FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Pakiet TV Canal+ Entry+

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
  • W mojej ocenie auta elektryczne i to stricte-elektryczne to przyszłość. Odejście od spalinówek to tylko kwestia czasu. Oczywiście na razie są pierońsko drogie, mają mały zasięg, nie ma ich gdzie ładować i trwa to długo .... ale to tylko kwestia czasu. Ale ta infrastruktura i rozwiązania będą tym bardziej zaawansowane i rozwijane im więcej ludzi kupi takie auta - bo to rynek decyduje. Fajny artykuł w tym temacie o przykładzie Norwegii: http://www.spidersweb.pl/2017/05/norwegia-elektryczne-samochody.html
    Zdaję sobie sprawę jak wielka jest różnica w stopie życia u nas i Norwegii, jak bogaty jest to kraj i kompletnie inne możliwości wsparcia takich przedsięwzięć .... ale chyba warto uczyć się od najlepszych. Zwłaszcza, że to jest przyszłość tak czy owak. 
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • Powiedz mi jadac ze Szczecina do Karpacza robię rzeczywiscie 420km ( wg producena 500KM Tesla )elektrykiem najlepszym za 300 tyś zł zrobię ten odcinek ale z prędkością 90km/h jak dowale do 130km/h a to nie zawrotna prędkość nie dojadę, jak dojadę i sie uda musze ladowac kilka godzin i auto uziemione. Zima przy -20st zscieg spada o 60% wiadomo zimno i akumulatory. Rozwiązanie dobre ale do miasta. Nie wyobrażam sobie planowania trasy wycieczki z ppstojami na kilka godzina na ladowanie aku. Wtedy parkingi były by załadowane autami na ladowanie i musiałbyś czekać w kolejce. Chyba ze za 20 lat wymysla  ładowanie w 1 minutę. Aktualnie dobre rozwiązanie na drugie auto do miasta i tyle. 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @PinkFloyd Dokładnie tak jak mówisz. Dzisiaj elektryk ew plug in ma rację bytu jeżeli ruszasz z nie zimnego garażu aby wnętrza nie ogrzewać i jedziesz do pracy i tam służbowym prądem się ładujesz choćby powoli.
    Mercedes pracuje nad ładowaniem 8 minut na 800 km. Skoro zapowiedzieli to wiem, że słowa dotrzymają.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Nie mam pojęcia jak to rozwiążą ale na pewno znajdą sposób np. stacje wymiany baterii - przyjeżdzasz oddajesz zużytą a bierzesz sobie na full naładowaną. Operacja trwa tyle co zatankowanie auta - nie mam pojęcia czy pod względem technicznym jest to możliwe jak nie tak to inaczej to rozwiążą
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • Wyobrażasz sobie baterie na stacji paliw do każdego modelu ? Bo ja nie, baterie waza wiec to nie jest tyle co tankowanie, mocowanie klem musi być stabilne przy takim napięciu, stacja benzynowa powinna być wielkości marketu, w Polsce nie będzie na to nikogo stać i nie realne. A w miescie gdzie znajdziesz miejsce na taka stacje ? Po drugie lezakowane baterie w mrozie zima , nie wyobrażam sobie ile będą mieć po miesiącu i leżakowania w - 20 st. Kazda stacja ma paiwo ON i Pb a wyobrażasz sobie kazda stacje w Polsce co ma setki dziennie baterii do każdej marki? Kosmos- jak wyobrażenia lotu na inna galaktyke. Do puki zasięg min nie będzie 500km, auto nie będzie ladowac sie dłużej niż kilka minut i kosztować tyle co aktualne auta to nie ma szans powodzenia. Inne pomysły rozwiązania tematu to bujanie w obłokach. 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @PinkFloyd - nie mam zamiaru rozważać konkretnego rozwiązania bo się na tym nie znam, rzuciłem jako przykład. Z przeszłości można podać wiele przykładów gdzie ludzie niewybrażali sobie że nowość tak bardzo zrewolucjonizuje ich życie - np. gdy nastała era pierwszych komórek i niektórzy mówili, że to śmierć dla telefonów stacjonarnych to większość pukała się w głowę,  a dzisiaj ze świecą szukać ludzi ze stacjonarnymi w domu (nie mówię o biurach). Rozwiązania się znajdą, to tylko kwestia czasu.
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • Elektryczne się przyjmą jak auto będzie ładować sie w kilka minut i starczy to na 500km w innym razie nie i każdy producent o tym wie.  A jeśli w trasie by Ci zabrakło prądu to pójdziesz z kanistrem po kilka Vatów ? Oczywiście ze nie i dlatego sprawdza sie to tylko w mieście. Do Hiszpanii i Chorwacji elektrykiem na urlop byś sie nie wybrał. Sa to takie zmiany ze nie będą dotyczyć całej Europy za naszego życia żebyśmy mogli swobodnie podróżować jak autem spalinowym po Europie- powiedział to główny inżynier Mercedesa i ma rację. Ponieważ rozwój aut spalinowych i infrastruktury do tego poziomu co mamy trwało 100lat, a silnik elektryczny nie ułatwia rewelacyjnego skoku w przyszłość. Nawet jak wymysla auto ładujace sie w 8 minut za kilkadziesiąt lat to i tak baterie ważą 40% auta. Jak zabraknie prądu w trasie wtedy zostanie holowanie bo inaczej ważących 400kg baterii nie zaniesiesz. Minus szybko ładujących sie baterii to krótkie życie i koszty. Z benzyną było prosciej i tak dopiero po 100 latach doszliśmy do tego co mamy

