FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Punkt masy blisko skrzynki bezpieczników
  • Panowie,
    chcę podłączyć zasilanie do kamery (rejestrator jazdy). Zakupiłem Bypass (dodatkowy bezpiecznik) ale gdzie blisko skrzynki bezpieczników (we wnętrzu) znajdę punkt masy do którego mogę się wpiąć.

<mod> W dziale ZTS jest wątek Punkty podłączenia masy.
    Rapid LB | 1.6 TDI 90KM | MY15
  • Dzięki znalazłem, ale mógłby ktoś przybliżyć jak dobrać się do punktu masy na słupku A po lewej stronie (kierowcy). Czy trzeba demontować plastiki i wykładzinę, bo nie jest on widoczny bezpośrednio.
  • Chyba nie byłbyś zadowolony z widocznych i nieosłoniętych wnętrz samochodu?
    Punkt podłączenia masy 639 jest schowany pod dolnym plastikiem, na którym jest założone cięgło klapy pokrywy silnika.
    Jeżeli masz zamiar założyć zasilanie kamerki - to równie dobrze masę możesz pociągnąć z innego, korzystniejszego miejsca. Jedno z nich jest dostępne po ściągnięciu lewej bocznej pokrywy deski. Mocowana jest na 4 zaczepach. Wewnątrz jest jak otwór do założenia śruby z konektorem czy też kolejny, inny punkt masy. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen Dzięki, ten drugi pomysł wygląda obiecująco. 
  • @jercen pytanko - Jak ściągnąć tą boczną pokrywę deski?
  • Drewnianą szpatułką lub plastikiem do ściągania tapicerki (z zestawu). Ze strony kierowcy należy w szczelinę włożyć szpatułkę i podważyć wieko. Samo wieko należy ciągnąć prostopadle do kierunku jazdy (na bok). Montaż - poprzez wciśnięcie pokrywy, tak by wszystkie zaczepy wskoczyły.
    miejsca demontażu.jpg
    400 x 400 - 126K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dobra. Udało mi się ogarnąć montaż kamerki. Przeciąganie kabla było najłatwiejsze a najtrudniejsze okazało się zdjęcie lewej pokrywy ???? mam jeszcze jedno pytanie, laickie. Punkt masy w aucie to rozumiem goła blacha do której można dokręcić np oczko na śrubę? Miernikiem sprawdzałem i wszystko było ok. 12V do plusa i przejście od minusa na akumulatorze. Ale wolę dopytać ????
    @jercen trochę śledzę to forum i w większości jak nie we wszystkich tematach masz złote rady. Jak dla mnie skoda powinna Ci pensje wypłacać. Wielkie dzięki, bez Ciebie i Twoich rad w różnych tematach nie dałbym rady ????
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY17 | Style | Szary Quarz Metalizowany | 60300km | ŁDZ
  • Po zdjęciu lewego plastiku, masz spory kawałek blachy jak do mechanicznego mocowania dodatków tak i do podłączenia masy zasilania. Faktycznie, jest tam otwór do założenia np. dodatkowego oczka albo jak poszukasz, to jest tam fabryczna śruba z możliwością dołożenia masy. Pozdrawiam.
  • Śruby nie widziałem a wykorzystałem otwór. Najważniejsze, że się udało i cel został osiągnięty.
    Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję za pomoc.
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY17 | Style | Szary Quarz Metalizowany | 60300km | ŁDZ

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Dzięki Tobie forum będzie funkcjonowało nadal!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen

ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?
https://www.compero.pl