FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wskaźnik zużycia klocków
  • Witam.
    Czy w waszych Rapidach jest czujnik zużycia klocków hamulcowych ? Wiem że jest on w jednym z przednich klocków.
    Mam Rapida RM2016 Ambition MAX i nie zauważyłem przy zdejmowaniu kół żadnego kabelka idącego do klocków tak jak mam np w Octavii 1. Czy u Was to występuje ?
    Może ktoś wie w jakich wariantach to montowano ?
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Skoda od początku założyła wyposażenie Rapida bez czujnika zużycia klocków. Nie ma okablowania, nie ma samodzielnej kontrolki, również w oprogramowaniu nie ma tej opcji. Pozostaje indywidualne sprawdzanie stopnia zużycia klocków, najlepiej przy wymianie opon letnich/zimowe czy odwrotnie.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Skąd masz informację "Skoda od początku założyła wyposażenie Rapida bez czujnika zużycia klocków (...) nie ma samodzielnej kontrolki, również w oprogramowaniu nie ma tej opcji..."    ???
    W ofercie na stronie chociażby Inter Carsu klocki przednie to "większych" zacisków niż FS III są klocki z czujnikiem.
    W RM2016 tak samo nie ma kontrolki od płynu do spryskiwaczy a mimo to układ poziomu płynu jest, a sygnalizacja jest na Maxi Docie oraz na dole kontrolka ostrzegawcza trójkąta.
    Czy tak samo nie jest z klockami ?
    Wydaje mi się że w VCDS w kodowaniu zegarów widziałem bit odpowiedzialny za to. (za poziom płynu na pewno jest i działa jak się uaktywni ale nie mam czujnika więc ciągle świeci brak płynu).
    Jest ktoś kto ma R z tym czujnikiem zużycia klocków ?
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Klocki sa bez czujnikam i brak  jest instalacji choc zakodowac w zegarach mozna bo soft w zegarach jest uniwerssalny pasujacy tez do OIII.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Rozumiem.
    PS. Klocki do Rapida w Inter Carsie są z czujnikami :) ale teraz po kształcie widzę że pewnie dlatego że pasują też do innych aut z tym samym zaciskiem.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Skoda od początku miała pewne "ograniczenia" jak i pewne możliwe modyfikacje wyposażenia w przyszłości. Okazało się, że jeszcze w 2012 (kiedy R został wprowadzony do produkcji i sprzedaży) pomimo nieobowiązującego nakazu UE w czujniki ciśnienia, ten układ był już zaprojektowany i uwzględniony w wyposażeniu. Podobnie było z czujnikiem stanu poziomu cieczy w zbiorniku spryskiwacza, system SS czy sprawa wyłącznika świateł dziennych w tablicy bezpieczników. Jednak Skoda stopniowo zmieniała doposażenia czy to w zależności od wersji czy od stanów magazynowych.
    Co ciekawe - kwestia czujnika zużycia klocków hamulcowych - jest to bardzo prosta sprawa. Software - nie ma problemu, kontrolka - nie ma problemu (można wykorzystać jedną z wielu dostępnych, istniejących, związanych z hamulcami), pozostaje kwestia kabelka. No właśnie - tylko że na dostępnych schematach nie ma oznaczenia miejsca wejścia sygnału z hamulca do jednostki. Przy tak rozbudowanej elektronice - podejrzewam, że komputer dysponuje jeszcze kilkoma wolnymi wejściami, do których można by podłączyć nie tylko nasz czujnik zużycia klocków, ale i wiele innych czujników.
    To już jest tylko w gestii Skody - czy takie informacje zostaną udostępnione.
    Inna sprawa - nawet w takim pojeździe jak R, producent praktycznie co roku bardzo modyfikuje oprzyrządowanie. Co nie wyklucza, że takie rozwiązanie pojawi się wraz z którymś nowym MR.      
    Co do zakupu klocków - nie warto dopłacać do klocków z czujnikiem, którego i tak nie wykorzystamy. Chyba że ktoś doprowadzi kabelki do klocków sam :)
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?