FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Dziwny dźwięk z silnika 1.2 TSI
  • Cześć wszystkim
    Od  krótkiego czasu słyszę dziwny (terkot, chrobotanie) dźwięk w silniku. Słyszalne jest to w kabinie, także po otwarciu maski i wsłuchaniu się. Pojawia się przy rozgrzanym silniku, po jeździe normalnej (miasto, autostrada). Parkuje autem, ściszam radio, nawiew, żeby się wsłuchać, dodaje lekko gazu, czy nawet mocniej trochę, puszczam delikatnie albo gwałtownie i słychać zwalniające obroty i pod koniec taki dźwięk  - terkot, chrobot, który ustaje. Załączam filmik z objawem. Jeśli mieliśmy coś podobnego to dajcie proszę znać.
    Przebieg 18 000 (roczne auto).
    https://www.dropbox.com/s/mdoyluiw26dqvjg/V_20171129_175938_vHDR_Auto.mp4?dl=0
    Skoda Rapid SB |1.2 TSI 110 KM | 2016 | Style + pakiet comfort | magic black | PL
  • Ten rodzaj motoru tak chodzi. Chodzi o alternator z funkcja odzysku energii w czasie puszczenia gazu.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Serio?
    Dzięki za info. Nie czytałem, nie słyszałem  o tym nigdzie  (prócz hybryd, elektryków). Czyli u dealerów o takich rzeczach nie mówią :) na to wychodzi.
    Skoda Rapid SB |1.2 TSI 110 KM | 2016 | Style + pakiet comfort | magic black | PL
  • Jak ma SS aku najwięcej laduje w trakcie hamowania silnikiem, wtedy altek stawia największy opor, jak nie potrzeba altek nie laduje, ale zawsze laduje na maxa przy schodzeniu z obrotów i hamowania silnikiem.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Silniki tsi ogólnie nie należa do tych kulturalnych...przed rapidem miałem megane 2 1.6 benzyne. Jak odpaliłem to tylko cichutki mruk z pod maski. W tsi klepią wtryski i ogólnie jest głośny z dodatkiem różnych niekontrolowanych dzwięków dodatkowych ;/
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Do bire6 u mnie też występuje te dźwięk servis rozkłada ręce nie wie co to jest ale nie jest to normalne.Udaj się do serwisu może u ciebie coś znajdą.
    rapid SB/1.2tsi 90KM/RM2016/ambition max/błękit pacyfic/2500/Łódź
  • @bire6, @lukaszzzzzxx, a nie macie przypadkiem problemu z terkotaniem przy zapalaniu na zimno? https://www.youtube.com/watch?v=iL0t0frp5ZY
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko
  • Witam,
    W moim Rapidzie słychać taki ( klekot, stukot, dźwięczenie - ciężko nazwać ) po prawej stronie od kierowcy pod maską. Słychać to na postoju na wolnych obrotach w kabinie jak również na zewnątrz auta. Auto zapala, jeździ, przyśpiesza normalnie bez żadnych problemów. Wszystko wydaje się w porządku, tylko ten dźwięk na postoju. Mieliście/macie coś podobnego? Dajcie znać. Auto  ma 9 miesięcy, przebieg 6600.
    Rapid Spaceback NH/1.2 110KM/2017/Ambition/Brąz Topaz met./6600km/Śląskie
  • Ja u siebie słyszę takie lekkie terkotanie, czy brzęczenie z prawej strony głowicy w okolicach paska rozrządu, ale to jest tylko na rozgrzanym silniku ale nie przeszkadza mi to.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • @chrisol, coś podobnego występuje u mnie, jak odpalam po jakimś czasie (z tego co pamiętam to miało miejsce w ciepłe dni, lato), że po odpaleniu, jakby włączyło się ssanie i i obroty poszły w górę, i tak przez kilka sekund i się ustabilizowało.
    @wojtek2626, ten dźwięk, własnie występuję na rozgrzanym silniku, najczęściej wsłuchuje się w to w korku, ściszam radio, nawie, i np. ruszenie, podjechanie parę metrów, stop, i słychać ten dziwny, terkot, z prawej strony silnika (z miejsca kierowcy). na postotoju, po dodaniu, i odpuszczeniu gazu to samo.
