FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wymiana kierownicy na multifunkcyjną
  • Witam,
    zabrałem się w moim autku (Skoda Rapid Liftback Active 1.2 TSI 105KM 2013 r.) za wymianę kierownicy na taką multifunkcyjną.



    Poza kierownicą wymieniłem wiązkę do poduszki z 5E0.971.584 na 5E0.971.584.A bo stara nie posiadała wtyczki do multifunkcji.



    Po wszystkim jednak przyciski na kierownicy jak ich podświetlenie nie działa. Prawdopodobnie trzeba wymienić taśmę/zwijak o nr 6RA.959.654.



    Tutaj pojawia się dla mnie problem ponieważ części te zewnętrznie nie różnią się od siebie. W związku z tym chciałbym prosić posiadacza Skody Rapid z fabryczną multifunkcyjną kierownicą o sprawdzenie nr fabrycznego tej części u siebie. Dojście do tej nalepki nie jest trudne. Wystarczy zsunąć górną część osłony za kierownicą.

    W danej chwili proszę o pomoc i nawet nie wiem czy ta cała operacja się uda ale w przyszłości mam nadzieje, że dzięki wspólnym działaniom post będzie dobrym poradnikiem jak to zrobić. Mile widziana jest każda pomoc.

    Pozdrawiam.
    1-kierownica.jpg
    400 x 367 - 57K
    2-kierownica.jpg
    400 x 367 - 69K
    3-5E0.971.584.jpg
    400 x 376 - 16K
    4-5E0.971.584.A.jpg
    400 x 376 - 34K
    5-6RA.959.654.jpg
    400 x 367 - 26K
    6-6RA.959.654.jpg
    400 x 367 - 53K
    Skoda Rapid Liftback | 1.2 TSI 105KM | 2013 | Active | Magic Black | 200500km | Tczew
  • Zeby działały musisz zakodować. Trzeba ustalić czy ten sterownik co masz obsługuje multifunkcje.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • U mnie taśma ma numer 6RA 959 653. Mam kierownicę multifunkcyjną, ale bez obsługi telefonu i nie wiem, czy dla obsługi telefonu jest inna. Niech ktoś kto ma telefon podeśle VIN, to rozkoduję i będzie wiadomo.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Ruszyło coś w temacie? Sam jestem zainteresowany taką wymianą ale nie wiem czy w ogóle zacząć poszukiwania części jeżeli jest to niemożliwe. Z góry dzięki
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2014 | Sport | Biały | 69000km | Rybnik
  • @zbrojsson, chcesz namiary na gościa, który ogrania kierownice, tempomaty, kodowania itd. w różnych samochodach z grupy VAG ? Gośc jest ze Świętochłowic.
    Ja jeżdzę do niego na montaż głownie oryginalnych tempomatów.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Myślałem raczej ze sam sobie to ogarnę. Narazie sa tylko przymiarki i rozeznanie tematu. Chciałem za jednym razem wymienić swinga na amundsena. Namiary możesz podać jak najbardziej moze gość doradzi co się da a co nie
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2014 | Sport | Biały | 69000km | Rybnik
  • Czyzby kolega koleś :-)
    Też go polecam. Pomógł mi ogarnąć temat tempomatu w mojej O1
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Tak to KOLEŚ ;) 
    Mam do niego kawałek ale gosc ogarnia wszystko profi i co najważniejsze, wszystko jest oryginalne. Udziela sie tez na roznych forach. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • To w jaki sposób można go namierzyć w celu popytania o kilka rzeczy? Jakies konkretne forum bądź nr tel, email? 
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2014 | Sport | Biały | 69000km | Rybnik
  • Sory, że jakoś tak nie zaglądałem. Aktualnie mam zamówiony kabel, przyjdzie chyba z końcem roku i zobaczymy co z tego wyniknie.
    Skoda Rapid Liftback | 1.2 TSI 105KM | 2013 | Active | Magic Black | 200500km | Tczew
