FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Spasowanie - maska/błotniki
  • Witam szanowne forum. Trzy miesiące temu zakupiłem nowego Rapida. Dopiero parę dni temu zauważyłem, że mój samochód posiada mankamenty w spasowaniu maski względem błotników. Szpary pomiędzy tymi elementami są tak jakby nierówne. Uwidacznia się to gdy patrzymy na pojazd z boku. Uwidoczniłem to na załączonych zdjęciach (oznaczone strzałkami). Gdy na te elementy patrzy się pod innym kątem wszystko wydaje się ok - uwidocznione na pozostałych 2 zdjęciach. Fotka białego Rapida pobrana z internetu pokazuje, że w tym egzemplarzu jest dobrze spasowane. Bardzo proszę o informację, czy takie nierówności też u Was występują? Czy sądzicie, że należy to zgłosić i pokazać w ASO? A może na "stare lata" czepiam się za bardzo? :-) Będę wdzięczny za informacje. Pozdrawiam.
    1.jpg
    2000 x 1125 - 720K
    2.jpg
    2000 x 1125 - 638K
    3.jpg
    2000 x 1125 - 568K
    4.jpg
    2000 x 1125 - 503K
    5.jpg
    960 x 720 - 102K
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Piszesz o zamieszczonych swoich fotkach, ale zapomniałes je dołączyć zgodnie z regulaminem. Wielkość zdjęć do 1600 x 1200 px.
    Zobacz:
    http://rapidklub.pl/discussion/273/rapid-sb-elegance-nierowne-szczeliny-maska-przednia-i-klapa-tyl-/...
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Fotki przed momentem podmieniałem, teraz już znów są.
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Fotki są :)
    Na linku masz dosyć dokładne dane. Klapa na zdjęciach nie wyglada na uszkodzoną czy wygiętą. Masz miernik grubości lakieru? Pozostaje Ci samemu pomierzyć i porównać wielkości związane z ułożeniem klapy. Może chodzi tylko o zbyt niskie ułożenie nad reflektorami i wystarczy "podnieść" klapę z przodu?. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Przeglądałem sporo zdjęć Rapidów w internecie np. z ofert wyprzedaży nowych na otomoto i niektóre mają też takie przypadłości jak mój, a niektóre nie (oczywiście uwidacznia się to zawsze tylko w widoku bocznym). Na pierwszy rzut oka wydaje się, że w moim wszystkie odległości są ok, a jednak ten widok z boku jest dziwny. Może masz rację i może chodzi o to że klapa jest za nisko przy reflektorach. Ciekaw jestem czy wysokość klapy można jakoś regulować?
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Wysokość klapy nad reflektorami jest do ustawienia. Jak stwierdzisz niewłaściwe mocowanie klapy, to w serwisie powinni na poczekaniu ustawić ją na wysokość. Są to 2 śruby i 4 gumowe pachołki do podtrzymania (nie do regulacji !) klapy. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • no nie no, źle to masz. u mnie po wyjeździe z salonu byłem po miesiącu z powrotem bo też źle była tylna klapa zamontowana. mało tego, niestety skończyło się to malowaniem, bo klapa opadała za nisko i uszkodziła lakier na zderzaku i na klapie.
    także tego - nie czepiasz się :)
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Tymczasem poinformowałem ASO u dealera u którego kupiłem samochód o sprawie, przesłałem zdjęcia. Zapytałem czy są w stanie to wyregulować i kiedy mogą to zrobić. Zobaczymy co mi odpowiedzą.
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • @pduda, mierzyłeś te elementy czujnikiem lakieru ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Nie, nie mam niestety. @yunior81 podejrzewasz, że samochód miał jakieś przygody i mógł być malowany? Wszystko wygląda idealnie, za wyjątkiem tych szpar w widoku z boku. Na mieście obserwowałem wiele Rapidów i niektóre też mają takie niedoskonałości spasowania właśnie w tym miejscu. Z tego miejsca chciałbym prosić abyście sprawdzili i dali znać jak to wygląda u Was.
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Mój Rapid dzisiaj był na zabiegu regulacji klapy. Poniżej zamieszczam zdjęcia z efektami kilkuminutowej ingerencji blacharza z ASO. Miałeś jercen rację. Poregulował coś dwoma odbojami i już jest ok. Przy okazji stwierdził cytuję: "jakbyś pan miał hondę, to byś dopiero zobaczył, co znaczy złe spasowanie elementów" i na dowód pokazał mi stojącego obok nowego Civica z bardzo nierównymi szparami klapy bagażnika. Ten dealer prowadzi też Hondę, stąd ten samochód u nich. Dzięki Panowie za sugestie. W razie jakbyście mieli podobne przypadki śmiało zgłaszać do ASO i żądać regulacji.
    2018-03-07 15.57.17.jpg
    1000 x 563 - 175K
    2018-03-07 15.57.35.jpg
    1000 x 563 - 197K
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?