    Poza tym jeździ, przyspiesza, bez problemów.
    na pewno przy  jakiejkolwiek wizycie (wymiana opon np.) zwrócę uwagę na to,  ale nie pamiętam takich dźwięk żeby miałby miejsce w lecie.
    Jeśli uważacie że to niepokojące to piszcie.
    PS. Ale to fakt, ten silnik wydaje różne dźwięki, i podejrzewam , że taka jego kultura pracy.
    Skoda Rapid SB |1.2 TSI 110 KM | 2016 | Style + pakiet comfort | magic black | PL
  • u mnie to słychać jak się wysiądzie z auta lub otworzy maskę, w środku cisza. Zgłaszałem to w serwisie ale stwierdzili ze nic nie słyszą i ze jest OK.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • U mnie ten dźwięk pojawił się jakiś miesiąc temu, latem tego nie słyszałem bądź nie zwróciłem uwagi. Będę się temu przysłuchiwał i zobaczymy czy się będzie nasilał. Na razie póki co nic się z tym nie dzieje, tylko jest to irytujące przy nowym samochodzie. Jeżeli ktoś z was odkryje co to lub serwis dotrze do setna sprawy piszcie!
    Sam też się wybiorę do serwisu za jakiś czas zobaczymy co powiedzą. Gwarancja jest trzeba wyeliminować błędy! Pozdrawiam! I piszcie!
    Rapid Spaceback NH/1.2 110KM/2017/Ambition/Brąz Topaz met./6600km/Śląskie
  • W mnie w obu silnikach to się pojawiło. W nowym po około 2tyś przebiegu. Dźwięk ewidentnie słychać z okolic rozrządu. Jeśli się zdejmie osłonę paska rozrządu to słychać to o wiele mocniej. Nie jestem pewien po osłuchaniu czy to wariator czy łożyskowanie wałka wydechowego. Na pewno nie napinacz paska. I na pewno nie TTTM bo na początku tego nie było i są egzemplarze, w których tego nie słychać. 
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko
  • I co ktoś wyeliminował te dźwięki ?
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Zgłosiłem się do ASO silnik 1.2 TSI 105 łańcuch brzęczy z 5 sek. (podobno do 2 to norma) zaproponowano mi wymianę napinacza łańcucha koszt około 500 zł (dostałem pomoc ze strony SKODY i koszt wymiany to 100 zł - auto mam z grudnia 2013 r). Czy to coś dało dam znać po wymianie w tym tygodniu.
    Rapid Liftback I 1.2 TSI 105I 2013/14r. I Actve I Srebrny I 67000km I Siedlce
  • pojawia się czasem ten dźwięk, najbardziej przy rozgrzanym silniku. Stanie, toczenie w korku i najbardziej to słychać. Wsłuchuje się czasem jak usłyszę, ściszam radio i nawiew no i pojawia się. Przy wymianie kół zgłoszę to na pewno, i ten objaw mam nadzieję pojawi się aby usłyszeli to z serwisu. Sprawdzę też czy po wyłączeniu silnika na parę minut i ponowny rozruch słychać to, tak żeby silnik był ciepły.
    Skoda Rapid SB |1.2 TSI 110 KM | 2016 | Style + pakiet comfort | magic black | PL
  • Jestem po wymianie wariatora (pisałem o tym w innym wątku o terkotaniu przy zapalaniu na zimno) i ta wymiana nie pomogła ani na terkotanie przy zapalaniu na zimno ani na ten dźwięk na ciepło, o którym piszecie. Jedynie zauważyłem nasilenie się tego klikania na ciepło po demontażu rozrządu. Może w tym kierunku trzeba by pójść.
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko
  • Znalazłem taki filmik o ea211.  https://www.youtube.com/watch?v=BANO4xsJ3JE
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Po wymianie napinacza cichutko. 
    Rapid Liftback I 1.2 TSI 105I 2013/14r. I Actve I Srebrny I 67000km I Siedlce
  • @ Daniel F, po wymianie napinacza ustał ci ten dźwięk, o którym pisałem w pierwszym poście (dźwięk z filmiku) ?
    Skoda Rapid SB |1.2 TSI 110 KM | 2016 | Style + pakiet comfort | magic black | PL
  • DanielF ma silnik z łańcuchem rozrządu.
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?