FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wymiana kierownicy na multifunkcyjną
  • Mam dokładnie ten ze screen'a 086 P.
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY13 | Ambition Komfort | Blue Denim | 75000km | Częstochowa
  • Jeśli chodzi o taśmę/zwijak według ETKI są dwa symbole i oba obsługują kierownicę multi. Oczywiście opisane są do jakich konfiguracji są stosowane, ale ja nie ogarniam tych skrótów.
    Zastanawiam się w związku z tym czy problem leży jeszcze po stronie hardware czy już tylko kodowanie.
    Jest jeszcze jedna możliwość ale tu całkowicie hipotetyzuję, może potrzebne jest kodowanie przez VAS, lub zdjęcie ochrony komponentu.
    Taśma_Rapid_1.JPG
    879 x 585 - 72K
    Taśma_Rapid_2.JPG
    886 x 466 - 59K
    Fabia III / 1.0 CHYB 75KM / MY17 / Activ / 20K km / Warszawa
  • czołem, ruszyło się coś ?
    Fabia III / 1.0 CHYB 75KM / MY17 / Activ / 20K km / Warszawa
  • Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Jestem również bardzo zainteresowany tematem. Kierownice już mam, chciałbym uruchomić na niej chociaż podstawę w postaci sterowania radiem.
    ---------------------------------
    grudzień 2018:

    Troszkę przestudiowałem temat multifunkcji.
    Aby
    uruchomić multifunkcję w naszym rapidzie (do 2015r PQ) potrzebujemy
    kierownice z przyciskami o następujących numerach:5E0919719E,
    5E0919719F, 5E0919719G, 5E0919719L lub 5E0919719M
    W nowszych (od 2015 MQB) zadziałają klawisze o numerach:
    5E0919719, 5E0919719A, 5E0919719B, 3V0919719A
    Różnią się one kolorem podświetlenia lub ilością klawiszy. Inne przyciski działać nie będą.
    Czy autor tematu może sprawdzić u siebie, co ma zamontowanego w kierownicy?
    Rapid LB / 1.6TDI 90km / MY14 (produkcja 2015) / Active / Biały / 90 tys km / Częstochowa
  • zaraz zaraz. bo ja czegoś nie rozumiem ;]
    ja wiem, że w 2015 był jakiś tam lift. moim zdaniem bardzo delikatny.

    ale płyta zmieniła się z PQ na MQB?
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Płyta podłogowa nie, ale wiem na pewno że wiązka wraz z elektroniką tak. Stąd może gdzieś znalazłem takie oznaczenie.

