FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Nagrzewające się hamulce
  • Witam. Mam pytanie. Praktycznie od początku zakupu Rapida, czyli od listopada 2017 bardzo szybko nagrzewają mi się hamulce. I to również po krótkich odcinkach bez dynamicznej jazdy. Objawia się to charakterystycznym dźwiękiem po zatrzymaniu samochodu słyszanego z okolic kół. O ile w przypadku niższych temperatur na dworze byłoby to jeszcze w pewien sposób zrozumiałe, tak przy cieplejszej wiośnie to dość dziwne. W serwisie powiedzieli, że to normalne, ale w innych autach tak nie było. Czyli Wy też tak macie?
    Spaceback | 1.2 | 2017 | Ambition | 8000
  • Co znaczy "charakterystycznym dźwiękiem"?
    Jaki masz przebieg?
    Jak możesz to uzupełnij stopkę  wtedy wszyscy widzą jaki masz samochód i przebieg. 
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • To nie koła czy hamulce. Stygnie układ wydechowy.
  • Ja tez nieco walczę z hamulcami. Przynajmniej tak mi się wydaje.
    Co jakiś czas przy hamowaniu zwłaszcza przy prawie zatrzymaniu się popiskują mi one.
    Poza tym mam wrażenie, że przy przejeżdżaniu przez uskoki popiskują mi także a gdy lekko nacisnę wtedy pedał hamulca to jest cicho. Sądzę, że nie jest to nic  z zawieszenia bo nie słychać poza tym żadnych stuków lub innych niepokojących dźwięków i odczuć.

    Mam jeszcze takie może lekko głupie pytanie ale już sam zwątpiłem.
    Czy przednie koła powinny na luzie przy podniesionym samochodzie powinny się swobodnie obracać? Tzn, że bez problemu ręką da się nimi zakręcić? U mnie trzeba użyć zdecydowanej siły by tego dokonać. Mam wrażenie jakby hamulce blokowały koła, może czasem się bardziej nagrzewały.

    Jestem umówiony do ASO ale ciężko w danej chwili pokazać o co chodzi dlatego dopytuje.
    Piski są dość ciche przez co ciężko je nagrać ale zdecydowanie irytujące.

    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Koła powinny obracać się lekko oczywiście pod warunkiem że masz włączony luz :) 
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Jak zakrece kołem powinno lekko się obrócić chociaż kawałek samo powiedzmy coś jak rowerowe koło czy Od razu się zatrzymać?
    Tylne koło luźno się obraca jak zakręce nawet kilka razy

    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Powinno się kręcić tak jak tylne. Ma wieksze opory z powodu osi napędowej ale powinno się kręcić. Sprawdź na malej górce czy samochód na luzie sie stacza. Jeśli nie to blokują hamulce lub łożyska. Jeśli hamulce to powinny sie mocno grzać tarcze. Jeśli łożyska to powinny mocni szumieć
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • amiskiew - dodałem do profilu. Auto ma obecnie niecałe 8000 km przebiegu. Dźwięk występuje praktycznie od początku. Dźwięk, to jakby to nazwać, takie "cykanie". Tak jak pisałem, moją "diagnozę" potwierdził mechanik ASO, ale sądziłem, że wiosną to przejdzie. Spotkałem się z takim czymś w innych autach, lecz tylko po bardziej dynamicznej jeździe. Notabene, przy obecnej pogodzie nadal to występuje, więc to nie tylko zimą... Jestem ciekawy, czy w Waszych autach też tak jest.
    Spaceback | 1.2 | 2017 | Ambition | 8000
  • @Iniesta - prawdopodobnie stygnące hamulce lub jak powiedział kolega @crady stygnący układ wydechowy. 8 kkm to jeszcze docieranie  i dogrzewanie układu wydechowego. Sprawdź jak gorące są hamulce po spokojnej jeździe 
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?