FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Pakiet TV Canal+ Entry+

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Lodówki turystyczne
  • Chciałbym zakupić lodówkę turystyczną do maksymalnie 400zł.Może ktoś poleci jakiś konkretny model?
  • Nie wiem jak dużej lodówki poszukujesz, osobiście zakupiłem sobie Camry Cr93 - 32L pojemności, utrzymuje temperatur 20 stopni poniżej temperatury zewnętrznej. Jak dla mnie spoko, daje radę, czasem nawet w domu pracuje.
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM | MY17 | Style | Srebrny Brilliant Metalizowany | 26400 km | Gdańsk
  • Od 3 lat korzystam z lodówki turystycznej, samochodowej. Jej producent to Ezetil (przynajmniej tak ma podane). Ale to nie ma znaczenia. Lodóweczka jest wykonana staranie. Wnętrze wykonane z tworzywa, łatwo utrzymać je w czystości. Co do chłodzenia - bo raczej właściwe określenie to chłodziarka - zależy, co kto potrzebuje czy oczekuje. Większość producentów/sprzedawców reklamuje, że chłodziarka obniża temperaturę do ok. 12 - 18 st. C od temp. otoczenia. Z tym bym się zgodził. Czyli przy podróżach w południowe strony można oczekiwać temperatury wewnątrz w granicach 12 - 20 st. C.
    Warto wpierw sprawdzić, czy lodóweczka zmieści się na wysokość w bagażniku. Tam warto mieć gniazdo zapalniczki. A bagażnik dlatego, że masz zabezpieczenie podczas podróży oraz poziomą podłogę, lodóweczka stoi pionowo. I można ją zabezpieczyć przed przesuwaniem pająkiem lub obłożyć bagażami. Dalej - ile potrzebujemy miejsca, co i ile będziemy przewozili. W mojej zmieści się 6-pak plastikowych pojemników 1,5 - 2 l. O innych możliwościach nie wspomnę:)
    Wymiary:zewnętrzne/wewnętrzne:
    wysokość: 48 cm / 38 cm
    szerokość: 40 cm / 34 cm
    długość: 28 cm / 22 cm.
    Wysokość bagażnika w R to 55 cm.
    W pokrywie jest miejsce na postawienie 2 wysokich butelek, ok. 42 cm.
    Sama chłodziarka to pojemnik z izolowami ściankami, a cała "aparatura" i okablowanie jest w wyjmowanej, górnej pokrywie. Ma zasilanie 12 V i ~230 V. Moc przy zasilaniu 12 V to ok. 48 W, przy zasilaniu z sieci to ok. 70 W. Nie ma tam wyłącznika, jakiekolwiek włożenie wtyczki do gniazda uruchamia silnik wentylatora. Sama zasada działania chłodziarki - to wykorzystanie zjawiska i ogniwa Peltiera.
    Praktycznie - do lodóweczki wkładam 1 - 2 plastikowe pojemniki zmrożone w zamrażarce domowej. To pozwala na utrzymanie wewnątrz naprawdę przyjemnej, chłodnej temperatury do 10 - 15 godzin jazdy. Co do ceny - kupowałem ją 3 lata temu, za ok. 240 zł.
    foto 1.jpg
    800 x 600 - 261K
    foto 2.jpg
    800 x 600 - 279K
    foto 3.jpg
    800 x 600 - 225K
    foto 4.jpg
    800 x 600 - 309K
    foto 5.jpg
    800 x 600 - 309K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Elememntem chłodzącym takiej lodówki jest moduł Peltiera, który jest w stanie obnizyć temperaturę w pudle o kilka stopni (w zależności od mocy modułu) od temperatury otoczenia. W zapakowanym bagażniku raczej nie uzyskamy oczekiwanego rezultatu ponieważ jest zbyt mała cyrkulacja powietrza przez moduł oraz w sam bagażniku nie ma
    prawie żadnej cyrkulacji. Lepszy efekt chłodzenia uzysakmy gdy lodówka znajduje się w kabinie (klimatyzowanej), oczywiście nie zawsze sie to uda ;)  
    Osobiście już przerobiłem wymianę takiego modułu 
    RAPID SB I 1.2 TSI I 110 KM I MY17 I STYLE I WHITE CANDY I GDYNIA
  • Może nie widać tego na zdjęciach, ale oprócz modułu Peltiera jest jeszcze dwustronny wiatrak. W komorze pierwszy wiatrak wprowadza cyrkulację wewnętrzną, drugi chłodzi ciepłą, zewnętrzną stronę ogniwa. Wystarczy przyłożyć rękę - by odczuć wyrzucany strumień ciepłego powietrza, a wewnątrz komory można stwierdzić bardzo chłodną, czasem zawilgoconą powierzchnię żeber, przymocowanych do ogniwa. Tak jak przy klasycznej lodówce musi być przepływ powietrza wokół metalowej wężownicy, tak i w turystycznej nie można wieko przykryć odzieżą czy kocem. Ta przestrzeń musi być wolna.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Właśnie ten Ezetil E26 koszt 349zł najbardziej mi podchodzi po opiniach i parametrach.Żona znalazła lodówkę marki Berlinger 239zł.Niestety dla mnie to firma krzak 
  • Jakieś 2 tygodnie temu Ezetil E32 kupiłem na promocji w Biedronce za 199zł. Chrzest bojowy już w sobotę
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM | MY17 | Style | Brąz Topaz | 12000 | Małopolska
  • @waldiz Ehh widzisz byłem dzisiaj i nie ma,jakieś szity są w netto od wczoraj.Zamowilem już Ezetil E26 przez neta mimo wszystko daj znać jak się spisała.
  • Przejechame 1200 km. W sumie z postojami prawie 16 godz. Ale jazda bez pospiechu, wszedzie zgodnie z przepisami. W srodku 6 wkladow z Decathlonu. Temperatura caly czas ok1 st Celcjusza. Dopiero po ok 2 godz. postoju ma autostradzie i odlaczeniu od zasilania wzrosla do 6 st Celcjusza i tak juz dojechala do mety
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM | MY17 | Style | Brąz Topaz | 12000 | Małopolska

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?