FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wyłącznik/odcięcie zapłonu
  • W poprzednich moich samochodach miałem   zamontowany ukryty wyłącznik/odcięcie zapłonu. Dużo może to nie daje, a czułem się pewniejszy.
    Gdy wzorem poprzedniej Skody Fabii chciałem to uczynić w ASO, powiedzieli mi, że tego nie robią, bo UE zabrania, gdyż złodziejowi autko stanie na przejeździe kolejowym i biedaka może pociąg przejechać, ale gdy zapytałem, czy mogę to sam zrobić (znaczy przysłowiowy pan Józek), odpowiedzieli, że i owszem, nawet nie stracę gwarancji, ale gdy zapytałem o szczegóły - rozłożyli ręce.

    Czy ktoś spotkał się z czymś takim?

    PS. Tylko nie piszcie, żem głupek (sam o tym dobrze wiem)... Po prostu nie mam takiej wiedzy i chciałbym ją posiąść.

    gentleman.gif
    45 x 37 - 10K
    Rapid Spaceback | 1,2 110 KM | 2015 | Style | Beż cappucino | 25 500 | 3City | 6-F
  • Najłatwiej odciąć zasilanie pompy paliwa. Prawdopodobnie jest osobny bezpiecznik wiec bez problemu znajdziesz odpowiedni przewod.
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Problem z odłączeniem pompy paliwa nie jest taki prosty. Ma kilka "przeciw".
    Problemem zawsze jest poprawna, dobrze działająca, dodatkowa instalacja zabezpieczająca. Musi być dla kierowcy łatwa w uruchomieniu, niezawodna, musi  mieć dodatkową opcję "serwis" (jak samochód idzie do serwisu).
    Instalacja na układzie pompy paliwa działa z pewnym opóźnieniem. Po uruchomieniu silnik jeszcze chwilę pracuje. Po załączeniu ukrytego wyłącznika potrzeba ponownie chwilę czasu na doprowadzenie paliwa i ciśnienia do potrzebnej wartości w układzie. Nie wspominam tu o dodatkowym obciążeniu akumulatora czy rozrusznika.
    Podczas jazdy, jak zapomnisz, to staniesz na skrzyżowaniu, zanim ponownie silnik uruchomisz - dojdzie do poważnej sytuacji na drodze.
    Dalej, takie odłączenie będzie zapamiętane przez komputer jako usterka. Czyli (przy wizycie w serwisie) dodatkowe kasowanie błędu, ewentualne tłumaczenie się skąd i dlaczego, ... Chyba że masz kabelek i potrafisz sam skasować.
    Odradzam takie rozwiązanie.  
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Pompy bym nie tykał, ale układ koło "wtryskiwaczy" można. Wykrycie obwodu do "odcięcia" jest proste - wyciągasz bezpieczniki przy włączonym silniku - jak auto zgaśnie masz "kandydata".
    Uwaga  -  jak @jercen zauważył moga pojawić się błędy w kompie - Torque + EOBD powinien załatwić sprawę .
    Uwaga 2 - jak dobrze "trafisz" to błędy nie będą zapisywane na stałe -tylko np będziesz miał komunikat na wyswietlaczu na desce  "Usterka czegośtam" znikający po zamknięciu obwodu ("rozbrojenku zabezpieczenia")
    Technikalia:
     Odcięcie prosto zrealizować za pomocą tyrystora jako elementu sterowniczego - impuls na bramkę zamyka obwód.
    Jeśli na bramce dodasz duży kondensator i diode spolaryzowaną "w kierunku" do bramki to w przypadku zgaśnięcia auta masz kilka sekund (zależnie od pojemności kondensatora) na ponowne uruchomienie silnika.
    LB|1.2 MPI|MY14|Łódź
  • Do tej pory, dopóki nie włączyłem ukrytego stycznika, mogłem sobie włączać zapłon, rozrusznik kręcił, silnik nie zaskakiwał (pozycji SERWIS nie było) - szczegółów nie podam, bo nie znam.


    gentleman.gif
    45 x 37 - 10K
    Rapid Spaceback | 1,2 110 KM | 2015 | Style | Beż cappucino | 25 500 | 3City | 6-F
  • To chyba miałeś w poprzednim samochodzie ...
    A załozenie instalacji zleciłeś drugiej osobie.
    Dzisiaj można zamówić np.:
    http://allegro.pl/sensorowa-blokada-zaplonu-przekaznikowa-20a-led-i6692280682.html
    http://allegro.pl/polska-bezpieczna-sensorowa-blokada-zaplonu-i6902197252.html
    I to wygląda na to co miałeś w poprzednim samochodzie.
    Podłączenie nie jest trudne. Najczęściej to: zasilanie (2 przewody), ukryty wyłącznik (2 przewody) oraz wyjście - 2 przewody na podanie sygnału do układu wykonawczego (przekażnik, tyrystor, bezpiecznik, ...)
    Najtrudniejsza kwestia to "schowanie" ukrytego wyłącznika tak, by nie rzucał się w oczy a równocześnie był w zasięgu kierowcy. Tu już pozostaje własne opracowanie, na forum pewnie nikt nie poda takiego rozwiązania.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dzięki :D
    Co miałem, nie wiem. Sorry.
    I nadal nie wiem, jak do tego (utrata gwarancji)  podchodzi Skoda, gdyż w ASO rozłożyli ręce, na infolinii jakiś gostek powiedział, że właściwie mogę, ale odesłał do ASO, na maile inkryminowana Skoda nie odpowiada.
    Chyba napiszę do czeskiej  Škoda Auto  ;)
    gentleman.gif
    45 x 37 - 10K
    Rapid Spaceback | 1,2 110 KM | 2015 | Style | Beż cappucino | 25 500 | 3City | 6-F
  • Mam pytanie: Oczekujesz od Skody zgody na montaż swojego, dodatkowego zabezpieczenia? Nie byłbym takim optymistą.
    Ile pozostało Ci gwarancji? - może nie warto czekać do końca gwarancji tylko założyć zabezpieczenie i masz spokój. Najczęściej i tak mało kto korzysta z gwarancji w zakresie elektryki. Na tyle już instalacje są sprawne i dopracowane, że tego bym się nie obawiał. Oczywiście - decyzję podejmiesz sam. Życzę powodzenia :) 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Otóż to, mam taką cichą, głupią nadzieję. Jak tylko minie gwarancja, w te pędy albo i szybciej udaję się do "pana Józka", który już mi raz montował ukryty wyłącznik zapłonu i byłem zadowolony :D
    Rozpocząłem ten wątek w nadziei, że ktoś się już spotkał z podobną sytuacją, a jak nie, to nie ma problemu, niech temat zostanie "dla potomnych", może się komuś przyda.

    gentleman.gif
    45 x 37 - 10K
    Rapid Spaceback | 1,2 110 KM | 2015 | Style | Beż cappucino | 25 500 | 3City | 6-F
  • Kiedyś było potrzebne, teraz kradną jest ac wypłata i kupujesz drugi :D
  • Zawsze kradli. Po co narażać się na stresy. Policja - dochodzenie, jego zamknięcie, ubezpieczyciel... O stracie czasu i części zniżki nie wspomnę.



    gentleman.gif
    45 x 37 - 10K
    Rapid Spaceback | 1,2 110 KM | 2015 | Style | Beż cappucino | 25 500 | 3City | 6-F

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?