FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Metaliczny odgłos przy dodawaniu gazu
  • Hej

Panowie, od jakiegoś czasu (być może nawet od nowości)  mam dzwiną przypadłość, której nie zauważyłem u mojego ojca który ma rapida RM 2016 - ja mam RM 2017 - auto ma w chwili obecnej przejechane 10tyś km, 1.2 110KM LPG. Co dokładnie się dzieje - najbardziej słyszalne jest to gdy auto jest na luzie, w momencie dodania gazu przy ok 1500-2000obr słychać metaliczny dźwięk, jakby ktoś (zadzwonił kluczami z domu przez 1 sekundę) dźwięk ten nie zawsze występuje, w sumie to nie ma reguły. Pojechałem do ASO akurat wtedy nie chciał występować, natomiast mechanik któremu opisałem objawy powiedział że to w turbinie łopatki zmieniają swoją geometrię i taki dźwięk się może pojawić - R to moje pierwsze auto z turbiną i bazując na wszelkich historiach problemów jakie się z nią mogą pojawić jestem na to bardzo wyczulony - czy ktoś się spotkał z czymś podobnym? Poza tym nic się nie dzieje nie czuć spadku mocy itp.
    RAPID LB | 1.2 TSI LPG 110KM | MY 2017 | STYLE | WHITE MOON METALIC |3000 i rośnie :) | SMI
  • Tylko tyle mogę dodać: ASO - w tym układzie spisało się na medal. W Twoim R nie ma zmiennej geometrii łopatek turbiny ...
    Rapid LB | 1.2 CBZA 63kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 62 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Tylko w tdi, benzyny maja turbinę na zaworze WG, a tdi na zmiennej geometrii vnt.
    Skoda Rapid LB/ 1.2tsi chip144KM /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Jesteśmy w temacie silnika benzynowego 1.2 TSI. Dla silników Diesla są stosowne tematy.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 63kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 62 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | MY16 | Bielsko
  • W tym zakresie obrotów to moze być sławetne cięgno na turbinie (rezonans)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | 27000 km | DW | Ø 6,8 l/100 km
  • Ciegno nie dotyczy juz wersji ea211.
    Skoda Rapid LB/ 1.2tsi chip144KM /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • U mnie objaw jest inny niż ten opisany w sugerowanym wątku, dźwięk faktycznie może przypominać jakąś blaszkę, jej drganie i ocieranie o coś metalowego i pojawia się przy ruszaniu i czasami na luzie, nie jest słyszalny w kabinie, więc może to jakiś rezonans - niestety nie znam się na tym za bardzo.
    Za miesiąc mam przegląd więc zgłoszę i niech poszukają o co chodzi :) o typ turbiny też zapytam :)
    Dam Wam znać co i jak :) dzięki za pomoc.
    RAPID LB | 1.2 TSI LPG 110KM | MY 2017 | STYLE | WHITE MOON METALIC |3000 i rośnie :) | SMI

CIEKAWE DO SAMOCHODU / AKCESORIA:

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@bounty @gross81 @grzesk @jercen

ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?