FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Pakiet TV Canal+ Entry+

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Akcja serwisowa 23R6
  • Jakiś czas temu dostałem wezwanie na taką w/w akcje:) Dotyczy ona słynnej afery z silnikami disesla w grupie VAG. W Piśmie zapewniają mnie, że aktualizacja oprogramowania silnika zupełnie nie wpłynie na zużycie paliwa oraz osiągi silnika, moment obrotowy ani też emisje hałasu itp.. Skoro mam być tak dobrze to po co w ogóle było oszukiwać podczas badań na stanowisku kontrolnym i zanizać wartości tlenków azotu??? Ponieważ się nie zgłaszałem na wspomnianą akcję serwisową to zaczęli mnie nękać telefonami, kiedy przyjadę. W końcu powiedziałem Im, że im nie dowierzam co do zmiany osiągów, spalania itp. odpowiedzieli, że rozumieją to, że wpiszą iż odmówiłem stawienia się na akcję i że przestaną mnie nękać telefonami. A jak jest u was? Macie już wezwania? Wybieracie się?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • U mnie było podobnie, a ze mam auto po gwarancji nie mam żadnego obowiązku zgłaszać się na ta akcje serwisowa. Tak wiec temat z głowy, dodatkowo ostatnio zrobiłem chipa ;)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYA/Chip 136KM / MY2015 / Elegance Max / Srebrny / 112K / BIelsko-Biała
  • zmusić Cie nie mogą, olać ich ;)
  • dzięki chłopaki za info. @Remus też mam chipa, obecnie 135 kucyków i 315 Nm:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Ja byłem na przeglądzie , jak mi powiedziano że chip zniknie , to powiedziałem łapy precz od auta. Poza tym - ich zapewnienia..... Kolega był , zrobili mu akcje i...... Może i dynamika jazdy się nie zmieniła , ale za to spalanie wzrosło o około 0,5 litra. Kolega tankuje na jednej stacji na pomorskiej - bliska - od 15 chyba lat. jeździ z pracy do domu i z domu do pracy , sklepy ma po drodze , po mieście nie jeździ bo mieszka poza Wrocławiem. Więc stacja ta sama , trasa ta sama , paliwożerność + 0,5 l/100 km ....
    Rapid SB | 1.6 CAYC 138 KM | MY14| Ambition Active |Biały|110 Tyś.| Wrocław
  • Ok dzięki @MBoro za info, dobrze jest wiedzieć jak auto pracuje po tych zmianach. Czyli mod od razu do kasacji, chrzanić ich akcje:) A swoją szosą, słyszeliście o tym, że jest u nas jakiś pozew zbiorowy przeciwko grupie VAG związany właśnie z tą aferą vaga?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Pytałem się nawet w ASO na Armii we Wrocławiu , co będzie jak odmówię - powiedzieli że nic - tylko mam się podpisać że się nie zgadzam.
    Tak jeszcze sobie na chłopski rozum wziąłem z tą akcją - skoro jest za dużo jakichś tlenków azotu ??? a one się spalają w wysokiej temperaturze , a taką się uzyskuję jak się przepala DPF`a bo daje więcej paliwa - no to musi więcej palić. Nie ma zmiłuj. Ponieważ jak u nich byłem to kolega jużbył po chyba czwartym tankowaniu i mi powiedział co i jak , to jak im powiedziałem to oczywiście usłyszeli "niemożliwe" ale na wszelki wypadek jeszcze raz pojechałem do auto-seba (tam miałem tuning) żeby mi gościu zhamował auto i powiedział że wszystko ok. 
     Coś w radio gadali , bo w stanach oddają kasę za auto i "nasi" też chcą odzyskać pieniądze , ale szczegółów nie znam
    Rapid SB | 1.6 CAYC 138 KM | MY14| Ambition Active |Biały|110 Tyś.| Wrocław
  • Ja już mam auto po gwarancji, wiec nie jeżdżę do ASO i nie muszę niczego podpisywać, przez telefon powiedziałem im co o tym myślę:) Oni po prostu robią z ludzi wałów, przecież nie fałszowali testów o tylko tak sobie, fałszowali je po to właśnie żeby uzyskać korzystniejsze wyniki w spalaniu i innych przy odpowiedniej mocy, a teraz próbują wmówić, iż zmiana oprogramowania nic nie zmienia w spalaniu, przyśpieszeniu ect. to po co w takim razie fałszowali testy, skoro zmiana oprogramowania nic nie pogarsza?
    Szkoda, że nie wiedziałem wcześniej, że jest taki pozew grupowy składany, bo chętnie bym się do niego przyłączył.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Ja niestety też nie wiedziałem , ale cóż - pewnie bym też się do pozwu dopisał.... Pomijając oprogramowanie , to wiem jeszcze że zakładają jakiś mieszacz paliwowo-powietrzny chyba przed przepływomierzem ? Ja auto kupiłem w leasing , jako 3 letnie poleasingowe ;) ale stwierdziłem że będę jeździć do ASO , bo - znajomy kowal , Pan Kaźmirz - podał mi ceny powiedzmy podstawowych napraw (tarcze , klocki , płyny , olej , filtry etc.) i wyszło że w zależności co dokładnie , to w ASO za to samo zapłacę od około 50 - 70 do około 150 - 200 zł więcej. ASO da fakturę - Kaźmirz też , ale powie + VAT
    Poza tym jak będę sprzedawał za 3,5 roku , to lepiej będzie wyglądać że do końca w ASO robione.
    Rapid SB | 1.6 CAYC 138 KM | MY14| Ambition Active |Biały|110 Tyś.| Wrocław
  • Ja generalnie od ASO wolę trzymać się z daleka, a że faktura jest mi nie potrzebna to wszystkie naprawy robię w zaprzyjaźnionym warsztacie, który praktycznie specjalizuje się tylko w grupie Vag-a i stawki są sporo niższe niż w ASO. Wszystko co robią wpisują w książkę i podpisują się pod tym.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Wszystko co robią wpisują w książkę i podpisują się pod tym.
    W jaką książkę? Przecież teraz nie ma papierowej książki serwisowej.
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM | MY16 | STYLE | Czarny Magic perłowy | 67000km | Żory

  • Chyba od 2 lat Skoda przeszła na elektroniczną książkę serwisową. Łączą się z bazą i wg VIN pojazdu mają podgląd na konkretny egzemplarz.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Po zakończeniu gwarancji, założyłem swoją książkę w wersji papierowej i wszystko co mi robią w serwisie tam wpisują i stemplują się pod tym, także mam pełną dokumentację.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Po wykonaniu akcji dostaje się kwit, że akcja została wykonana i nie ma wpływu na moc, zużycie paliwa, moment obrotowy, a obniża zużycie CO2.
    Na pytanie "jak to jest na prawdę" usłyszałem, że klienci różnie mówią, jedni twierdzą, że np. zużycie paliwa wzrosło inni, że wręcz odwrotnie - spadło, a jeszcze inni, że nie zauważyli różnicy :)
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Placebo......
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?