FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Brak świateł mijania.
  • Witam,
    co może być przyczyną brak obydwu świateł mijania? Żarówki i bezpieczniki OK.
  • Sprawdź, czy jeszcze co innego nie działa.
    Jedną z przyczyn braku świateł jest uszkodzenie kostki stacyjki. Ale w tym układzie jest więcej "wyłączonych" odbiorników.  
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Wszystkie pozostałe odbiorniki działają, czy włączanie świateł mijania jest na przekaźnikach? Może tam szukać przyczyny? 
  • Przełącznik świateł jak i same światła w poszczególnych reflektorach są podłączone bezpośrednio z komputerem. Zasilanie komputera jest przez poszczególne bezpieczniki.
    Nie podałeś MR, czy masz gwarancję,... Uzupełnij stopkę.
    Pozostaje dokładne sprawdzenie żarówek (!), bezpieczników, wtyczek, złączek przy reflektorach, przy przełączniku świateł,...
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Witam,
    Rapid 1,2 Ambition, rocznik 2013, po gwarancji.
    Żarówki sprawdzałem po ich wyjęciu podłączając pod akumulator - działają, bezpieczniki sprawdzone, wtyczka przy przełączniku sprawdzona. Wszystkie urządzenia i silnik działa prawidłowo. Brak sygnalizacji jakiekolwiek usterki. Światła mijania "padły" od razu, dzienne i drogowe sprawne, p.mgielne tył i przód sprawne. Teraz już po sprawdzeniu tego wszystkiego nie mam pojęcia co w niego wlazło... 
  • A dmuchawa Ci działa? Raz mi się tak zdarzyło, że nie miałem świateł mijania i zauważyłem, że nie działa mi dmuchawa. Widziałem na wyświetlaczu klimatronika, że niby obroty dmuchawy rosną ale w kabinie nie było jej słychać ani nie bylo czuć ruchu powietrza. Nie zwróciłbym gdyby nie to, że nie robiło się głośniej od podnoszenia prędkości dmuchawy i chłodniej w kabinie bo na zewnątrz był skwar. Reszta działała. Nie łączyło właśnie coś w stacyjce gdyż po zatrzymaniu ruszyłem kluczykiem i wszystko zaskoczyło. Miałem tylko raz taką przygodę we wakacje. Mam tylko nadzieję, że jak coś ma paść to padnie mi to jeszcze na gwarancji. :-P
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Złośliwość rzeczy martwych, prawy reflektor, (bo lepszy dostęp) wyjąłem żarówkę, sprawna. Wyjąłem bezpieczniki, wizualnie sprawne. Okazało się, że ten od prawego światła miał uszkodzenie mechaniczne drucika ( pęknięty ), wizualnie sprawny. Lewego reflektora początkowo nie sprawdzałem. Po wyjęciu akumulatora sprawdziłem, że spalona żarówka, bezpiecznik sprawny...a rozbierałem przełącznik świateł sprawdzając czy nie są przegrzane styki. Kilka ładnych godzin spędzonych w garażu...i podrapane ręce, żeby do tych świateł dostać się i wymieniać żarówki... 
  • Cenię Twoją szczerość i poświęcenie. Ale Twoja nauka nie poszła na marne :)
    Pisałem wcześniej - dokładne sprawdzenie żarówek, potem bezpieczników ...
    Co do przełącznika świateł - jest to przełącznik, ale współpracuje z kompem. Cały prąd idzie z aku/alternatora przez komp., a przełącznik jest tylko sterownikiem. Inaczej - przez przewody doprowadzające i same kontakty przełącznika świateł płyną miniprądy. Tam nie ma prawa kontakt czy przewód przegrzać się.
    Dalej - lewy reflektor. Można próbować dojść do żarówki reflektora poprzez skręt kół i wyjęcie plastikowej zaślepki w nadkolu. Ale jak piszesz - wszystkie metody dozwolone - ważne, że znalazłeś rozwiązanie!
    Gratuluję rozwiązania zagadki i życzę dalszej bezproblemowej eksploatacji Rapida :)
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?