FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Dziwny dźwięk z silnika 1.2 TSI
  • Cześć wszystkim
    Od  krótkiego czasu słyszę dziwny (terkot, chrobotanie) dźwięk w silniku. Słyszalne jest to w kabinie, także po otwarciu maski i wsłuchaniu się. Pojawia się przy rozgrzanym silniku, po jeździe normalnej (miasto, autostrada). Parkuje autem, ściszam radio, nawiew, żeby się wsłuchać, dodaje lekko gazu, czy nawet mocniej trochę, puszczam delikatnie albo gwałtownie i słychać zwalniające obroty i pod koniec taki dźwięk  - terkot, chrobot, który ustaje. Załączam filmik z objawem. Jeśli mieliśmy coś podobnego to dajcie proszę znać.
    Przebieg 18 000 (roczne auto).
    https://www.dropbox.com/s/mdoyluiw26dqvjg/V_20171129_175938_vHDR_Auto.mp4?dl=0
    Skoda Rapid SB |1.2 TSI 110 KM | 2016 | Style + pakiet comfort | magic black | PL
  • Ten rodzaj motoru tak chodzi. Chodzi o alternator z funkcja odzysku energii w czasie puszczenia gazu.
    Skoda Rapid LB/ 1.2tsi chip144KM /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Serio?
    Dzięki za info. Nie czytałem, nie słyszałem  o tym nigdzie  (prócz hybryd, elektryków). Czyli u dealerów o takich rzeczach nie mówią :) na to wychodzi.
    Skoda Rapid SB |1.2 TSI 110 KM | 2016 | Style + pakiet comfort | magic black | PL
  • Jak ma SS aku najwięcej laduje w trakcie hamowania silnikiem, wtedy altek stawia największy opor, jak nie potrzeba altek nie laduje, ale zawsze laduje na maxa przy schodzeniu z obrotów i hamowania silnikiem.
    Skoda Rapid LB/ 1.2tsi chip144KM /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Silniki tsi ogólnie nie należa do tych kulturalnych...przed rapidem miałem megane 2 1.6 benzyne. Jak odpaliłem to tylko cichutki mruk z pod maski. W tsi klepią wtryski i ogólnie jest głośny z dodatkiem różnych niekontrolowanych dzwięków dodatkowych ;/
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Do bire6 u mnie też występuje te dźwięk servis rozkłada ręce nie wie co to jest ale nie jest to normalne.Udaj się do serwisu może u ciebie coś znajdą.
    rapid SB/1.2tsi 90KM/RM2016/ambition max/błękit pacyfic/2500/Łódź

CIEKAWE DO SAMOCHODU / AKCESORIA:

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@bounty @gross81 @grzesk @jercen

ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?