FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Pakiet TV Canal+ Entry+

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Dziwne dźwięki przy przyspieszaniu
  • Witam wszystkich Użytkowników! ;)
    Mam mały problem ze swoim R. Mianowicie, podczas dodawania gazu w czasie jazdy powyżej 2 tys. obrotów słychać jakiś dziwny dźwięk dochodzący spod maski, przypominający drewniany przedmiot uderzający o pustą puszkę (nie wiem jak to dokładnie nazwać). Dźwięk ten jest najbardziej słyszalny na 2 i 3 biegu, szczególnie przy podjazdach na wzniesieniach. Na początku to zignorowałem ale powiem szczerze, że zaczęło mnie to lekko irytować. Mieliście doświadczenie z czymś takim??, nie wydaje mi się, że to charakterystyczne dla TSI a chciałbym zasięgnąć porady kierowców przed udaniem się do ASO ;)
    Rapid LB | 1.2 CJZ 110KM | 2017 | Ambition | Szary Quartz | 15000km | Jaworzno
  • Ten drewniany przedmiot nie brzmi trochę jak głośna dudniąca, hucząca, udarowa praca silnika przy przyspieszaniu (najmocniej między 1800 a 2500 obr)? Nie staje się to bardziej odczuwalne wraz ze spadkiem temperatury powietrza (poniżej 6 stopni hałas jest mocno odczuwalny, do 15 stopni jest dyskomfort, powyżej 18 ok) ???
    Na postoju spróbuj podbijać delikatnie obroty między 1800 a 2300 obr/min. Czy słychać wtedy pod autem jakby obijania łańcucha o obudowę?
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko
  • Zauważyłem to we wrześniu więc już temperatury były niższe, wcześniej chyba było ok. natomiast na postoju jak tylko to sprawdzę to napiszę. Sugerujesz, że to normalne?
    Rapid LB | 1.2 CJZ 110KM | 2017 | Ambition | Szary Quartz | 15000km | Jaworzno
  • Jeśli mój opis pasuje to sprawdź jeszcze na postoju. Jeśli wszystko pasuje to byłby już trzeci przypadek auta z tym problemem i zdecydowanie normalne to nie jest.
    Jeździsz raczej eco czy preferujesz wyższe obroty?
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko
  • Na postoju przy 1200 i 1800 obrotach pojawia się taki metaliczny krótki dźwięk piłowanego metalu. Dokładnie przy tych dwóch wartościach obrotów. 3 razy powtarzane. Jeżdżę raczej ekonomicznie, tzn. nie wbijam 6ki przy 50 km/h ale też nie przesadzam z wysokimi obrotami. 
    Rapid LB | 1.2 CJZ 110KM | 2017 | Ambition | Szary Quartz | 15000km | Jaworzno
  • Jeśli faktycznie wszystkie objawy masz identyczne z opisanymi przeze mnie to byłoby dobrze podjechać do jakiegoś mechanika posiadającego stetoskop albo zakupić samodzielnie na alle i osłuchać panewki wałków rozrządu. 
    Jeszcze jedno, na postoju, auto ciepłe, wszystkie odbiorniki wyłączone (dmuchawa przede wszystkim) i cisza wokół - czy słychać wewnątrz auta na wolnych nieregularne kliknięcia, stuknięcia z silnika?
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko
  • Byłem u kumpla mechanika, stwierdził, ze prawdopodobnie to rozrząd :/ teraz czeka mnie wizyta u "fachowców" z ASO.
    Rapid LB | 1.2 CJZ 110KM | 2017 | Ambition | Szary Quartz | 15000km | Jaworzno
  • No ale konkretnie to wariator czy panewki na wałkach no bo nie łańcuch :)
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko
  • Koła zmiennych faz, cokolwiek to znaczy, bo ponoć lubią w rapidach siadać. W poniedziałek jadę do ASO, zobaczymy czy ktoś coś usłyszy.
    Rapid LB | 1.2 CJZ 110KM | 2017 | Ambition | Szary Quartz | 15000km | Jaworzno
  • Siadały ale od końca 2015 są juz te poprawione.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Jak terkotały w 2014 roku tak terkoczą w 2017 i żadne poprawki tego nie zmieniły.  Stawiam hipotezę, że wydajność smarowania głowicy jest zaprojektowana ze zbyt małym zapasem.
    Edit. Chyba jednak problem tkwi w wariatorach o konstrukcji pokrewnej z 04E109088AN. 
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko
  • Ja sie na razie z żadnym 1.2 tsi z tym nie spotkałem, oprócz wadliwej w 2015 partii wariatorow, ale one dawaly znac po odpaleniu rano na zimno.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?