FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Punkt masy blisko skrzynki bezpieczników
  • Panowie,
    chcę podłączyć zasilanie do kamery (rejestrator jazdy). Zakupiłem Bypass (dodatkowy bezpiecznik) ale gdzie blisko skrzynki bezpieczników (we wnętrzu) znajdę punkt masy do którego mogę się wpiąć.

    <mod> W dziale ZTS jest wątek Punkty podłączenia masy.
    Rapid LB | 1.6 TDI 90KM | MY15
  • Dzięki znalazłem, ale mógłby ktoś przybliżyć jak dobrać się do punktu masy na słupku A po lewej stronie (kierowcy). Czy trzeba demontować plastiki i wykładzinę, bo nie jest on widoczny bezpośrednio.
    Rapid LB | 1.6 TDI 90KM | MY15
  • Chyba nie byłbyś zadowolony z widocznych i nieosłoniętych wnętrz samochodu?
    Punkt podłączenia masy 639 jest schowany pod dolnym plastikiem, na którym jest założone cięgło klapy pokrywy silnika.
    Jeżeli masz zamiar założyć zasilanie kamerki - to równie dobrze masę możesz pociągnąć z innego, korzystniejszego miejsca. Jedno z nich jest dostępne po ściągnięciu lewej bocznej pokrywy deski. Mocowana jest na 4 zaczepach. Wewnątrz jest jak otwór do założenia śruby z konektorem czy też kolejny, inny punkt masy. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen Dzięki, ten drugi pomysł wygląda obiecująco. 
    Rapid LB | 1.6 TDI 90KM | MY15
  • @jercen pytanko - Jak ściągnąć tą boczną pokrywę deski?
    Rapid LB | 1.6 TDI 90KM | MY15
  • Drewnianą szpatułką lub plastikiem do ściągania tapicerki (z zestawu). Ze strony kierowcy należy w szczelinę włożyć szpatułkę i podważyć wieko. Samo wieko należy ciągnąć prostopadle do kierunku jazdy (na bok). Montaż - poprzez wciśnięcie pokrywy, tak by wszystkie zaczepy wskoczyły.
    miejsca demontażu.jpg
    400 x 400 - 126K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dobra. Udało mi się ogarnąć montaż kamerki. Przeciąganie kabla było najłatwiejsze a najtrudniejsze okazało się zdjęcie lewej pokrywy ???? mam jeszcze jedno pytanie, laickie. Punkt masy w aucie to rozumiem goła blacha do której można dokręcić np oczko na śrubę? Miernikiem sprawdzałem i wszystko było ok. 12V do plusa i przejście od minusa na akumulatorze. Ale wolę dopytać ????
    @jercen trochę śledzę to forum i w większości jak nie we wszystkich tematach masz złote rady. Jak dla mnie skoda powinna Ci pensje wypłacać. Wielkie dzięki, bez Ciebie i Twoich rad w różnych tematach nie dałbym rady ????
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY17 | Style | Szary Quarz Metalizowany | 60300km | ŁDZ
  • Po zdjęciu lewego plastiku, masz spory kawałek blachy jak do mechanicznego mocowania dodatków tak i do podłączenia masy zasilania. Faktycznie, jest tam otwór do założenia np. dodatkowego oczka albo jak poszukasz, to jest tam fabryczna śruba z możliwością dołożenia masy. Pozdrawiam.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Śruby nie widziałem a wykorzystałem otwór. Najważniejsze, że się udało i cel został osiągnięty.
    Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję za pomoc.
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY17 | Style | Szary Quarz Metalizowany | 60300km | ŁDZ

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?