FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Pakiet TV Canal+ Entry+

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Szarpanie silnika między 2 a 3 tys. obrotów
  • Sprawa jak w temacie - usterka wystąpiła przy 145000 przebiegu. Szarpie przy przyspieszaniu z 2000 do ok. 3000 obrotów.
    Zastanawia mnie czy tylko ja tak mam, czy inni tez to przechodzili?ew. przejdą…
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • Napisz więcej - paliwo, ostatnia wymiana świec, chyba nie masz LPG, na których biegach, ...
    Im więcej - tym lepiej.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Ostatnia wymiana świec była przy 120000, paliwo Pb95, bez LPG, numer biegu bez znaczenia.

    Na jałowym tylko nie szarpie i na wstecznym
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • Filtr paliwa - wymieniałeś, odpowietrzenie zbiornika, byłeś na kompie?
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • A może potrzebna jest jakaś aktualizacja sterownika PB bądź coś z doładowaniem nie halo....
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Więc sprawa tak się zakończyła:
    W serwisie powiedzieli po oględzinach, że zaśniedziały przewody wysokiego napięcia i cewka zapłonowa.
    na dzień dobry spróbowali doczyścić cewkę., bo oczywiście takich części na magazynie nie mają.
    (Tylko po grzyba mają tyle półek w magazynie?)
    Minimalnie pomogło.
    Na umówiony dzień pojechałem do serwisu, po ok 30 km szarpanie sie znów nasiliło, nawet wyłączyło jeden gar.

    W serwisie wymienili wiązkę i cewkę.
    Praca silnika wróciła do normy.
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • dobrze wiedzieć.
    dzięki za info!
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • DamianS 19:55
    Dobry Wieczór,
        W mojej Skodzie Rapid 1.2 TSI 105 KM pojawił się problem z szarpaniem silnikiem na biegu jałowym oraz "dławieniem" przy wciśniętym mocno pedale gazu w zakresie obrotów 1200-2000. Powyżej 2 tys obrotów samochód na każdym biegu przyśpiesza bez problemów.
        W Skodzie wymieniane ostatnio były: świece, przewody zapłonowe, cewka zapłonowa. Czyszczona przepustnica.
        Problem niestety pozostał. Bardzo proszę o pomoc. Może ktoś miał taki problem ?
        Pozdrawiam.

    <mod> Uzupełnij swoją stopkę, będzie wiadomo jaki rocznik, typ silnika, ...
    Twój post został przeniesiony z całkiem nowej dyskusji.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dziękuję, Stopka uzupełniona. 
    Rapid Spaceback | 1.2 CBZB 105KM | MY13 | ELEGANCE | BORDOWY | 12300km | KIELCE
  • Auto było podpinane do komputera ? przydałoby się pojezdzic z blokami pomiarowymi i obserwować jak zachowuje się sonda, przepływka ciśnienie doładowania i zapłon
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Tak auto było podpinane pod komputer ale Vag niczego nie pokazuje. 
    Rapid Spaceback | 1.2 CBZB 105KM | MY13 | ELEGANCE | BORDOWY | 12300km | KIELCE
  • Przestawione fazy rozrządu w związku z rozciągniętym łańcuchem powodują wypadanie zapłonów, szarpania, tak samo jak słabe korekcję wtrysków, wytarty wałek, podparty zawór co nie raz miałem w.warsztacie ale w silniku 1.4  TSI ea111.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @DamianS - czy podany stan przebiegu jest faktyczny? Jeżeli tak - to masz praktycznie nówkę :)
    Dla takiego przebiegu - trudno spodziewać się wyciągnięcia łańcucha czy tym bardziej jego przeskoczenie. CBZB były w tej kwestii już praktycznie bezproblemowe.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Witam,
    Temat niestety wraca po długim czasie. Wymieniłem jeszcze filtr paliwa, wymieniony regulator napięcia. Problem dalej zostaje. Przebieg jest w 100% pewny. Nie wiem, gdzie jeszcze doszukiwać się problemu.
    Rapid Spaceback | 1.2 CBZB 105KM | MY13 | ELEGANCE | BORDOWY | 12300km | KIELCE
  • Witam,
    Poproszę o pomoc. Pod linkiem: https://youtu.be/G4TbPrOf7Ag znajduje się film opisujący problem. Czy mieliście może taką sytuację ?

    Pozdrawiam
    Rapid Spaceback | 1.2 CBZB 105KM | MY13 | ELEGANCE | BORDOWY | 12300km | KIELCE
  • Mam już 255 000 km.
    Z czasem (tak od jakichś 220 kkm) zaczęło pojawiać się dławienie. Początkowo ASO nie było w stanie zdiagnozować problemu. Potem dokonali przeczyszczenia przepustnicy i częstotliwość dławienia znacznie zmalała. Mechanicy mówili mi jeszcze coś o nieprawidłowościach w turbinie, jako potencjalnej przyczynie…
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?