FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Problem po wymianie żarówek
  • Witam! Mam mały problem z oświetleniem wnętrza w moim R. Mianowicie po wymianie z normalnych żarówek na ledowe wszystko w kabinie świeciło cacy ale jak tylko wymieniłem żarówkę w bagażniku to zaczęło się dymić z bezpiecznika(?) który siedzi obok żarówki więc szybko ją wyciągnąłem. Ta sama sytuacja w schowku u pasażera. Obecnie nic nie świeci i wyskoczyła żółta lampka ostrzegająca. Pytanie moje jest czy trzeba podpinać pod kompa żeby skasować błąd i co to za mini bezpiecznik obok żarówek w bagażniku i schowku bo chyba się upalił więc będzie do wymiany. No i najważniejsze jak to zrobić żeby w/w zaczęły działać? Link do żarówek które próbowałem podmienić - https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.co.uk%2Fulk%2Fitm%2F301907694390 . Z góry dzięki za jakiekolwiek porady
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2014 | Sport | Biały | 69000km | Rybnik
  • Może nei zachowałeś biegunowosci żarówek?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Mała uwaga: w starszych R (pewnie w Twoim też) przy wtyczkach nie ma bezpiecznika. Sama żarówka jest wpinana do plastikowego cokołu, do którego dochodzą przewody. O podanych przez Ciebie LED-ach niewiele wiem. Zastanawiam się - czy żarówka nie była uszkodzona, czy nie miała zwarcia - i zaczął się przegrzewać wspomniany cokół?
    Przy takich małych "eksperymentach" można podłączyć na próbę wpierw do zasilacza, prostej ładowarki samochodowej czy innego samodzielnego akumulatora. Ale to na przyszłość.
    Jesteś pierwszy, który zgłasza taki problem, stąd przypuszczenia idą w kierunku samej żarówki.
    Większość klubowiczów nie miała takich problemów i przejść. Miło będzie, jak po rozwiązaniu sprawy podzielisz się na forum, z jaką przyczyną się spotkałeś i jakie podjąłeś kroki.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Nie jest to bezpiecznik a dioda 1N4007 jak się okazuje która się ufajczyla w obu przypadkach. Dziwne jest to ze żarówki we wnętrzu świeciły ładnie aż do momentu w którym próbowałem wymienić najpierw w bagażniku a potem w schowku i w obu przypadkach zaczęło się cos przepalać. Wszystkie żarówki niby canbusowe i nie powinny dawać błędu na desce rozdzielczej a jednak. Inna sprawa taka ze po wyciągnięciu led i włożeniu starej jeszcze świeciła ale tak jakby nie było styku i mrugała wiec próbowałem ja dobrze ułożyć aż w końcu przestała świecić w ogóle. Może ktoś ma jakieś doświadczenie z takim problemem. Narazie próbuje znaleźć cokolwiek w internecie na ten temat
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2014 | Sport | Biały | 69000km | Rybnik

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?