  • @Evans czekam(y) na jakies info z niecierpliowscia
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2014 | Sport | Biały | 69000km | Rybnik
  • Kabel przyszedł parę dni temu, a dzisiaj zrobiłem pierwsze podejście. Niestety sprawa nie wygląda tak prosto jakby mogło się zdawać i chyba będę musiał się bardziej zagłębić w temat kodowania.
    Po pierwsze jeśli chodzi o kierownicę to po kliknięciu "select" w zakładce "installed" nie ma "16-steering wheel", a po wyszukaniu w "comfort/conv" wyrzuca komunikat ze opcja nie jest zainstalowana.
    Chciałem sprawdzić działanie kabla w inny sposób więc wziąłem na celownik tzw "staging". Niestety i tu po wklepaniu wszystkiego jak w instrukcji wyskoczył komunikat o niepowodzeniu.
    Na koniec chciałem spróbować wyłączyć sygnał niezapiętych pasów. Według instrukcji powinny być do zaznaczenia tylko dwie opcje "tak" lub "nie",a u mnie były aż 4 "warianty". Na razie zmieniłem z domyślnej 4 na 1 i nie zauważyłem efektu.
    Może mam jednak zbyt ubogi moduł komfortu albo coś. Wersja oprogramowania z jakiej korzystałem to 17.1.3 PL. Na płycie dodana również 17.8.0 ENG ale nie wiem czy wymiana coś da.
    Skoda Rapid Liftback | 1.2 TSI 105KM | 2013 | Active | Magic Black | 200500km | Tczew
  • twój samochód jest z 2013r. może tu jest problem (90% naszych kodowań tyczą się aut MY15, MY16 ), pamiętaj by przy kodowaniu sprawdzić czy opis kodowania tyczy tego samego podzespołu co twój (nr sterownika, itp). Być może dla tego miałeś 4 opcje a nie 2.
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • @Evans ruszyło coś? Ciekawi mnie czy potrzebowaleś wymieniać zwijak czy sama kiero + wiązka wystarczyła
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2014 | Sport | Biały | 69000km | Rybnik
  • @zbrojsson niestety nic się nie ruszyło. Wygląda na to, że wymiana samej kierownicy i wiązki nie wystarczy. Nie wiem co jeszcze bym musiał wymienić żeby zaskoczyło. Może to być sam zwijak, a może o wiele więcej. Na razie prawie nic nie robię przy aucie, garażu nie mam, a pogoda nie sprzyja.
    Skoda Rapid Liftback | 1.2 TSI 105KM | 2013 | Active | Magic Black | 200500km | Tczew
  • Evans, jaki masz moduł BCM ? Według mojej wiedzy kierownica multimedialna rusza dopiero na wysokim sterowniku na pewno powyżej 87.
    Fabia III / 1.0 CHYB 75KM / MY17 / Activ / 20K km / Warszawa
  • Ja mam BCM 86 i kierownica jest z przyciskami i wsyztsko w porządku działa. Nie mam tylko przycisków do obsługi telefonu ze względu na brak BT.
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY13 | Ambition Komfort | Blue Denim | 75000km | Częstochowa
  • Z jednej strony to dobra informacja z drugiej wprowadza pewne zamieszanie do zebranych przeze mnie do tej pory informacji.
    Fabia III / 1.0 CHYB 75KM / MY17 / Activ / 20K km / Warszawa
  • @kingulec a jak sprawdzić jaki mam moduł BCM? Da się jakoś przez  VCDS czy trzeba się dogrzebać do modułu?
    Skoda Rapid Liftback | 1.2 TSI 105KM | 2013 | Active | Magic Black | 200500km | Tczew
  • Najłatwiej przez VCDS moduł 09 ( Address 09: Cent. Elect. (J519) )
    Symbol będziesz miał podany w foramacie 6C0 937 087 D, chodzi o dwie ostatnie cyfry, w moim przypadku 87.
    Fabia III / 1.0 CHYB 75KM / MY17 / Activ / 20K km / Warszawa

  • image

    @fludi a wiesz jaką literę masz po 86? Może to to ma znaczenie?
    VCDS 09.bmp
    649 x 466 - 887K
    Skoda Rapid Liftback | 1.2 TSI 105KM | 2013 | Active | Magic Black | 200500km | Tczew

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?