    Jeśli wprowadziłem w błąd to przepraszam
    Rapid LB / 1.6TDI 90km / MY14 (produkcja 2015) / Active / Biały / 90 tys km / Częstochowa
  • nie wiem czy wprowadziłeś w błąd. mnie to interesuje co faktycznie się zmieniło.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Jako że szukam nadal odpowiedzi to chciałbym podzielić się tym co znalazłem. Pomocą służą jak zawsze nasi sąsiedzi Rosjanie!
    Ponieważ pogoda nie sprzyja to modzenie zostawiam na wiosnę, ale na pewno podejmę próbę.
    Wystarczy użyć tłumacza google:
    Co sądzicie o tym co znalazłem?
    Rapid LB / 1.6TDI 90km / MY14 (produkcja 2015) / Active / Biały / 90 tys km / Częstochowa
  • @kamil4737 jaki masz model BCM?
    Fabia III / 1.0 CHYB 75KM / MY17 / Activ / 20K km / Warszawa
  • BCM-86 R
    Znalazłem w pomocniku kodowania pozycję - kierownica multifunkcyjna i wygląda na to że wszystko powinno działać brakuje tylko dwóch kabli - zasilania oraz przewodu do magistrali LIN.
    Rapid LB / 1.6TDI 90km / MY14 (produkcja 2015) / Active / Biały / 90 tys km / Częstochowa
  • A możesz podać cały symbol?
    Fabia III / 1.0 CHYB 75KM / MY17 / Activ / 20K km / Warszawa
  • Proszę Cię bardzo:
    6R0 937 086 R
    Rapid LB / 1.6TDI 90km / MY14 (produkcja 2015) / Active / Biały / 90 tys km / Częstochowa
  • Cześć, 
    czy komuś ostatecznie udało się wymienić kierownicę z powodzeniem i działająca multifunkcją? Chciałbym takiej zmiany dokonać u siebie głównie ze względu na bardzo duże zużycie kierownicy a pomyślałem, że jeśli ją będę wymieniał to od razu na wielofunkcyjną. Może ktoś poleci osobę bądź warsztat który mógłby się tego podjąć w Łodzi bądź okolicach ? 
    RAPID SB | 1.2 TSI 86KM LPG | MY15 | Ambition | Niebieski | 146000 | Łódź
  • Witam Jestem również zainteresowany tematem mam Skodę Rapid z lutego 2015 roku 1 2 TSI 63 kW zmieniłem kierownicę na multifunkcyjną jeśli ktoś by mógł pomóc mnie w rozkodowaniu Będę bardzo wdzięczny.
    --------------------------
    Numer poprzedniej kierownicy 5JA 419 091 1QB
    Numer obecnej kierownicy 5JA 419 091 R FEL
    Numer vin mijej skody
  • Witam.
    Mam Toledo z kierownicą multi i wymieniłem Radio na MIB Harmana. Niestety, ale nie działa część przycisków. Jak ktoś wie jaki komponent do tego pójdzie będę wdzięczny.

    Co do tematu to ja miałem BCM 6R0 937 086 i multi działa ale wymagało to podłączenia LIN.
    VCDS w 09-Centr. zesp. elektr. musi pokazać w "Extra" nr zamontowanej części. Bez tego nie zadziała. Na pewno jest do tego pin w BCM oddzielny bo dokładałem Syrenę LIN i czujniki do alarmu. Proponuje też na parkingu podejrzeć wygląd radia i przycisków bo u mnie źle działały te z przyciskiem TEL i wróciłem do oryginalnych. Dodatkowo prawa strona steruje licznikiem (kierownica raczej taka sama do wszystkich a różnica będzie w samych przyciskach - nie każde radio poprawnie działa z konkretnymi).

    Informacyjnie: nie da się kodować przycisków przez VCDS chyba że jakiś kod jest potrzebny. Jak ktoś dojdzie to będę wdzięczny za poradę.

    Jak ktoś potrzebuje kodowania VCDS to mogę pomóc na terenie Wawy.
    Seat Toledo 4 | 1.2 TSI | rok. 2016 | Wawa
  • Cześć!
    Pisze z nadzieja, ze to forum jeszcze żyje. 
    Rapid 2015 grudzień, modelowo 2016.
    BCM: 6C0 937 085 C PQ26 Ba
    Chce dorzucić multifunkcje u siebie.
    mam już zamontowane:
    kierownice z 2016 - 5E0919719 
    taśma/zwijak - 6RA 959 653 (nie wymieniana, ale taka sama jak kolega co pisał wyżej ze mu działa)
    wiązka airbag pasująca do guzików - 5E0.971.584.A

    Podobno trzeba jakiś przewód LIN puścić, ale nie wiem skąd dokąd ?
    Mam vcds, szukałem kodowania, ale nie wiem gdzie. Proszę o info 
    Rapid Spaceback | 1.4 TDI | MY16 | FLOTABIEDA | Candy White | 170 000 km | Toruń
  • Cześć.
    Z wielką chęcią wymieniłbym kierownicę na podgrzewaną. Czy to jest możliwe w Rapidku?
    Skoda Rapid Spaceback Style / 1.0 TSI, 110KM / MY18 / 2017 / Pakiet Komfort /Pakiet Emotion / Refelktory B-Xenon / felgi Evora 16" / SmartLink / Blue Race Metalic/40000km / Zielona Góra

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?