten ciemny plastyczek co osłania lampę od boku gołymi rękami się ściąga. potem potrzeba Torx do odkręcenia Jeżeli dobrze pamiętam ma być T25. Po odkręceniu śrub lampa wychodzi do tyłu jak szuflada. Ważne: przy żarówkach dwuwłókowych należy sprawdzić czy to ma być 4W/21W czy 5W/21W, ze względu na umieszczenie bolców. Dla jednych są symetrycznie, dla drugich asymetrycznie, ponad to Jeden jest wyżej drugi niżej, i tak samo też należy delikatnie acz pewnie włożyć następną żarówkę.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • dzięki za info!
    Rapid LB | 1.2 63kW | MY13 | Ambition | Srebrny metalic | 126 tkm | Gdynia | Ø 6,4 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?