FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Czy to problem z termostatem (Rapid NH1, 2013, 1.2 MPI, 75km)
  • Witajcie koledzy. DOlaczylem do grona mam nadzieje szczesliwych posiadaczy rapidow :) Ostatnio zauwazylem wyzsze spalanie. SPrawdzilem weze od chlodnicy i tak - gorny jest cieply, dolny caly czas zimny. Chlodnica ciepla. Czy to normalne czy moze byc walniety termostat? Jesli walniety to jaki polecacie? Znalazlem takie... nei chce najtanszego za 30zl bo wiadomo jak to jest... no chyba ze moze sie myle ;)
    https://www.czesciauto24.pl/meat-doria/7757815
    https://www.czesciauto24.pl/behr-thermot-tronik/7623673
    https://www.czesciauto24.pl/mahle-original/7815118
    Z gory dzieki za odpowiedz:)
    Rapid (NH1) | 1.2 MPI 75km | 2013
  • Zamiast podawać w temacie wątku parametry silnika - lepszym rozwiązaniem jest wpisać sobie stopkę. Zapraszam do tego kroku.
    To co opisałeś - to trochę za mało ... Jak z oponami - zmieniałeś na zimowe? Jakie masz ciśnienie w oponach?  Jaki masz "wzrost" spalania?
    Jak termostat pracuje, czyli po nagrzaniu silnika otworzy się, to i wąż jest ciepły, wręcz gorący. Ale może z innej strony - sprawdź czy termostat nie jest cały czas otwarty. Po uruchomieniu zimnego silnika i przejechaniu kilkaset metrów, (max 1 - 2 km) sprawdź jaki jest wąż wychodzący z silnika. Jak jest już ciepły - to wygląda na otwarty/zawieszony termostat.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Ok. Poprawie sie :) sorry :) dopiero co zalozylem konto i nie wiedzialem jakie zasady tu panuja :) opony sa zimowe. cisnienie przod 2.2, tyl 2.1. W miescie wyszlo mi spalanie 10 litrow :/ wiec troche duzo tak m isie wydaje. a jezdze normalnie bez wciskalnia pedala w podloge. waz wychodzacy mam caly czas zimny.
    Rapid (NH1) | 1.2 MPI 75km | 2013
  • Jakie wczesniej miales spalanie, kiedy zmieniałeś świece, sprawdzałeś czy hamulce się nie zapiekły, 10 litrów to spalanie po raz pierwszy czy już kolejne? Może warto zmienić stacje paliw.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Tankuje 98 na tesco od zakupu (3 miesiace). swiecie wymienione poltora miesiaca temu. hamulcow nie sprawdzalem- nie pomyslalem o tym. wczesniej jak jezdzilem po miescie to tak bylo max 8.
    Rapid (NH1) | 1.2 MPI 75km | 2013
  • Stacje Tesco i Carrefour nie uważam za najlepsze pod względem jakości. Po drugiej wpadce odpuściłem. Ale to raczej nie powinno mieć aż tak dużego wpływu. Wpływ na spalanie ma napewno  zima. Ogrzewanie samochodu, klima, ogrzewanie szyby, zimny silnik i krótkie odcinki to u mnie ok 0,7-1 litr więcej. Ale u Ciebie obstawiam raczej hamulce lub np łożyska. Sprawdź czy któreś koło się nie grzeje. 
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Sorry ze tak pozno odpisuje ale przyznam szczerze ze zapomnialem :) Okazalo sie jednak ze wszystko jest ok z termostatem - falszywy alarm :) Spalanie wg wskazan telefonu przy jezdzie jak emeryt 5-5,5 na 100 w trasie.
    Rapid (NH1) | 1.2 MPI 75km | 2013
  • Mam ten sam silnik w lpg 7-7,5 spalamie gazu w mieszanym cyklu
  • Ja mam w gazie też 1.2 mpi i 7.5 pali mi przy 100 km/h ale już 120 km/h zależy ile osob 8.5 i do 140 km//h 9.5. Odnośnie spalania benzyny od ponad roku tankuje w Deutchland czy to 95 czy 98 mam wrażenie że auto pracuje inaczej jedzie inaczej i spalanie też inne. W Polsce wyczytałem że mamy w paliwach do 10% bio komponentów w D jest to tylko 5 % więc mamy czystsze PB

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?