FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Rysa na lakierze
  • Jakiś sk...ubaniec już zdążył mi przerysować lakier - tylny zderzak, na samym rancie. Co ciekawe z jednej i drugiej strony (na rogach).  No więc pytanie - czym to zamaskować? Wiecznie nie mogę jeździć brudnym rapidkiem...

    Nie chcę jechać do lakierni, aż tak głęboko nie poszły rysy. Słyszałem że kredki do lakieru są do d... Co pozostaje? Mieszalnia i jechane z polerką? Nie chcę sam się za coś takiego brać...

    Czy są jeszcze jakieś inne opcje?

    Kolor czarna perła.
  • Drobne rysy usuniesz pastą lekkościerną np TEMPO. Większe wyczuwalne pod palcami tylko szpachlowanie i lakierowanie. Ale ja bym nie ruszał. Lakierowanie to już poważna ingerencja co na zderzaku może sie szybko zemścić. Można jeszcze poddać cały zderzek oklejaniu folią wylewaną (specjalnie to samochodów). Folia ładnie wygląda ale tylko do momentu następnego obtarcia
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Mi dziadek mercem zarysował tylni zderzak ale już wszystko z jego ubezpieczenia poszło no i czekam aż serwis mi zadzwoni ze moge autko oddac
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • A z kolei wczoraj widziąłem spaceback'a któremu ktoś w tył wjecha

    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • @Gabber u mnie to samo, auto nie ma jeszcze 3k przejechanych... bede po swietach probowac z pasta polerska. Kiedys w lancerze zdzialala cuda wrecz :-)
  • @pele, daj znak jak poszło, ja nie miałem czasu się zająć, ale w końcu trzeba. I przydałyby się zdjęcia przed i po zabiegu.

    ps. chyba kogoś zazdrość zżera, że się tak uwzięli na nie...;-)
  • Zatarlem pasta polerska i 95% ladnie zeszlo, ale trzy rysy dlugosci 10mm na 2mm zostaly, bo tam juz byl lakier wydarty i nie polerowalem tych miejsc zeby nie pogorszyc... Do nich kupie mala buteleczke lakieru w aso i potem to tez miejscowo przepoleruje, mysle ze bedzie ok. Teraz niestety nie mam jak i nasz rapid musi jezdzic z trzeba czarnymi rysami... 
    Zdjec niestety nie robilem, ale sladu nie ma po wiekszosci. Poczatkowo byly przetarcia wielkosci pilki do nogi, cale szczescie wiekszosc zalatwila pasta polerska sredniej klasy scieralnosci
     
  • Witam, mam problem tzn. po umyciu odnalazłem dwie małe ryski na dachu najprawdopodobniej od kamyka, nie wiem czy nie będzie to rdzewieć w najbliższym czasie, w salonie nie ma jeszcze dostępnej zaprawki do retuszu tego typu uszkodzeń:/
  • Lukasz podjedź tam gdzie dobierają lakiery zapłacisz 30 zl będziesz miał 100 ml i będziesz miał na zaprawki 
  • Ja kupowałem do mojego koloru oryginalny lakier niebieski, zgodny z moim kolorem oraz bezbarwny, koszt około 30zł

    http://czesci.plichta.com.pl/lakiery-i-rozpuszczalniki-lakiery-c-12_22_76_77.html
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • ja jak kiedyś odbierałem nowe auto to mi na stacji benzynowej gość wjechał w błotnik. Długo się nie najeździłem i musiałem wracać do dealera.
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie
  • to rzeczywiście miałeś prawdziwego pecha:-)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • i to wszystko przez to ze nie ma benzyny w odbieranych furach ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Jaki preparat byłby najlepszy do drobnych, płytkich otarć... czy pasta polerska, politura renowacyjna, jakiś dobry wosk koloryzujący? Wybór na rynku jest szeroki... preparat jakiej firmy jest godny polecenia?
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @bounty - ja to drobnych rysek używam pasty lekko ściernej np Tempo. Działa cuda :), ale do otarć to może być słaba, bo to juz przypuszczalnie głębsze ryski.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Tempo to co najwyzej do mikrorys sie nadaje
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Jeżeli masz małe ryski to polecam pastę lekko ścierną może być K2 lub innej firmy. Jeżeli  są to głębokie rysy w sklepach lakierniczych możesz dostać fiolki z lakierami choć ich trwałość nie jest rewelacyjna. Sam niestety musiałem poradzić sobie już z tymi problemami irytujące jak na nowym aucie ktoś przywali i zrobi rysy.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • @gross81 - usuwałem nią spore rysy i polerowałem lampy w Lagunie, więc nie uważam że tylko do mikrorys. Uzywałem też wspomnianej przez @cezara K2 i jest chyba identyczna w działaniu. Więc polecam obie.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Ja polecam Meguiar's Utlimate Compound + tzw. pad tri-color, jak poświęcimy trochę czasu i wysiłku to też działa cuda, ostatnio w swoim Seacie wypolerowałem wgłębienia pod klamkami, wyszła bajka, tylko niestety cena jest już dla zboków na punkcie picowania auta :) Z drugiej jednak strony radość z efektu uśmierza ból po takim wydatku :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Właśnie cena to jest jeden z argumentów przy wyborze. Musimy pamiętać tylko by nie przedobrzyć z pastą bo efekt może być opłakany, czyli tylko lekko ścierna i nie maszynką bo skończy się na lakierowaniu i szmatka delikatna nie gąbka z kuchni do mycia garów.

    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Tempo jest wlasnie z K2 wiec musi byc identyczna w dzialaniu :)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?