FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Prośba o poradę
  • Witam szanowych członków tego forum.
    W moim Rapidzie przy przebiegu ok. 38.000 nastąpiła poważna awaria, niestety gwarancja skończyła się kilka m-cy temu.
    Mianowicie pewnego dnia nie mogłem odpalić samochodu, słychać jedynie pompe paliwa, ale rozrusznik nie kręci na ekranie widnieje komunikat "Usterka: Hamulce. Serwis!" Samochód pojechał na lawecie do ASO HADM Gramatowski, po kilku tygodniach przekazali mi diagnoze "Nakrętka od śruby rozrusznika wkręciła się w tarcze sprzęgła"
    Sugerują aby wymienić tarczę sprzęgła + rozrusznik bo nakrętka nie występuje jako osobna część.
    Do tej pory nie byli w stanie mi odpowiedzieć, czy brak tej nakrętki jest jakimkolwiek ryzykiem.
    Wymiana na nowy rozrusznik oczywiście wiąże się z ryzykiem, iż historia się powtórzy.
    Za samą wymianę tarczy liczą sobie ponad 2000.
    Wg. mnie jest to wada konstrukcyjna i zastanawiam się czy jest sens wykłócać się ze Skodą aby pokryła ten koszt.
    Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem lub przechodził dyskusje ze Skodą nt. pokrycia kosztów naprawy powstałych z powodu wady konstrukcyjnej ?
    Co byście zrobili na moim miejscu ?
    Poprosiłem ASO o wydanie diagnozy jako dokumentu oraz przesłanie mi dokumentu, który prezentuje kosztorys, ale do tej pory tego nie zrobili, ponieważ wg. nich nigdy tego nie praktykowali i nie mają żadnych wzorów takich pism :)

    IMG_1459.JPG
    1100 x 825 - 71K
    IMG_1460.JPG
    1100 x 825 - 162K
  • Dopisz jaki silnik, masz system start stop?
    "Po kilku tygodniach" dali odpowiedź? 
    Po tygodniu powinieneś zabrać samochód na lawetę i zmienić serwis. 
    Jak nakrętka nie występuje osobno to można ją dorobić lub kupić używkę. Wkręcenie nakrętki w tarczę sprzęgła brzmi absurdalnie i nigdy się z takim czymś nie spotkałem. Podejdź do innego mechanika i zapytaj czy jest to możliwe. 

    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Poproś ASO aby skontaktowało się z importerem czy w ramach dobrej woli pokryje cześć kosztów naprawy. Jeśli nie będzie chciało się skontaktować to zmień ASO bo jak piszesz, że czekałeś kilka tygodni na diagnozę to coś nie tak z tym ASO.
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.
    Dodam, iż poprzednio nie była wykonywana żadna naprawa w pobliżu rozrusznika, były tylko przeglądy w ASO, wymiany oleju i filtrów.
    Posiadam Rapid 1.2 TSI 105KM 6MT / Ambition
    Modelu silnika nie znam, jak mogę znależć tą informację ?
    Jest jakaś wyszukiwarka po VIN'ie ?
    Start/stop nie mam

    Pytałem kilku innych mechaników i nikt o takim przypadku wcześniej nie słyszał.

    Zrobię chyba tak jak sugerujecie zabiore od nich samochód i zawiozę do "M4K garage", mają dobre opinie.

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?