    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  •   Rozwiązanie już jest, a mianowicie Toyota Mirai, pierwszy seryjny samochód na wodór.
    Zasięg 500 km, a tankowanie 3 minuty. Jest to tak na prawdę auto elektryczne, które produkuje prąd w czasie jazdy, a tankuje wodór.



  • Tylko wszyscy boja sie tego wodoru- może bardziej bym w to poszedl? W Niemczech wycofano BMW na wodor- szybka korozja butli mogła spowodować niebezpieczny wybuch- butle musza być pod wysokim ciśnieniem a najlepiej chłodzone. W smartfonch nie mogą zrobić trwałych baterii i ładujących w 1 min a co dopiero w samochodach. Zrobili taka co laduje sie w 2 min ale smartfon sie zapalił. Na dzień dzisiejszy baterie sa nadal niedopracowane jeżeli mają służyć do napędu aut. W najbliższym 10 leciu nie widać skoku technicznego w tym kierunku- tak twierdzac glowni producenci baterii na świecie. Jak pisałem wyżej super rozwiązanie ale do miasta i tak na razie zostanie.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @PinkFloyd Sęk w tym ,że tu nie ma problemu  z akumulatorem, tylko właśnie z dużym ciśnieniem butli z wodorem i ciężarem.
  • Do @PinkFloyd:
    "Wyobrażasz sobie baterie na stacji paliw do każdego modelu? Bo ja nie"
    A ja tak - wystarczy, że część producentów się dogada i wymyślą zunifikowany model aku. Koncepcja jak np. w popularnych paluszkach. Reszta zaadoptuje do siebie by nie wylecieć z rynku.

    Tyle, że takie stacje musiały by sporych rozmiarów być by te zapasowe aku pomieścić...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • No tak, wszystko dobrze tylko co to ma wspólnego z ekologią i ekonomiką. Przecież takie baterie to brudna bomba. Bateryjki od myszki mała bomba a co dopiero od auta. W naszych warunkach produkcja energii chyba w 90% z węgla(smoog). Tak więc, tylko diesel górą..... albo rower, nie elektryczny oczywiście.
    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  • ...albo powrót do żywych koników.
    Komu one przeszkadzały? No dobra, nie były zbyt szybkie. Ale teraz te ograniczenia takie są... Eeeech, to były czasy!
    ;)
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • To z wymiana baterii nie wypali, a u nas na pewno, mały akumulator waży ponad 10kg a akumulatory do elektryków ok 300-400kg i kto to wymieni na stacji? w czasie ładowania wydziela się wodór. Do puki nie wymyśla i nie zrobią szybkiego ładowania i nie zminimalizują wagi i wielkości akumulatorów co nie będzie prędko rewolucji nie będzie.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?